Dvě pokuty?

Od: Datum: 20.09.14 10:43 odpovědí: 3 změna: 20.09.14 12:13
Dobrý den. Chtěl bych se na něco zeptat a předem upozornit,že nejsem žádný neukázněný řidič. Přišly mi do schránky dvě oznámení,že mám na poště dvě obsílky z přestupkového oddělení magistrátu hl.m.Prahy. Chtěl bych se zeptat,jestli je možné,že mi přišly dvě pokuty? Divím se,že to nepřišlo ve dvou obálkách odděleně od sebe. Dále bych se chtěl zeptat,jak by se postupovalo v případě,kdybych spáchal přestupek.nedej Bože,díky kterému bych přišel o řp? Nekontaktovala by mě rovnou policie? Před jedenácti měsíci jsem dostal pokutu,že jsem dostal pokutu,ze jsem jel cestou z práce v noci, 67km/h na padesátce. Byla noc,nikde žádné auto,tak jsem jel trochu rychleji. Můžete mi někdo poradit? Děkuju moc! Mám strach,aby mi nevzali řidičské oprávnění,což by mě mrzelo,protože jsem slušný řidič. Děkuju!
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.14 11:44

Pokud přestupek nešel přes policii, tak Vás nemusela kontaktovat. Někdy má policie z jejího pohledu dostatek důkazů, takže to rovnou oznamuje a Vy se máte vyjádřit u toho správního řízení. Navíc to mohla třeba tak jako zmiňovanou rychlost řešit městská policie. Jestli jsem pochopil, tak dopisy jsou na poště, takže to ani nemusí být skrz řízení. O ŘP respektive ŘO by jste přišel pouze v případě, že by jste se vybodoval a nebo spáchal jedním skutkem několik závažných přestupků (jízda pod vlivem + ublížení na zdraví apod.) ale o tom by jste věděl.

doplněno 20.09.14 12:18:

aby bylo jasné co buss myslel za paragrafy

http://www.policie.cz/clanek/…rzeni-ridicskeho-prukazu.aspx

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 20.09.14 12:07

Proč by nemohly přijít dvě pokuty, pokud byly spáchány dva přestupky? Každý se vede zvláštˇ. Policie jedná dle §118a. ˇZe by spr. úřad požádal policii o odebrání?
Dnes je přece fuk, kdy jedete obcí, zda ve dne, v noci, furt je omezení rychlosti jak píše zákon, nikde žádné auto aj. není argument. My postarší jsme zažili ještě bez. Slušný řidič jezdí bez přestupků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.14 12:13
avatar

Proč se plašíte, když ještě vůbec nevíte o co jde? Prvně ty dopisy vyzvedněte a potom se to může začít konkrétně řešit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.