Dědictví auta

Od: Datum: 26.09.14 21:11 odpovědí: 12 změna: 27.09.14 19:12

Zdravím Vas

potebuji radu,koupil jsem auto, smlouvu mam podepsanou, vse je již mé, ale je tu háček. Auto je zděděné (paní, která mi ho prodala jej zdedila po dceri) a není na paní přepsané (všechny papíry od soudu má v pořádku). Dcera mela trvalý pobyt v Praze, auto je na pražských značkách, nema ale technickou a zelenou kartu.Paní, která auto zdědila ma trvale bydliste v Českých Budějovicích, ale žije v Praze a je špatně pohyblivá, cestu do ČB by asi nezvládla. Muj dotaz zní, dá se auto přehlásit na ní v Praze (myslím jako dědictví), nebo musí pro nové značky a dedictví vyřídit v ČB?Popřípadě, jestli to přinejhorším mohu udělat já na plnou moc? Navíc auto nema stk a pojistku, jak tedy postupovat? Po vyřízení dedictví a udelani technicke si auto prepisu na sebe já, ale to je dalsi hacek, jsem z moravy...najde se rádce co mi poradí?Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.14 21:26

Nezáleží kde má dědic trvalé bydliště ,zaleží kde je auto registrované! Pokud je zděděné po majitelce co měla TB v Praze a že má auto pražské RZ,tak se musí odhlásit na Vás v Praze!Popřípadě dědic musí dát PM na převod a Vy jakožto kupec můžete odhlásit auto na Vás! Uzavřít PR jste měl ihned po uzavření KS ,je velmi pravděpodobné,že za dobu co nemělo auto uzavřené PR (vycházím z toho že píšete že nemá ZK!) po Vás bude chtít CKP příspěvek, za dobu nepojištění,do uzavření KS se ztoho vyvléknete,ale pak až do uzavření PR NE nebo hooodně těžko!

doplněno 26.09.14 21:28:

CB nebo-li trvalé dědice do toho vůbec nemíchejte,to s tím nemá co do činění!Pkd je dědictví vyřízené,jakože asi ano,jinak by dědic nemohl prodat,tak vše může být jen a pouze na Vás!

doplněno 27.09.14 12:15:

Jistě že bude ČKP uhánět Vás jakožto posledního majitele,jdou cestou ,která je nejednodušší a navíc Vy a původní majitel budete figorovat v registru jne dědic,vždyť sám píšete že na sebe nedohlásila ,tudíž Čkp na ni nemá jak dojít! Jenže vy jste zodpovědný za něco co nevlastníte? Pkd ano můžete pr platit i za mne? Co Vy na to?

Už v prvním jsem Vám na toto odpověděl!CKP půjde po Vás ale protože jste majitel až od určitého data (a od tohoto máte PR!) takže do té doby je Vám to jedno! CKP potom ,až Vás obešle,v zákonné lhůtě doložíte že jste majitel až od ,tudíž doté doby jste nemusel mít PR uzavřené,toto doložíte KS (kopií nejlépe jen skenem na jejcich www.stránkách!)Originál KS nedávejte z ruky ,uschovejte!

doplněno 27.09.14 12:19:

STK můžete udělat jsk chcete,i bez RZ,tato skutečnosta pak bude v protokoluale pkd je registrováno tak MUSÍ mít RZ! Dědička teda zaspala auto na sebe? Pkd ano tak v protokolu bude její jméno,pkd ne tak tam bude jméno pův majitele, a na protokol si nechte zapsat ,že STK byla provedena na žádost XY (Vaše jméno!)

Ohodnoceno: 0x

Od: bary
Datum: 27.09.14 05:54
Dekuji za prinosnou odpoved ale abych vyjasnil situaci uplne,ZK mam uzavrenou k datu podpisu smlouvy,do te doby to ZK nemelo cca 3/4 roku a to same technickou (ta propadla 9/2013).
Zajima me jedna vec,hrozi mi nejaka pokuta ci placeni kvuli tomu ze nebylo auto do podpisu smlouvy pojisteno?
Dale me zajima jestli auto muzu s jeji PM odhlasit v Ostrave a nahlasit na jineho cloveka nez je v kupni smlouve (ja jsem v kupni smlouve a chtel bych to napsat na mati z jistych duvodu).
A jeste jeden dotaz,jak je to s technickou bez RZ da se udelat a popripade jak dlouho plati potvrzeni nebo mohu udelat technickou jeste na zemrelou majitelku?Co je v tomto pripade lepsi?Nevim jestli jsem neudelal s koupi tohoto auta chybu a nebudu si trhat vlasy :-/
Diky za odpovedi,resim tuto otazku poprve...a jak se rika uceny z nebe nespadl ;)
Datum: 27.09.14 13:24

RZ auto ma, v registru není jeste zaznamenano ze je zdedeno, práve v pondělí tam chci z majitelkou zajet, aby to ohlásila, ja mohl udelat stk a s plnou mocí se vydat do mista sveho trvaleho bydliste a auto prehlásit na mě.

