Havárie při couvání z parkoviště

Od: Datum: 01.10.14 16:27 odpovědí: 18 změna: 09.10.14 11:37

Ahoj lidičky stala se mi taková věc vycouvávala jsem z parkovacího místa kolem mě stáli auta a neměla jsem dobrý výhled a nebyl tam nikdo kdo by mi říkal jestli něco jede,tak pomalinku couvám světla zpátečky svítí a blinkr jsem měla také mám kombi takže dlouhé auto pomalinku vyjíždím a když jsem byla tak po celý kufr venku cítím takové jemné drcnutí a otření okamžitě jsem šlápla na brzdu a zastavila.Nějákej chlap si to kolem mě prosvištěl a pak asi o 30m dál zastavil podíval se na své auto a jel dál a já mám o gumu sedřený celý narazník.Mohl by mi někdo poradit jak řešit takovou situaci?Předem děkuji Lucka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.14 16:34
avatar

kdyz ujel tak jiz nijak , vy nesmite nikoho ohrozit ani omezit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.14 16:53

Příště radši na parkovací místo zacouvejte a při vyjíždění budete lépe vidět :o))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucka26
Datum: 01.10.14 17:06

děkuji

Od: asd*
Datum: 01.10.14 17:03

Víník jste vy. A pokud je nárazník jen odřený tak bych to vůbec neřešil, ledaže chcete hezké auto tak to nechte opravit = za svoje nebo z havarijky. Buďte ráda že ujel, jinak by jste mu platila opravu jeho auta (z pov. ručení = mohla by jste přijít o bonusy)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.14 17:32
avatar

Vážená paní Lucko, před měsícem jsme zde řešili stejnou situaci.

Mohl by mi někdo poradit jak řešit takovou situaci...co chcete řešit, opravu nárazníku, nebo kdo způsobil nehodu?

Pokud byste chtěla postupovat podle zákona, ..ale to byste na to jen doplatila..

Pokud hladáte viníka nehody, podívejte se do zrcadla.

Přeji hezký večer.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.10.14 17:48
avatar

budte ráda že to nechtěl řešit a hojit se na vaší pojistce kdyby volal třeba policii ještě by ste dostala za váš výkon náký to finanční ohodnocení

pokud chcete nechte si opravit nárazník a jezděte dál

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 01.10.14 20:20

Když to on nechtěl řešit tak už nijak,viník jsi ty. Buď ráda že se nechtěl napakovat na tvý pojistce.

Oprava nárazníku za svoje nebo pokud máš havarijní pojištění

Na místo příště couvej,při vyjíždění vidíš

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.14 22:05
avatar

Jak řešit takovou situaci? Jednoduše, jít se ožrat radostí z toho, že to dopadlo takhle a nepřijdete třeba o bonusy na povinném ručení.

A poučení z krizového vývoje? Celkem jednoduché. Když jsem v 18. dělal papíry na auto, měli jsme učitele totálního samorosta, jak člověk něco neudělal správně, hned pleskanec dřevěným pravítkem. Ale s odstupem času jsem rád za každý z nich. Jeho základní pravidlo bylo ,,Jezdi tak, jako by tě všichni chtěli zabít - čekej od nich to nejhorší´´ - ano, byl asi jasnovidec, viděl 20 let dopředu. Ale druhé pravidlo bylo ,, Pokud parkuješ, raději si zacouvej, abys pak mohl vyjíždět dopředu´´ Toto je velmi důležité - protože couvám se zahřátým autem, odmlženými skly a v klidu. Každopádně se pak lépe vyjíždí čumákem dopředu i u toho pitomýho superhypermega krámu, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.10.14 23:18

Mohl by mi někdo poradit jak řešit takovou situaci? A co chcete konkrétně řešit, když je to vaše vina? Můžete být ráda,,že to nechtěl řešit. Zjistil, že na autě nic nemá, tak odjel, možná. Možná věděl proč odjel aby se to neřešilo. To už vás nemusí pálit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 02.10.14 02:13

Dobrý den. Příště zaparkujte pozadu, abyste vyjížděla popředu a tomuto nepříjemnému zážitku zabránila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.14 06:48

Rada couvat je možná dobrá,ale ne vždy. Když se vedle postaví dodávka či blondýna s SUV,člověk stejně houby vidí i když vyjíždí čumákem. Pak nezbývá než požádat někoho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.14 07:01
avatar

Ono to zacouvání na místo při parkování u hypermarketu má jeden háček: nedostanete se pak s plným nákupním vozíkem ke kufru.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.10.14 07:07
avatar

...a už jsme opět u toho, co tu bylo minule. Když stojí vedle SUV, vždy se bude lépe vyjíždět popředu nežli pozadu,

a co se týče nákupu, co upřednostním, dobré vyjetí, nebo očas špatné naložení vozíku. Když se nedostanu k zadku, vyjedu z řady, za 45 vteřin naložím vozidlo. Ostatní mne můžou objet.

Důležitá je bezpečnost.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.10.14 20:02
avatar

Buďte ráda, že odejel. Moje přesně takto vycouvla z řady na parkovišti a o závěs si rozpárala prorezlé zakytované dveře dáma, která jela snad 10 cm od stojících aut. Vědoma si viny moje manželka ji dala kontakt a 2000,- Kč ať si koupí jiné dveře. Za dvě hodiny byl u nás její manžel, vracel peníze a že to chce na pojišťovnu. Dámy to tedy nahlásily a on si dal škodu zlikvidovat. Výsledek: dostal 1230,- Kč a mě pokrátili bonus za bezškodnost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: trtr
Datum: 08.10.14 21:37

Zdravím, možná se do mě pustíte, ale zase jsme u slušnosti a netrvat na pravidlech, kdyby onen řidič prostě zastavil a nechal paní vyjet, nic by mu neuteklo a navíc pokud hledal místo k zaparkování, tak by jej měl. Takové lidi opravdu nemám rád. Já se snažím pomáhat a zvláště řídí-li žena.

Rada couvat či jet po předu taky vše neřeší, protože někdy je to třeba tak a jindy tak. Mimochodem si vyzkoušejte, kdy má auto lepší vlastnosti na parkování do mezer. Příjdete na to, že na zpětný chod.

Kolikrát jsem byl jen tak jako chodec svědkem toho, že řidič prostě nevěděl či může či ne a ochotně jsem pomohl. Dokonce i profesionální řidič štěrkopískového lomu mě požádal při dovážce materiálu v zástavbě, kdy majitel nebyl doma a neměl závozníka zda bych mu neukázal. Všechno se to u slušnosti a musím říci, že se mi to moc nevrací, ale co, alespoň pocit dobrý.

P.S.: Rada pro ty co jsou závodnící jako ten pán co se snažil projet i za cenu, že to bylo nebezpečné. Když nic, tak alespoň zatrubte, člověk ví, že se něco děje.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cobrak*
Datum: 08.10.14 21:41

*palec* Máte naprostou pravdu, ale je to v lidech...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.10.14 08:51
avatar

trtr, až nás budou miliony, to se bude jezdit. Jak je to krásné, když někomu dáte přednost, který jí momentálně nemá, a on(a) poděkuje a ještě zamává. To je hned krásnější den.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: trtr
Datum: 09.10.14 11:37

Zdravím, svatá pravda, ale jsme tady, to je důležité.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.