Přihlášení vozidla

Od: Datum: 10.10.14 22:42 odpovědí: 3 změna: 11.10.14 15:22

Dobrý den,

už více než před rokem jsem si pořídil motorku z druhé ruky. Chtěl bych si teď motocykl přihlásit, abych dostal novou SPZ, mohl si udělat STK a jezdit. Prodejce ji na mě přepsal a tento přepis je uveden ve velkém technickém průkazu, kde jsem již jako vlastník. Dostal jsem také malý technický průkaz, znehodnocený nastřižením (úředníkem).

Tento malý technický průkaz jsem ztratil. Na STK i na Evidenci po mě chtějí malý technický průkaz. Na Dopravním inspektorátu po mě zase chtějí dokument z Evidence. Zelenou kartu mám.

Prosim vás, dokázal by mi někdo říct, co dělat? Příjde mi, že ty úřednice v tom samy nemají jasno, to přece není možné aby zde nastal takový deadlock.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 11.10.14 00:46

Vlastnictví nedělá TP, ale kupní smlouva. Co je to Evidence? Na Dopravním inspektorátě jste nemohl být, tedy ne skrzeva evidování vozidla. Tam už se to lééta přece nedělá. DI je na P ČR. Pokud jste byl tam, tak se nedivím, že neví co s vámi. Co tak nahlásit ztrátu? Na OdbDS a ten je na obci.

Ohodnoceno: 0x

Od: georgel
Datum: 11.10.14 13:48

nebyl to dopravni nspektorat, ale dopravni magistrat, pardon za mystifikaci. Takže nejprve nahlásit ztrátu na obecním úřadě (ne na dopravním magistrátu), potom zajít vyřídit vytvoření duplikátu malého TP na dopravní magistrát (doufám že ten už bude na moje jméno a nebudu ho muset dělat pak zas), pak na Evidenční kontrolu, potom na STK (doufám že mi nedají nálepku na strarou SPZ, která příjde vrátit na úřad a já pak budu muset znovu na STK platit prachy) a NAKONEC, s dokumenty z STK a Evidenční kontroly, kupní smlouvou, zelenou kartou a starou SPZ zajít na Dopravní Magistrát, kde mi vyřídí novou SPZ a dopíší údaje do velkého TP.

Je to tak?

Datum: 11.10.14 15:22

Při STK normálně nahlásíte ztrátu ORV (malý techničák) ,není nutný pro vykonání technické, a navíc zapíší do protokolu o vykonání STK že nebylo ORV předloženo,pkd Vás skrze toto vyhodili tak nejednali jak mají!

Na odboru dopravy místního úřadu vypíšete normálně žádost o změnu,tam se mj vypisují předložené doklady-tudíž vypíšete jen TP popř můžete napsat ztráta ORV. normálně jsou povinni Vás dopsat do TP a vydat za poplatek 100kč (nevím jistě,nepotřeboval jsem ) nové ORV pokud Vás pošlo do někam ,že nemáte ORV tak je naopak pošlete do někam Vy,protože neznají své povinnosti!

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.