Jinak dekuji za prvni cast otazky o PR, myslel jsem si to. Dopis tedy od nich budu ocekavat :) I kdyz takove dopisy vidim nerad.

Datum: 27.09.14 14:12

Auto je REGISTROVANÉ,je v registru,jinak by nemělo RZ!Vy můžete udělat STK a E i tak na to nemusíte na úřad! Na úřadu Ona musí na základě dědického listu,rozsudku či jak se toto nazývá, nechat do odhlášky napsat Vás a ne sebeAž toto bude,tak na vašem úřadu (v místě TB jej za 800+ případné ekovýpalné)dohlásíte na sebe.Musí být čerstvá,do měsíce max,STK nebo EvK.

doplněno 27.09.14 15:43:

A rpoč by jako měli brát RZ?pří odlášce na tebe by měli do tp zapsat tebe (převádí se na xy ) a vydat ORV již na tvé jméno (někde děrují,někde střihnou pův ORV) RZ musíš odevzdat při likvidaci,dáš-li do depozitu,nebo až budeš u Vás ,to jest v jiném kraji, dohlašovat auto na sebe! (teda pkd jsou RZ-tj ve tvaru 1A2-3456,pkd jsou staré ve tvaru AB-12-34 mohou zůstat i při změně okresu či kraje!)

doplněno 27.09.14 17:03:

Postup bude stejný, jen je lepší když už máte KS a PM na osobu na niž se auto bude dohlašovat,to jest na Vaši mámu!

Datum: 27.09.14 14:55

A když mě dá do ohlášky vezmou RZ nebo nikoliv? Jesli to správně chápu zajedu s ní v pondělí na magistrat, tam ona mě hodí do odhlášky, s tím že RZ mi zustanou a nebo mám raději udelat technickou ted a potom zajet na magistrát? Co by bylo lepsi dle Vás?

Pokud sebe hodím do odhlášky, muze se auto nahlásit třeba na máti?

Další část otázky, budu uz mít technickou a za 14 dní to pojedu prehlásit, potrebuju evidenční list nebo si o nej mohu pozadat hned pri kontrole STK? Děkuji za trpělivost :)

Datum: 27.09.14 16:13

Aha, ja nechci totiz, aby na tp figurovalo me jmeno, i kdyz jsem to auto koupil, chci to nahlásit na máti, je tak uzavrene i PR (je psane na mati), dá se to udelat tak ze auto na plnou moc odhlásím v TB a přehlásím na máti? Nebo jak to udelat kdyz tam nechci figurovat?Myslim v TP? Delam to kvuli jistym duvodum..nechci o to auto hned prijit :) Díky

Datum: 27.09.14 17:07

PM musí byt notarsky overena?

Datum: 27.09.14 17:39

Na tuto potřebu, díkybohu ,zatím nemusí!

doplněno 27.09.14 18:53:

to musí být přímo v protokolu z STK!nevím .možná,že to ani nemusí vyžadovat,mně takto vyhodila z úřadu,protože čerstvá technická byl na jméno prodejce (po půl roce vlastnictví-dříve nešlo přepsat!),dojel jsem na stanici a technik osobně doklepl větičku-Technická kontrola provedena na žádost p. XYnic víc níc míň. to tenkrát vědět dopíši na stroji sám!

doplněno 27.09.14 18:55:

Ještě maličkost v Praze musíte na magistrát taky- tam se odhlásí z paní YX na paní AB (vaši matku) a pak teprve v místě TB mámy dohlásit na její jméno!

Datum: 27.09.14 17:45

Tak to rád slyšim :)

Abych to shrnul (nejak se mi to plete :) ), v pondelí nikam nebudu chodit na zadny magistrat a radeji necham udelat technickou.Až se auto vrátí s platnou technickou, zajdu bud z majitelkou na magistrat do Prahy a nebo ji požadam o podepsani plne moci a zajedu auto prepsat na moravu, kde si hned vyzvednu nove znacky (diky bohu ekonesmysl uz byl uhrazen), muze to tak byt? :) Hlavne se jeste musim na stk zeptat jestli mi daji hned evidencni list nebo zapíšou do TP, že STK je na mou žadost.

Muze to tak byt? :)

Datum: 27.09.14 19:12

Díky za velmi přínosné rady, stejne nejprve radsi STK a potom do Prahy na urad ;)

Datum: 27.09.14 06:13

Můžete se podívat na dobrý návod na

http://www.brzyvozy.cz/prepis-auta/

Datum: 27.09.14 07:30

Děkuji, díval jsem se na to, bavil jsem se o tom v práci a vše mi kolo přehlášení je jasné, jen nevím jednu věc, a to jestli me bude uhanet ČKP, nebo bude uhanet dědičku, co neplatila správně PR. Smlouvu mám od pátku 26.9. a taktez i uzavřene PR na toto datum. Podle mě, bych musel nascannovat smlouvu a poslat na ČKP, popřípadě tam zajet a dokázat, že odedne kdy jsem se stal majitelem jsem řádně zaplatil a že ostatní co je před koupí, s tím nemám nic spolecneho, nebo to kupuju i auto z dluhem? :/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.