Prodej auta-odhlášení

Od: Datum: 28.09.14 21:52 odpovědí: 9 změna: 04.11.14 10:47

Dobrý večer,

prodávám své 1.auto na co si dát pozor,aby na mě někdo nejezdil atd..kolegyně v práci měla s prodejem auta ňáky problém byla duvěřivá a doplatila na to.Jak to provést správně,když kupec řekne já ho beru jít auto odhlásit?Jsou tam fronty to si počká a co,když to bude večer...jo jo pro někoho brnkačka pro mě problém-děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: elisek1988*
Datum: 29.09.14 11:38

Zde je to krásně napsané:

http://www.hrabyova.cz/prihla…odhlaseni-vozidla-poloprevod/

Jen ještě doporučuji zkontrolovat doklady kupujícího (totožnost), známý prodával auto a při odhlášení mu bylo sděleno, že osoba vůbec neexistuje a že vozidlo nelze odhlásit, na policii ČR nás zase poslali na dopravák, že odhlásit to jít musí i když člověk neexistuje a pak vzniklo nekonečné kolečko mezi magistrátem a policií.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.09.14 17:36

Jednoduše-sepíšete Kupní smlouvu (viz vzory na netu) ve dvou výtiscích (jeden pro sebe,druhý kupující) po zaplacení a podpisu kupujícím mu dáte ORV a auto.Vy druhý den zajdete na příslušný odbor úřadu,kde předmětné vozidlo odhlásíte na kupce ,zároveň nahlásíte ztrátu ORV (za 100kč vydají nový ,měl by již být na jméno kupce.) Na základě KS odhlásíte PR. Doklady (TP s odhláškou a ORV) pošlete doporučeně kupujícímu, Nejlepší situace je společně s kupcem na úřad kde odhlásíte a on dostane hned doklady a ostatní je pak jeho boj.Někdy prodejce zapůjčuje ZK! osobně jsem to tak taky měl při koupi svého autí! s tím,že hned druhý den prodejce ruší PR a já mu pošlu ZK ihned po dojezdu domú jsem uzavřel smlouvu a do 30´měl svoji ZK ...(vezl jsem ještě prodávajícího domů,aby se nemusel trmácet a složitě cestovat hromadnou-vyhověl a přijel cca 70 km za náma tak jsem mu taky vyhověl,proto půjčil ZK!)

Jen doplnění to co je v odkaze,červěně vypsané není soprávné a nemá oporu v zákoně-tímto si úředníci ulehčují život a ona desetidenní lhůta do kdy je ORV palné neplatí!je platný až do odevzdání na úřadu!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.09.14 18:30

diesel myslel toto:

Při odhlášení vozidla je nutné předkládat malý technický průkaz ORV ( OTP ). To se při polopřevodu omezí ( perforuje ) na 10 pracovních dní a po této době je již neplatné.

a má pravdu.

Nedávejte doklady z ruky, pokud nebudete mít vozidlo odhlášené na jeho jméno.

Do kupní smlouvy opište ! inicály z občanky, nikoliv co diktuje.

Ohodnoceno: 0x

Od: jenda80
Datum: 30.10.14 12:12

mám stejný dotaz, souhrně teda :

1.udělám smlouvy pro něj a pro sebe (vzory na netu)

2. jak si přijde a řekne že ho bere tak vyplním smlouvy a on mi dá peníze a já mu předám...?malý techničák?velký techničák?

3. zajdu odhlásit a bude mi stačit jen ta smlouva o prodeji?

4. mám nezaplacenou ještě pojistku jelikož auto dlouho stálo a neužívalo se...musí být v době prodeje toto uhrazeno nebo už to nemám platit a jen pak zruším smlouvu na základě prodeje a doplatím to období po které jsme nezaplatit zákonnou pojistku?

Datum: 30.10.14 14:21

1) ANO

2) Ne : jak si přijde a řekne že ho bere tak vyplním smlouvy a on mi dá peníze a já mu předám...?malý techničák?velký techničák? pouze vozidlo, nebo i malý techničák za 100Kč navíc..

3) zajdu odhlásit a bude mi stačit jen ta smlouva o prodeji? Bude stačit, i když stačí jen napsat do žádosti jeho nacionále. Úřad nepotřebuje kupní smlouvu, jen nacionále kupce.

4) Pojistku musíte mít, aby po Vás čkp nešla. Takže uhradit částku a pak pojištovna zbytek vrátí.

Od: buss®
Datum: 04.11.14 10:30

Kde furt berete nahlásit ztrátu ORV? Tady to není nutné, poslední zkušenost v pondělí (a vím, že zde ORV nepožadují). Prodalo se auto v neděli, dostal ORV, ZK, odjel. Ptám se, nahlásit ztrátu ORV? Ne, byly by dvě ORV na auto, učiním záznam že nepředloženo. Takže když nevím, zavolám, poptám se jak to v místě řeší. Info, příští rok bude přehlašovat iba kupující.
Pojišťovna, prodalo se auto, rušíme pojistku a ukončujeme smlouvu pátkem. OK, vraťte pak ZK.

Datum: 04.11.14 10:47

kolego bussi, za ty roky co jste zde na poradně, přeci již víte, že ne každý úřad postupuje stejně. V Pardubicích bez ORV neudělají změnu.

...Ptám se, nahlásit ztrátu ORV? Ne, byly by dvě ORV na auto, blbost, když jeden je ztracen, nemůžou být dva

uřednice nemůže říci nic jiného, když jí sdělíte, že odjel s ORV..

Datum: 30.10.14 13:12

Záleží na úředníku evidence vozidel

Datum: 30.10.14 16:23

Bambulo-nezáleží na úředníkovi,záleží na tom co mají v prováděcích předpisech a na zákonu! Takhle to pak dopadá že někdo jezdí s označeným TP na cizí jméno, to když si každý dělá "čochcáreň"!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.