Kazetový adapter do autorádia

Od: Datum: 03.11.14 08:12 odpovědí: 14 změna: 14.11.14 01:53

Koupil jsem si v pátek adapter do autorádia ... https://www.google.cz/webhp?tab=ww&ei=YBCKUpP-NcKp4AS3-oCgCw&ved=0CBYQ1S4#q=kazetov%C3%BD+adapter+hama ... a nefunguje. Vyzkoušel jsem pustit v autorádiu kazetu a ta funguje. Automaticky se sama spustí. Ale adapter nic.

Netušíte, co s tím?

Pro vysvětlení, ano, mohl jsem si koupit nové rádio na USB, Mp3, BT a podobně, ale zatím nekoupil.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.14 09:01

Přepokládám, že do adaptéru dáváš MP3jku. Jack z kazety adaptéru dej do zdířek na sluchátka (ne na mikrofon) a dej zvuk nahlas na té MP3jce. Pak založ kazetu do rádia v autě a šteluj zvuk. Pokud bude nekvalitní a zkreslený, tak uber na MP3jce a přidej na rádiu v autě.

Se šumem nic neuděláš (to je ona mínusová vlastnost stejně jako rachot kazety)

doplněno 03.11.14 22:50:

A kazeta hrčí? Točí se kolečka? Někdy musí mít kazetový adaptér kolečka cívek spojena ozubením, protože magnetofon pozná, že jedno kolečko stojí a automatika zmáčkne stop, jako by dojel pásek (kolečka v adaptéru zajistí nekonečně dlouhý pásek a tlačítko play automatika nevypne - nemá důvod).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.11.14 09:47

Zkoušel jsem Mp3 v modilu. Nahlas, potichu, pak jsem zkoušel rádio v modbilu. A nikdy nic. Když tam dám originál kazetu, tak se hned spustí a na displeji se zobrazí, že se přehrává kazeta. Ale když tam strčím adapter, tak se nestane nic ...

Datum: 03.11.14 16:30

Možná blbá otázka,zkusil jste ten kazetový adaptér otočit (stejně jako kazetu když dohraje?)

Jinak ten adaptér,respektive ,respektive konektor (jack ) nemusí být s mobilem kompatibilní,zkuste totéž,ale v jiném kazetofonu!Takhle mi z motoroly MPX200 taky nehrál,ale z obyčejné N3110c bez problémů!

doplněno 04.11.14 17:39:

Jen malé doplnění tam moto i N3110c měli mikrojack přičemž se tyto na origo sluchátcích jacky lišily!

doplněno 04.11.14 18:03:

Já si koupil asi tento (s 3,5mm jackem a k němu právě ještě téměř identický ale s mikrojackem-2,5mm ) http://aukro.cz/kazetovy-adap…ter-jack-mp3-i4766190465.html

Pkd byste chtěl-věnuji Vám je ,jen za poštovné /bubl.obálka se známkou!/100/funkční!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.11.14 11:47

Zatím jsem se k tomu rozebrání nedostal. Jsem do večera v práci a to pak nemám na to chuť sedět v autě a štelovat. Ale snad se k tomu dostanu přes víkend. Cením si Vaší nabídky a pokud bue problém přetrvávat, tak jí klidně využiju. Děkuji! :)

Datum: 12.11.14 10:31

Tak dva telefony nefungovali a jeden fungoval. Ale jen mono. Respektive hraje jen pravá půlka repráků. Vyzkoušel jsem i kazety a ty hrají. Nechápu, proč, když to zapojím do svého telefonu, tak to neudělá nic a když to zkusil kamarád, tak to hrálo blbě, ale hrálo .. navíc se na dipleji objevilo, že se přehráváí kazeta. Proč u něj jo a u mě ne? To fakt nechápu :(

Datum: 04.11.14 07:59

Někdo už mi říkal, že musí být slyšet, jak se točí kolečka. A asi se netočí. Je to automatické rádio, samo pouští kazetu. Tak to možná bude tím. Zkusím tu kazetu asi otevřít a podívat se, co by šlo upravit.

Jestli je to jackem, to netuším. Zkoušel jsem dva mobily a ani jeden to nepřehrálo.

Někde psali, že ta hlava musí být trochu hlouběji v té kazetě, tak jí zkusím poštelovat. Dám tomu pár pokusů a jinak si asi koupím nové rádio s USB a pod.

Datum: 04.11.14 11:49

Stačí, když na kazetě budeš točit prstem nebo tužkou jedním kolečkem a musíš sledovat to druhé, zda se také točí.

Pokud nové rádio, tak doporučuji se vyhnout značce Sencor - dost to žere baterku ve standby i při správném připojení na palubní síť.

doplněno 04.11.14 13:08:

jj

Datum: 04.11.14 12:39

Sencor je snad nejhorší značka na trhu se spotřebiči .. od nich už nikdy nic :)

Dneska to všechno vyzkouším a uvidím. Dám sem pak výsledek i třeba pro ostatní tazatele ...

Díky.

Datum: 05.11.14 16:05

Máme televizor SENCOR, který při povodní na chalupě plaval v kuchyni v metrové vodě. Po vysušení už hraje dál 5 let, obraz je velmi pěkný, pouze začal trochu brum u zvuku (asi nějaký svitkový kondenzátor).

Datum: 06.11.14 11:45

Máte asi štěstí na dobrý kus :)

Od: hop®
Datum: 04.11.14 23:19

Řešil jsem to FM transmitterem za pár kaček, už se to zde párkrát probíralo...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.11.14 08:55

Jj někde jsem o tom četl. Ale to už je příliž ... ještě jsem nestihl prozkoumat tu kazetu, ale už si pomalu byvírám na netu nové rádio ...

Datum: 14.11.14 01:53

Jestli rádio s adapterem netočí, tak to má možná ochranu proti zamotání kazety, když se neotáčí druhé kolečko rádio si řekne že je pásek přetrhlý nebo namotaný a zastaví se. Nevím jestli toto adapter řeší nějakou řemeničkou, nebo jestli vůbec má nějaká kolečka. Dělali to některé věže, nevim jestli i autorádia.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.