Nečekaný stálý odběr 1A v autě

Od: Datum: 02.10.14 20:28 odpovědí: 11 změna: 06.10.14 19:32

Dobrý den,

chtěl bych se poradit, nedávno mi zateklo do auta. Shodou náhod se mi totálně vybila baterie, napětí na ní bylo pod 1V. Snažil jsem se jí nabít a podařilo se. Měřil jsem odběr proudu při zaparkovaném a zamčeném vozidle a ukázalo mi to necelou 1A. Vytáhnul jsem pojistku, která je od trojúhelníku, klaksonu, rádia a vnitřního osvětlení a už to nežralo nic. Ještě před tím jesem odpojil autorádio i klakson, ale nic se nezměnilo, pomohlo jen vytáhnout pojistku. Nedalo mi to a u zadních světel jsem zacloumal drátama od kostry a když jsem to měřil druhý den už tam skoro nic neteklo.

Chtěl bych se poradit čím by to mohlo být? Mohla by to být špatně uzeměný vodič od kostry? Nemohu přijít na to co to bylo, aby se mi to nestalo zase. Nejde mi do hlavy co mohlo mít spotřebu necelou Ampéru? Nebo to mohla být voda zateklá třeba ve výstražných světlech?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.14 20:33
avatar

múže to dělat i špatná baterie na kolik voltů de při startu? co je to za traktor?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: valny
Datum: 02.10.14 20:56

Špatná baterie to být nemůže, teklo nebo už možná teče mi tam někde proud.

Datum: 02.10.14 20:57
avatar

Může to být vlhkostí, nebo může být někde poškozená izolace vodičů, pokud je někde elektronický spínač, i chyba elektroniky. Přímo ve světlech bych chybu nehledal, pokud byla zhasnutá, nemůžou nic odebírat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.10.14 21:29

Postupně vše odpojovat, pak i po drátu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 10:07

Postupně vyndavat pojistky a zjistit tak, na kterém okŕuhu poklesne odběr. Pak hledat v daném okruhu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: valny
Datum: 03.10.14 19:05
Odběr mi spadnul na pojistce jak jsem již psal. Je to někde ve výstražných svetlech, jak toto spravit? Muže to byt špatná kostra?
Děkuji
Datum: 04.10.14 00:27
avatar

Špatná kostra ne, spíš může být někde prodřený kabel na kostru - dotýká se karoserie. Začal bych tím, že bych proměřil izolační stav obvodů za tou pojistkou, jeden po druhém. Případně, pro začátek, bych okometricky prohlédl kabely, zda někde není nějaký poškozený, nebo někde nezatekla voda do "elektriky".

Ohodnoceno: 2x
 
Od: valny
Datum: 04.10.14 17:24
Díky,chtěl bych poradit jak ten izolační stav promerit? Propisknout dráty? Či jak to promerit u vystrazneho trojúhelníku?
Nejde mi to do hlavy, pokud by byl prodreny kabel a dotýkal se kostry tak by mi to tu danou pojistku přeci prepalilo nebo se mylim?
Dekuji
Datum: 04.10.14 19:17
avatar

Ano, pokud se vodič s prodřenou izolací dotkne karoserie, měla by se přerušit pojistka, ale pokud má kabel poškozenou izolaci a nateče na něj voda, tak přechodový odpor vody může být dost velký na to, aby proud snížil pod vypínací hodnotu pojistky. Problém v té vaší závadě je v tom, že už se neprojevuje a takové závady se hledají opravdu špatně. Pro měření izolačního stavu se používá měřič izolace, elektrikáři mu říkají megr nebo megmet. Ale při práci buďte opatrný, musí se měřit jen samotné odpojené vodiče proti kastli, protože megr používá dost vysoké napětí. Pokud by v měřeném obvodu zůstala zapojená nějaká elektronika, mohla by se zničit. Také můžete prohlédnout kabely, zda nejsou někde poškozené, štekry a kostry, zda někde není koroze, případmě vyčistit kontaktolem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.10.14 17:38

No já naopak bych tu kostru zadních světel zesílil.Já měl nedávno podobný problém,kdy mi s brzdou svítily zadní mlhovky. A to itehdy,když jsem vyndal všechny pojistky i ralátka. Pohohlo až očištění veškerého ukostření a jeho zesílení u zadních skupinových světel. Ono je tam těch možností bludných proudů tolik,že jim člověk musí nějak usnadnit cestu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: valny
Datum: 06.10.14 19:32

Děkuji za vysvětlení, vše je zatím vpořádku, je pravda, že mi do auta zatekla voda.

Snažím se jej teď vysušit.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.