Prodej starého auta

Od: Datum: 23.09.14 15:18 odpovědí: 6 změna: 23.09.14 19:32

Dal jsem na inzerát své starší japonské auto, které už není v nejlepším stavu, za dva měsíce mu končí technická a pro to, aby bylo technicky zdatné by bylo potřeba do něj investovat, nebo jej jednoduše rozebrat a rozprodat na díly.

Nahodil jsem ho za hubičku (2500,-) a do tří minut se mi ozval pán, který řekl, že rozebírají a likvidují auta, že auto chce, nemusím se o nic starat, ani o smlouvy, že vše připraví sám a přijede s odtahovým vozem.

Zní to moc jednoduše, a mě jde vlastně jen o to, abych nemusel platit pojistku a auto už nebylo psáno na moje jméno. Je něco, na co si dát pozor? Jak postupovat? Co by mělo být ve smlouvě? Můžu se při prodeji nějak napálit? Dát pánovi plnou moc k odhlášení, nebo si auto odhlásit sám?

Trochu mě zarazilo, že chce donést smlouvy on, a bohužel jsem ještě žádné vozidlo neprodával, neznám lepší stránku pro takový dotaz.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wowo
Datum: 23.09.14 15:23

Pokud Vám dá smlouvu o ekologické likvidaci - auto zrušíte na MM ,nebo Vám dá smlouvu o prodeji - u té musíte dělat odhlášku na nového majitele , tak jako tak už nebudete majitel vozu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.14 16:46
avatar

udělejte kupní smlouvu, že od Vás vozidlo kupuje.

Pak budete v klidu.

Páč nejste uveden v techničáku, nemůžete ani vozidlo vyřadit..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kraegar
Datum: 23.09.14 17:32
V techničáku i na pojišťovně uveden jsem, takže jej vyřadit můžu. Spíše mi šlo o to, kdyby mi pán vnucoval, abych mu kupříkladu dal plnou moc k odhlášení a nakonec by to třeba neodhlásil...
Datum: 23.09.14 18:16
avatar

Vám může být de-fakto jedno zdali odhlásí či ne,teda pkd budete mít řádnou ,správně datovanou KS že jste auto prodal!Max budete třeba někde (CKP) dokladovat že nejtse majitel !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.14 19:19

smlouva jako taková,přílohy a postup jsou pěkně popsány na

http://www.brzyvozy.cz/prepis-auta/

já podle toho postupuji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 23.09.14 19:32

Tihle šroťáci sedí na inzertních serverech celý den a reagují na všechno, co se hýbe.

Je možné, že až přijede, tak bude tlačit na to, aby jsi mu to dal za míň, když už tam je. Hned ho vyhoď a přestaň se s ním bavit. Řekni mu, že to teda prodáváš tomu dalšímu zájemci, co jen čeká na tvůj telefon, jestli to tenhle první zájemce koupil nebo ne. Tak může jet zase domu a bouchat hlavou do palubky kvůli projetému benzínu, když chtěl ušetřit pár stovek na kupní ceně.

doplněno 23.09.14 20:26:

Možná, když uvidí, že ty na nižší cenu nepřistoupíš, tak zkusí něco jako: "Tak já to teda za těch dva a půl beru". Na to mu můžeš říct, že auto už není na prodej nebo že cena právě stoupla na 3 tisíce kvůli tomu, že mrhá tvojím časem. :)

To by je mělo naučit, aby neokrádali lidi.U mě jsou na stejné úrovni jako šmejdi zneužívající důchodce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.