Driver s-kit

Od: Datum: 10.10.14 11:51 odpovědí: 5 změna: 10.10.14 17:02

Ahoj všem,

tento příspěvěk bude spíše směřován jak k ženám tak k můžům - už jste važovali o dárku na Vánoce pro přítele,kamaráda,manžela? Každým rokem je pro mne problém vybrat dárek pro mého přítele, a nedávno jsem se dočetla o novince balíčku Driver s-kit? Má to být pomocný balíček pro nečekané situace na cestách do auta, taková první pomoc.Zní to zajímavě, neuvažoval už nad tím někdo, popřípadě máte nějaké zkušenosti? Já takovým věcem moc nerozumím, takže bych se ráda poradila. Nějaký muž klidně může taky poradit, jestli by vás takový dárek potěšil?

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: roman1974
Datum: 10.10.14 13:07

Zdravím.

Rozhodně nekupovat. Driver Survival Kit (Driver s-kit) je sprostě předražená bedna s mnohdy zcela zbytečnými věcmi. Tato takzvaně záchranná sada pochází z lokalit s nízkým osídlením a tím tedy vyšším rizikem ohrožení zdraví či života v případě nehody či poruchy na voze (Afrika, Austrálie, Aljaška apod.). Zde, ve střední Evropě je tato sada pouhým obchodním trikem. Konkrétně v ČR snad ani nenajdete lokalitu o rádiusu 5km kde byste se nedovolali na tísňovou linku.

Pokud by Váš blízký potřeboval/chtěl do vozu nějakou bednu pro případ potřeby, je daleko lepší si ji sestavit dle individuálních potřeb. Koupit nějaký obyčejný uzavíratelný box, do něj vrazit jedny suchary, konzervu s lanšmítem, čokoládu, pet láhev vody, zápalky, oranžovou dýmovnici, římskou svíci, ručník, rezervní oblečení a případně svítilnu (ale kdo dnes nemá v autě baterku na svícení, že?).

Ale stějně, když jede člověk někam dál, tak přeci oznamuje trasu a plánované časy dojezdů někomu dalšímu právě pro případy nečekaných událostí. Na blind už nejezdím ani na chalupu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.14 14:55

lopata na sníh,startovací kabely - ale s velkým průřezem žíly, protože se prodávají s tlustou izolací a uvnitř tenký drátek a ty jsou na prd,prac. rukavice - ty tenké textilní,tažné lano nebo lépe tyč (tyč cca 1500 - 5000kč),sněhové řetězy, krabička s pískem či štěrkem,svítilna,reflexsní bunda nebo vesta, ale to je většinou tenký kus síťoviny a zimní bundu se to blbě obléká zvláště v mrazu,kanystr s benzínem či naftou 10l,destilovaná voda,spray na kontakty,vazelína lv2-3,čistič brzd,kousky drátu na proklemování el.obvodů,sada nářadí GOLA (Třeba velká tona za 3000),multimetr,...škrabka na led,atd...

Těžko říct, jak je Váš přítel škiovný,schopný a jaké má potřeby, zda je profi řidič nebo výletník, který se o auto po tech.stránce moc nestará (leštič a měnič kol na zimu). Každý vozí to, co předpokládá že využije (ví, jak věci použít v nouzi a jak si pomoci) a to, co nebude potřebovat zbytečně nevozí.

Ty sady jsou asi hezké, ale jen tak pro oko. Nechtěl bych s touhle sadou někde zůstat. Raději s výše uvedeným materiálem a nářadím. ;)

doplněno 10.10.14 14:56:

Nebo mu vyberte nějakou supr čelovku. Doporučuji Petzl. Svítí jak ve dne a v noci je s ní supr vidět. Od 1000 a vejš to jsou kvalitní výrobky co vydrží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 10.10.14 15:15

Zrovna Petzl v čelovkách dost zaspal dobu a mezi špičku patří už jen cenou.

Do auta bohatě stačí "mžourátko" s 1W diodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.14 16:49

A jakého výrobce čelovek doporučíte Vy? Rád se kouknu. Mám totiž nejraději ty lepší výrobky co vydrží a nejsou příliš složité. Preferuji spíše odolnost a výdrž než připojení přes USB na regulaci jasu (to už mi příjde zbytečné).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 10.10.14 17:02
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.