Jízda bez přepsané barvy

Od: Datum: 17.09.14 22:13 odpovědí: 23 změna: 22.09.14 07:54

Dobrý den, dokázal by mi tu nědo říct co mi hrozí, když pojedu s autem které je v polopřevodu a barva v tp se rozchází se skutečností :) v tp mám psáno zlatá ale auto jsem nastříkal do černé

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 17.09.14 22:20

Záleží, jak poctivě bude postupovat technik při EK a další při STK. Zažil jsem to teď na STK. Zde vám to nikdo nerozhodne!

Ohodnoceno: 0x

Od: aloiss
Datum: 17.09.14 22:27

myslím, když mě zastaví pčr, stk mám ještě rok :)

Od: trtr
Datum: 17.09.14 22:38

Zdravím, bude problém, změna barvy stojí cca 30 nebo 50,-Kč na úřadě.

Datum: 18.09.14 01:55

bylo mi řečeno, že bez přepsaného auta mi barvu nikde nepřepíší

Datum: 18.09.14 07:02

Při kontrole policie Vám nehrozí žádná sankce. Policie nepostihuje přestupky v evidenci vozidel.

doplněno 18.09.14 08:24:

kolego Repkine, třeba jsem nepochopil.

Policie zastaví vozidlo, zjistí jinou barvu, (ale to by musela být pořádná kontrola, páč normálně to nezjistí), nahlásí na evidenci vozidel a oni zahájí správní řízení? Tomu sice moc nevěřím, teoreticky je to možné, ale to si řidič zařídí, že dojde po kontrole na evidenci dodělá dohlášení a zároveň změnu barvy. Pak bude tvrdit, že to stihl do zákonné lhůty.

Jednou to musí udělat stejně. Pokud je v techničáku vozidlo ohlášeno na něj, není problém.

doplněno 18.09.14 13:48:

Repkine, naprostý souhlas "Všechno je o lidech a téměř na každém autě se dá něco při důkladnější kontrole najít."

Datum: 18.09.14 07:47

Ale oznamuje je na úřad, který je postihuje.

doplněno 18.09.14 09:46:

Milane dělá se to běžně např. u nepřepsaných aut, jak se řešilo jinde. To jestli na úřadě zahájí nebo nezahájí a jak si to obhájí je už na nich. Taky záleží na tom, jak se chová řidič toho auta a jak jakou náladu má policista, který jej kontroluje. Všechno je o lidech a téměř na každém autě se dá něco při důkladnější kontrole najít.

doplněno 18.09.14 15:14:

Tak, tak, jeden známý má lexuse a sám říká, že kdyby chtěli, tak mu tam něco najdou *smich*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.09.14 08:23

Fakticky se jedná o vozidlo technicky nezpůsobilé provozu, je to teda v jednom pytli například s nebrzdícím autem a záleží na úsudku konkrétního policisty.

Datum: 18.09.14 13:51

stonek, to snad nemyslíte vážně, mýlíte se.

podložte to předpisem (vyhláškou) nebo je to jen Váš názor?

Pozor, tak závažným způsobem., tak je to uvedeno ve vyhlášce,

Datum: 18.09.14 15:12

jezdit zatím asi budu momentálně nemám 10 000 na zapalcení ekodaně takže přepisovat zatím nehodlám jen jsemse bál aby když mám auto přesříkané abych nebyl obviněn z neakeho podvodu, krádeže apod..

Datum: 19.09.14 12:07

@milancukrar Kdysi jsem renovoval motorku, děll jsem to přes zimu, byla v depozitu. Předchozí majitel mi ji z něj vyndal a polopřevedl a mě. Já si udělal povinný ručení jel jsem na STK v domění, že ušetřím jednu návštěvu magistrátu (čekací martyrium) protože mi protokol z TK poslouží i jako evidenční kontrola a změnu barvy udělám dodatečně taky. Když to ale viděl tecnik na TK, rovnou mi řekl, že vozidlo z hlediska evidenční kontroly nevyhovuje a pro další provoz je nezpůsobilé tak jestli chci ať odjedu a rátím se až bude barva přepsaná. Navrhoval jsem ať přimhouří oko a dá mi to do závad "vážných" nebo třeba i "nebezpečnejch". To ale přý nejde, protože se jedná se o rozpor a vozidlo je proto nezpůsobilé provozu.

Datum: 19.09.14 18:33

To Stonek vy jste asi neprošel neboť jste nebyl majitel,proto nevyhovující evidenční ,Pkd přijedete se a máte jinou barvu je to v lehkých závadách!

Datum: 18.09.14 15:08

No vzhledem k tomu že když jezdím an odhlášku musím vozit velký tp ve kterém je uvedená jiná barva ymslím, že by si toho klidně všimnout mohli :)

Datum: 18.09.14 15:42

Toníku, kde jste vzal tu špatnou informaci že:

vzhledem k tomu že když jezdím an odhlášku musím vozit velký tp
To je nepravda.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.09.14 12:34

TP je doma v šuplíku, ten se nevozí a policii nepředkládá, že? A ani ho nevyžaduje.

Datum: 19.09.14 13:45

tak tak

Datum: 19.09.14 14:03
...vzal bych to obracene-zmena barvy je změnou ve smyslu zákona s 10denni lhůtou pro zápis teto změny do registru a potažmo TP...cíli je a bude jen na vas jak dalece jste s to "okecat" ze změna barvy (nástřik) není starší oné desetidenní lhůty...A vesměs s PCR není problém,pokud souhlasí VIN a ostatní identifikatory ,nebudite podezření apod...

Datum: 21.09.14 18:31

a co bych tedy sebou měl vozit, pokud jezdím na oodhlášku? kupní smlouvu?

Datum: 21.09.14 19:35

Toníku, musíte s sebou vozit:

osvedčení o techničáku (malý techničák)

zelenou kartu (platnou)

řidičský průkaz

občanku

doplněno 21.09.14 21:11:

Kolego Repkine, schválně jsem napsal, že s sebou musí vozit, nikoliv že předpis k řízení nařizuje...

Občanku (nebo něco) čím prokáže svoji totožnost mít musí.

Nebo snad někdo nenosíte občanku s sebou?

Datum: 21.09.14 20:34

milane 1- (ta občanka není nutná) :) nepatří mezi doklady potřebné k provozu a řízení MOVO a jako doklad k prokázání totožnosti stačí ŘP

Datum: 21.09.14 21:00

mohu předložit malý techničák, i přesto že je přestřihnuty? na úřadně jej po odhlášení na mě znehodnotili je v něm uvedeny ješte stary majitel ale u sebe ho mám

Datum: 21.09.14 21:20

Pkd jste v odhlášce.měli vydat nové ORV na Vaše jméno a ne starý jakkoliv poznačit!Pkd nechcete,nemusáte předložit nic,ale jediné doklady co se předkládají při silniční kontrole Vám vypsal p.Milan!Nic jiného se nepředkládá,ani KS ani TP (velký techničák)!

Datum: 21.09.14 22:17

A proč jste se nezeptal, proč ho přestřihli?

Datum: 22.09.14 07:54

bussi, a vy jste se někdy zeptal?

Já ano, a sdělili mi, že se to tak dělá. Když jsem chtěl číslo předpisu, který to nařizuje, dostal jsem se až na mdcr, odkud mi telefonovala paní Ing. Zlámalová (již tam není) a po půl hodinové debatě jsem usoudil, že nic takového neexistuje a hovor jsme ukončili..

..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.