Mám koupit Ford Tranzit nebo Renault Master?

Od: Datum: 26.09.14 11:19 odpovědí: 11 změna: 27.09.14 15:30

Hezký den,

moc bych chtěla poprosit o radu. Je to tak, že začínám podnikat a potřebuju si koupit užitkové auto. Mám teď možnost vybrat si ze dvou vozidel za dobrou cenu: Ford Tranzit 350L 2,2 TDCi z roku 2008 anebo Renault Master L2H2 2,5 dCi taky rok výroby 2008. Ten má i střešní nosič. Oba jsou v provedení diesel. Umím udělat veškeré věci s účetnictvím a vedením firmy, management i marketing, ale toto je věc, na kterou jsem "krátká". Odhaduju asi tolik, že Renault bude mít s ohledem na motor větší spotřebu. Ale to je tak asi všechno Tohle bude moje první větší investice do rozjíždějící se firmy. Může mi někdo poradit, co by byla lepší volba? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gocars*
Datum: 26.09.14 12:29

Pěkný den,

V tomto ohledu je to složité, záleží na stavu každého auta, ale mírně bych favorizoval Transit, 350L už je pěkný kočár, navíc Transit patří mezi to nej. co se týče užitkových vozů. Ale jak jsem uvedl, bylo by potřeba vědět více informací. Pokud by jste chtěla trochu víc poradit, napiště mi na Vás email nebo napiště email mě (není problém ho najít dle jména ) a mohli by jsme Váš výběr trochu rozvést a rozebrat...věřím, že bych Vám dokázal pomoct

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.14 14:35
avatar

Sice bych relativně souhlasil tako s tranďákem,ale zkušenost je trošku jiná,se starším ještě s motorem 2,5D (tedy předkomůrkový atmosféricky plněný D) jsem jezdil v létě za 6-7l v zimě většinou do deseti (okolo věže místního kostela!,tudí vdy studený motor!) pak výměna ob generaci a přišel s motorem 2,5TDCi?TDDi nevím přesné označení ,ale identický model ale na cesty +- 40km jedna (delší cesty!) byl problém vejít se pod desetlitrů! Jestli bylo něco vadné nevím,jezdil dobž´ře nekouřil,ale spotřeba !

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fik
Datum: 26.09.14 15:25

Spíš bych se možná klonil s fordu. Nevím jak motor 2,5 DCi ale třeba motor 1,5 DCi od renaultu je proslulý svou nespolehlivostí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.14 15:35
avatar

TRANZIT bez debat.! Podívejte se "jen" na servisní pokrytí. Opraví Vám to v každé větší dědině.

A to nehovořím o spolehlivosti, kterou je Tranzit celkem proslulý.

Jeho motory vrní i v takových vozech, jakými jsou Land Rover.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ddd
Datum: 26.09.14 20:04

Jedině Transit.Jiné dodávky jsou pěkné křápy už co se týká jen kostrukce.Transit je bytelný a přitom jednoduchý a promyšlená,jednoduchá konstrukce.Např.Fiat Dukato a podobně jsou neskutečné sračky-hrozně všechno složité a přitom idiotsky vymyšlené.Náprava kokotsky složitá,turbo se dá vyndat jen když vlezete pod auto.Toto auto kdo vymyslel bych mu dal ránu do čumáku a poslat ho kydat hnůj

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.14 21:12
avatar

Kolik Ti od Fordů platí za hanění ostatních a vychvalování jiných?

Když už tak nejlepší v dané kategorii i když oficiálně neohodnocen jak trandák je MB- Sprinter!I když z v pův dotazu uvedených je nej opravdu trandák!

doplněno 27.09.14 12:26:

Ke sprinteru-známý-truhlář-si koupil,myslím tu největší variantu na převoz jím vyrobeného nábytku, když mi jej ukazoval,na sedadelch spolujezdců byl ještě igelit, pedaly,věnec volantu neosahaný ,lak jako na funglovce,ani stopa koroze, a na tachu půl mega,předtím bylo v půjčovně a dle údajně doložené dokumentace si jej půjčoval dlohodobě jeden a týž člověk!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.14 21:28
avatar

Já tomu tak moc nerozumím, jsem ženská. Ale ve firmě, co jsem tam kdysi pracovala, mívali Fordy Tranzity. A několik. Tak snad to tak blbé auto není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.14 22:34
avatar

Z těch dvou jednoznačně Tranzit. Nejde přitom ani tak o spotřebu, ta bude dost podobná, ale Rencky se šíleně prodražují servisními náklady, odtahy, asistence a pod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: onklkarl
Datum: 27.09.14 01:20

Měl jsem možnost jezdit jak s Transity, tak s Mastery a to v několika provedeních. Po mnoha tisících kilometrech v těchto vozech musím přiznat Fordu jen jediný klad a to o cca 1,5l/100km nižší spotřebu. Jinak ve všem ostatním vítězí Renault. Pokud dostane patřičný pravidelný servis (výměny oleje, rozvody atd.) a řidič je opravdu řidič a né prase, tak není co řešit. S Masterem I (hranatá obludka známá z francouzských filmů) jsem se nebál odjet štreku přes celé Německo i když měl na tachometru poctivých 580.000km. S Fordem (230.000km) jsem zůstal kvůli elektrice 2x viset cca 300km od hranic přesně dle hesla: Fordem tam a vlakem zpátky. Na Masterech II jsme s kolegou odhalili jedinou vážnější závadu - životnost spojkové pumpy je 420.000km +/- 15.000km. Ale i bez funkční spojkové pumpy jsem se bez problému dokázal dostat z Mnichova zpět do ČR. :) Jinak opravdu minimální (banální) závady, jako např. rozsvěcující se kontrolka žhavení během jízdy - oprava: Vymontovat čidlo, utřít hadrem a dalších 50.000km klid. :D S blížící se zimou si neodpustím ještě jednu výtku k Fordu Transit - při teplotách pod cca -14°C si připravte škrabku do kabiny, protože až se budete chtít rozhlédnout do křižovatky, tak si budete muset proškrábat průzor na okně u dveří spolujezdce. Ale jak už někdo přesně poznamenal předemnou, opravdu nezničitelná dodávka je Sprinter. Ten kolegovo začal zlobit až v momentě, kdy se na počítadle tachometru objevila číslovka 700.000!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: laila*
Datum: 27.09.14 11:56

Děkuji moc všem za názory! Rozhodně je v nich plno podnětů, takže budu mít o víkendu o čem přemýšlet Ještě jednou díky za Váš čas i za to, že jste byli ochotní se se mnou rozdělit o Vaše zkušenosti, moc si toho vážím.

Datum: 27.09.14 15:30

ne že bych se v tom nějak vyznal ale co vím, tak hodně lidí na trandáka nadává, takže asi tak úžasný jak ho zde prezentujete nebude.. spíš bych řekl že povedená jsou celkém ducata.. ten master by taky snad nemusel být špatný

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.