Darování auta

Od: Datum: 29.09.14 06:31 odpovědí: 8 změna: 29.09.14 20:32

Dobrý den,

mám takový dotaz, známá zdědila auto a chce mi ho darovat, darovací smlouvu mám podepsanou, auto pujdeme odhlásit na mě(auto ma liberecke rz).

Mám ale dotaz, když se auto odhlásí na mě, můžu jej přihlasit v míste trvaleho bydliste (Praha) na jednoho z rodicu? Nebude to problem?Když bude zaznam ve velkem TP že se auto odhlasuje na me? Plnou moc od matky mám (ne ověřenou) muzu treba pri odhlasovaní dat radeji tuto plnou moc i když darovací smlouva je na mé jméno?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.14 08:49
avatar
Ve chvíli, kdy budeš v TP napsaný jako v polopřevodu ty, si můžeš s autem dělat co chceš a tím pádem dokončit převod klidně i na rodiče. Je to ale hloupost protože budeš muset dvakrát platit úřední poplatky a dvakrát absolvovat na stanici STK evidenčku na nového majitele. Jaký máš důvod k tomu, převádět auto na rodiče? Nestačilo by ti jen nechat udělat v TP změnový záznam že ty jsi majitel a rodič provozovatel?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolista
Datum: 29.09.14 09:21

Duvody jsou takove, že mám nějake exe, a tak nechci o to auto prijit...navic zelena karta je tez napsana na matku.Kolik je ten poplatek?

Od: trtr
Datum: 29.09.14 12:46

Zdravím, pokud Vás auto zaručeně nepomůže vytáhnout z problémů, tak pokud Vám ho někdo daroval jako nepotřebné, ale má nějakou hodnotu, tak bych ho prodal a dluhy poplatil. To ovšem za předpokladu, že by darující s tímto souhlasil a auto by větší část dluhů zaplatilo. Pořád je leší dluhy zaplatit hned, když to jde, než se celý život schovávat před úřady.

Nikoho tímto neodsuzuji, v dnešní době se to stává, tak to prosím neberte špatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolista
Datum: 29.09.14 13:49

vy jste nepochopil moji otazku, a navic jsem nerikal ze exe neplatím.Splácím je, ovše exe. jakmile neco uvidi v registru, jdou po tom.A to ja nechci.Navic auto ma podle znalcu hodnotu 14.000kč (nyní).

Datum: 29.09.14 13:21
avatar
A není možné s dárkyní domluvit aby dar napsala přímo na rodiče? Když jí to vysvětlíte jako nám tak by to neměl být problém. A ještě drobnost - pokud jde o dědictví, tak je dědic osvobozený od platby ekodaně ale ve chvíli kdy vozidlo změní majitele tak se povinnost zaplati eko vztahuje na něj ( samozřejmě že jen v případě že už nebylo v minulosti zaplaceno ).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolista
Datum: 29.09.14 13:47

Eko je zaplaceno a bohužel se sní domluvit nejde...vyzkouším, zda li to pujde, mám plnou moc od máti tak snad to vezmou :)

Datum: 29.09.14 19:21
avatar

Jednoduše.auto v místě svého TB přehlásíte ze sebe na rodiče (je jedno zda-li otec či matka.PR bych ale uzavřel na své jméno (v případě,že daná osoba nemá bonusy!Jinak vyjezdíte bonusy někomu jinému a ne sobě!)Na přehlašování MV zatím není třeba pvěřená PM!.Stačí jedna EvK! ne dvě. Cena EvK je jak kde cca200kč,přihl.poplatek je 800,-Kč

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.14 20:32
avatar

Jak jednoduché...

Mám ale dotaz, když se auto odhlásí najednoho z rodičů, můžu jej přihlasit v míste trvaleho bydliste (Praha) na jednoho z rodicu? Ano, můžete.

Plnou moc nepotřebujete ověřenou.

Pokud je již odhlášeno na Vás, tak na úřadě dohlásíte na matku s plnou mocí od matky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.