Zvrakování

Od: Datum: 02.10.14 19:04 odpovědí: 6 změna: 03.10.14 11:38

Dobrý den chtěl bych se zeptat na mojím autě propadla stk a chtěl bych ho zvrakovat nebude s tím problém na vrakáči že nemá stk? jinak pojistka stále platí a prihlášeny to mám na sebe?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.14 19:10
avatar

problém s vrakováním nebude jedinej problém by mohl nastat pokud pojedeš na vrakoviště po vlastní ose a odlapí tě firma pomáhat a chránit :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.14 20:03
avatar

A proč by měl být problém to že je bez platné technické? Jak by se potom likvidovali vraky co stojí bez technické třeba dva roky a sedačka jsou rozpadlé a chybí i díly z auta?

Jediná podmínka je,že dané místo musí mít povolení k nakládání s autovraky.vydají protokol o ekolikvidaci na jehož základu trvale vyřadíte.Jiank Vám auto vezme kdejaká sběrna druhotných surovin,ale nedá protokol!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.14 20:08
avatar

Auto musí mít platnou STK pokud jede po silnici. Pokud ho na vrakáč odvezete na náklaďáku, tak je úplně jedno, že nemá STK. Na zvrakování ji opravdu nepotřebuje mít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 06:45
avatar

Zbyňku, na zvrakování nepotřebujete platnou technickou.

Nevěřím, že Vám někdo dá pokutu, že vezete vozidlo na vrakáč bez TK.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: moto®
Datum: 03.10.14 09:58
avatar

Milane, firmu pomáhat a chránit nezajímá, kam se vozidlem s propadlou technickou jede. Není tedy vyloučena náhoda, že dotyčný narazí na rozumného policajta který argument pochopí, na druhé straně ovšem, cesta na vrakáč by mohla sloužit ev. jako dobrá vymluva pro lidi kteří jezdí bez TP. Sám občas také vyjímečně něco podobného risknu, ovšem s velkou opatrnosti. V tomto případě, pokud by se jednalo o pár kilometrů někde mimo větší provoz, bych rozhodně použil předsunutou hlídku která by jela přede mnou a hlídala trasu. Náhoda blbec a sankce mohou být kruté.

doplněno 03.10.14 12:04:

Milane, mám přepravník, takže to nemusím řešit

Občas ale také něco risknu, snažím se ale rizika minimalizovat, doba je zlá a státní pijavice číhá seč může :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 11:38
avatar

moto, ano, máte pravdu, sankce může být vysoká, do 2000Kč, a jak sám píšete, tak taky riskujete. Více se riskuje na semaforech a to se děje častěji.

Vy byste platil odtahovku, nebo to risknul?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.