Seberou mi body?

Od: Datum: 27.09.14 23:59 odpovědí: 7 změna: 29.09.14 13:54

dobrý den, prosím chtěl bych se zeptat, jestli mi seberou body, nebo kolik asi zaplatim, když jsem jel asi padesátkou tam, kde byla přikázáná max. třicítka a byl tam radar? modlim se, aby mě nevyfoitl, ale kdyby náhodou, nevíte někdo jak to chodí prosím?

děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.14 01:00
avatar

Zdravím,
pokud jste byl radarem vyfocen, ale policisty hned nezastaven, přestupek jde do správního řízení hned. Počet bodů a výše pokuty si můžete přečíst tady.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.14 07:29

ranyx nemá pravdu .Ke správnímu řízení jdou pouze přestupky zaznamenané automatickým zařízením - kamerou .- bez přítomnosti či obsluhy policistou nebo strážníkem.Pokud to byl radar obsluhovaný policistou /strážníkem/ musí být přestupek řešen na místě. Zákon zakazuje takové přestupky posílat úředníkovi na obec. Jinými slovy - zakazují policistům si takhle ulehčovat práci. Pokud tedy za radarem byla nějaká uniforma a nebyl jsi zastaven k porojednání přestupku, nic se neděje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 28.09.14 13:17
avatar

To je individuální,asi mají nějaké tabulky a rozsah pokut od-do. Švagra zastavili,jel na 50 - 70 km a dostal za 500,- + 2 body.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.14 13:36
avatar

Růže-no to až tak individuální jak si myslíte není viz tabulka bodového hodnocení : http://www.12bodu.cz/bodove-prestupky.php

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.14 09:36
avatar
Body ne, protože přestupek by museli dokázat vám . Pokuta jde za majitelem auta...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 29.09.14 13:54

Dobrý den, pokud to bylo v Praze, tak Vám pošlou jen obsílku, kde Vám napíšou, že řidič vozidla nabyl zjištěn a ať zaplatíte. Mají toho totiž tolik, že kdyby Vás předvolávaly a dokazovali Vám něco, by bylo bezpředmětné. Je pro ně výhodnější, když jim denně třicet lidí zaplatí pár stovek, než, když by předvolali tři a z toho to dokázali jen jednomu. Buďte v klidu, já jsem platil už třikrát a vždy jsem to překročil tak o 18km/h a vždy přijde třeba 600Kč. Nechlubím se tím, ale bohužel Praha je plná radarů a když jede člověk ve dvě ráno, nikde žádný provoz, tak zkrátka těch 70 na 50ce jedete a nepřijde Vám, že děláte něco protizákonného. Ale když Vám pak přijde pokuta, jste smířen s tím, že to zaplatit musíte, protože víte, že zákon je zákon ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.