Spojka felicie

Od: Datum: 11.10.14 17:12 odpovědí: 3 změna: 11.10.14 22:37

Dobrý den, spojka u felicie jde sešlápnout normálně, ale vrací se pomalu a jakoby " ztuha " ... Po čase ježdění se jakoby " rozchodí " a vrací se opět normálně, ale je to čím dál častější, kde je chyba a ajk ji odstraním? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.14 17:28

Promazat lanko? .. nebo pak vevnitř může být ten komínek spojky jak se tam posouvá to ložisko. Když se dělá spojka, tak se maže ten komínek.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.10.14 22:20

To lanko nebo zkus stříknout nějakého maziva pod vypínací páku(to táhlo co vede do převodovky)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.14 22:37

Demontuj to lanko spojky. Na páce v interiéru ho drží v očku segerovka a z mot. prostoru jeden šroubek. Stačí pedál zvednout nahoru a podepřít. Pak vyháknout ny vydličce páky na převodovce v mot. prostoru.

Lanko pomaličku postupně pořádně prolej olejem za současného tahání lankem. Chce to trpělivost. Potom na horkém motoru po jízdě co nejvíc stříkej olej na čep páky spojky nad převodovkou (tam, kde je osa otáčení spojky a jde z páky hřídel dolů do převodovky).

Namaž i čep na konzole pedálů. Postupně se ti to rozchodí a spojka nebude přidrhávat při vracení.

Jinak jak napsal Novada, tak se maže komínek spojky při její výměně (komínek pro vypínací ložisko, kterým při sešlápnuté spojce tlačíš na jazyky přítlačáku).Ale tam se dostaneš jen při oddělení převodovky od motoru (při výměně spojky).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.