ALU vs ocelový disk na zimu?

Od: Datum: 04.10.14 15:06 odpovědí: 10 změna: 04.10.14 17:52

Dobrý den, blíží se nám zima pomalu a mě se v garáži válí zimní 16ky pneu, které sem dostal k vozu jako dárek. Bohužel teď přemýšlím zda koupit tzv plecháče a nebo nějaké ALU disky třeba takové http://auto.bazos.cz/inzerat/…2-cd1U06010250-pneu-2x60.php?

Jenže nevím zda když koupím takové ALU, tak jestli nebude problém s tím, že se přes paprsky dostane sníh někam kam nemá, jak to potrápí brzdy apod? Rád bych znal nějaké zkušenosti a výhody a zápory? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kcin
Datum: 04.10.14 15:10

Snih se dostane vsude i pres plechace. Dle me jedina nevyhoda AL disku v zime je, ze ho ponici sul.

Ohodnoceno: 0x

Od: pepe0022
Datum: 04.10.14 15:22

Tento fakt mi je jasný, že se sníh dostane všude. Sppíš sem to blbě vysvětlil. V ulici kde parkuju, tak silničáři nebo technické služby když naší ulici prohrabujou maj moc v oblibě nahrnout sníh k autum. Takže klidně je sníh do půlky kola. A přece jen přes plecháč se tam ten sníh nedostane tak moc jako u toho ALU? Ale možná se pletu. Jen bych prostě znal názory abych si pak nenadával . Chtěl bych zkusit ALU jelikož na všech autech co sem zatím měl byly vždy plechy.

Datum: 04.10.14 15:46

No, něco na tom je. Jezdil jsem liťáky v zimě na několika autech a opravdu se mi několikrát stalo, že v disku zůstal hutný sníh po odhrnutí a můžu říct, že nechutně klepal řízením. Takže zastavit, smetáčkem vyhrabat a jede se dál. To je asi tak vše, co nastane, zejména tehdy, když jde o liťák s velkými mezerami mezi paprsky. U plecháčů se tohle nestává, zřejmě proto, že ty díry v plechu nejsou tak velké.

Jinak volba liťák vs plecháč - to je asi věcí vkusu každého soudruha. Já to nějak moc neřeším, auto mám jako prostředek k transportu z bodu A do bodu B, takže ano, mám ambice mít auto v dobrém stavu, ale jestli to má kola takové, nebo makové je ve finále putna. Zrovna teď mám Octávku na plecháčích, ta minulá měla liťáky - rozdíl jsem žádný nepozoroval. Vlastně jo - jednou mi přehazovali kola ,,odborníci´´ z pneuservisu a osalámovali to - nenamazali na disku tu středovou díru, takže liťák velmi kvalitně ,,přirostl´´ k náboji a za živýho boha nešel dolů. To je sice riziko těchto disků, ale každý normální řidič si namaže šrouby a přitom mázne prstem i středovou díru disku a pak není co řešit.

Datum: 04.10.14 15:24

Dnesni ALU disky sul vydrzi , jen ti muze disk zacit korodovat. Ale to je jen takovy film , ktery vylestis. Horsi je to v pripade pouziti snehovych retezu a jezdeni kazdy den vetsi rychlosti po useku , kde se sype struska a sterk. Pak muzes mit mechanicky poskozene disky.

Od: pepe0022
Datum: 04.10.14 15:32

Co se týče rzi apod. stím počítám nebudou to žádný ALU za 20 tisíc. Mám možnost od známeho za slušnou cenu podobné z odkazu. Jinak na ochranu aspoň z části bych si ty ALU nechal stríknout plastidipem. Spíš řeším ten sníh apodně

Datum: 04.10.14 15:38

nechapu co teda resis na snehu , jak se rozjedes tak snih vyleti pryc , odstrediva sila pusobi + kdyz brzdis tak je zas teplo a snih roztapi. Horsi je spis u offroadu blato a pisek.

Datum: 04.10.14 15:48

Ono to právě tou odtředivou silou nevyletí, zejména u širších disků to dělá vibrace jako když je guma v háji. To teplo funguje, jenže problém je v tom, že než se ta kola zahřejí, tak to docela trvá. Jak jsem už psal, párkrát jsem to vymetal, s tím se nedá jet.

Datum: 04.10.14 15:54

zajimave jak se ti to tam dostalo a prilepilo? Mel jsem ALU 3roky a vzdy bezproblemu.Jezdim ale mesto / okresky , kde je snih jen kdyz fakt hodne zafuja , jinak pohoda.

Datum: 04.10.14 17:52

No za jízdy fakt ne...

Jenže u nás v ulici mají sice traktory při pluhování hrnout sníh do příkopu, ale to by musely jet tam se zdviženou radlicí a vyhrnovat až cestou zpět. Což je evidentně úloha přesahující o několik řádů úroveň většiny pilotů těchto strojů (mnohdy si říkám, že to snad mají v podmínkách pro vykonávání této profese, že IQ nesmí přesáhnout 40). Takže mnohdy je auto docela fest zahrnutý, ale ono stačí i když jej zahrnou jen po prahy, zimáky auto bez potíží vyhrabou, ale ten sníh tam je prostě nalepený.

Datum: 04.10.14 15:39

Litiny už dávám na obě auta, vzhledem k ceně nemá smysl kupovat plecháče.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.