Nedohlášené auto

Od: Datum: 01.10.14 21:02 odpovědí: 3 změna: 02.10.14 13:03

Dobrý večer, prodávám auto, starou feldu. Když odhlásím auto na budoucího majitele na základě kupní smlouvy, jak zajistím, aby si nový majitel auto dohlásil na sebe? Popřípadě, co mě může čekat, neučiní li tak? Když auto zničí, zanikne , nebo způsobí nehodu a bude jezdit na malý tk s mým jménem?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.14 21:09
avatar

Jantare, vy odhlásíte vozidlo na kupce a to je vše. Víc dělat ani nemůžete. Pokud tak neučiní, Vám z toho žádné sankce nehrozí.

pokud způsobí nehodu, tak jen se svým majetkem a bude potrestán dle zákona.

Vám nic nehrozí..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.10.14 21:29
avatar

Jantare,p.Milan Vám napsal správnou odpověd!

Jen trochu upřesním-Vy na úřadu nahlásíte změny a úředník udělá ,resp.zapíše odhlášku na kupce do TP,a nyní by měl správně vzít ORV na Vaše jméno a Vám vydat nové ORV na jméno kupujícího (samozřejmě také zapsat do TP číslo nového ORV!),což ale mnohdy nedělají a střihnou či děrovačkou označí ORV,což ale Vám ale nemusí vůbec vadit, Vy totiž v registru již NEFIGURUJETE! Když spáchá cokoliv s autem, aVy jste odhlásil ,,vše jde na jeho vrub!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 02.10.14 13:03

A hodně dobře a na dlouhou dobu si schovejte kupní smlouvu, dobře si podle OP ověřte totožnost kupujícího. To pro případ případných pozdějších nesrovnalostí. Písemná kupní smlouva Vám hodně usnadní situaci při dokazování, že auto už 5 let není Vaše. Ušetříte si hodně nervů a starostí. Osobní zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.