Vadnutí brzd Favorit

Od: Datum: 25.09.14 22:58 odpovědí: 7 změna: 26.09.14 18:20

Ahoj, mám Favorita z roku 1990. Po delší cestě (cca 70km a víc) jsem zpozoroval citelné vadnutí brzd.

Tak jsem to vše rozebral, vyměnil kotouče včetně destiček (Ferodo,žádná čína ani polsko) a vyjel na zkušební jízdu.

Auto citelně přidalo na brzdném účinku avšak asi po cca těch 70-80km opět začali slábnout brzdy, během dalších 5ti kilometrů dokonce takovým způsobem,že jsem zmáčkl pedál a ten se propadl jakobych mačkal spojku a auto jelo vesele dál bez sebemenšího přibrždění...

Jakmile jsem přestal, tak se pedál normálně vrátil na svou pozici - nezůstal propadlý.

Když auto zchládlo,tak už zase brzdilo naprosto v pořádku, jen se mu museli dávat menší přestávky aby se průser neopakoval.

V čem může být příčina? Co jsem četl, tak zavzdušněné brzdy se chovají jinak, ale třeba se mýlím...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.14 03:48

Co špatný brzdový válec?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.09.14 07:51

co špatná brzdovka, nepřibržďuje?

Datum: 26.09.14 09:25

Především, vadnutí brzd je něco jiného. To, co popisujete je dráždění kobry bosou nohou a je zaděláno na průser. Viděl bych to také na vadný hlavní válec. Kdy jste naposled měnil brzdovou kapalinu? Že jí máte v systému dost předpokládám jako samozřejmost.

doplněno 27.09.14 08:40:

Vadnutí brzd je způsobeno tím, že po velkém ohřátí se změní třecí vlastnosti materiálu a dojde ke snížení brzdného účinku u jinak naprosto funkčního systému a v běžném provozu se nijak výrazně neprojeví. Je to spíše problém sportovní jízdy Špatná kapalina, vadné díly vadnutí brzd nezpůsobují. to jsou závady.

Ohodnoceno: 1x

Od: metalamania
Datum: 26.09.14 11:21

po výměně destiček jsem si všiml,že pravá strana je neúměrně sjetá oproti levé. S tou kapalinou už to bude tak 4-5 let...

jinak vadnutí brzd jsem použil jelikož mě nanapadlo jak lépe popsat tento problém

Datum: 26.09.14 13:22

Kup nový brzdový válec Fragokov SK a vyměň komplet kapalinu.

Datum: 26.09.14 16:57

co takhle v háji zadní brzdy? netečou ti prasátka? zkus celý auto odvzdušnit

Datum: 26.09.14 18:20

Pokud "vadnou brzdy tak to údajně dělá z 90% stará brzdová kapalina,není na určených (já používal DOT 4) do cca230°C ale vaří dřiv!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.