Úmyslná autonehoda

Od: Datum: 18.11.12 05:03 odpovědí: 10 změna: 18.11.12 14:22

Ahoj,jezdim s taxíkem a dnes sem měl potyčku s jedním zákazníkem.Nicméně vystoupil a já odjel.Asi za hodinu si mě někdo objednal,a ja dojel na místo.Zde mě zablokovalo jiné auto.Chteli po mě,abych vystoupil,ale bylo jich víc,tak se mi nechtělo :D tak sedli do svého auta,a ten zákazník mi začal bourat do předku.No a když odjížděl,tak mi zbořil i bok.zavolal sem policii,přijela hlidka a poté i dopravka.Vim jméno řidiče,znám ho,auto našli o 3kiláky dál.auto není jeho, škodu,asi 100 000kč mi uhradí pojišťovna,ale co mě trápí je,že je to řešeno jen jako autonehoda.Nechci to nechat jen tak plavat.Co radíte?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.12 05:23

Když znáte pachatele,není problém podat trestní oznámení.

Ohodnoceno: 2x

Od: joker*
Datum: 18.11.12 06:21

A jaké?

Datum: 18.11.12 07:02

podezření z pokusu o podvod,

ohrožení na zdraví,

vyhrožování,

zastrašování,

psychická újma...

v podstatě si myslím, že je jedno, na co ho dostanete na policii.. tam vysvětlíte oč jde a oni si důvod nějaký vymyslí. mám pocit, že při podání trestního oznámení po vás nechtějí udat konkrétní paragraf a zákon, který byl porušen - stačí jim popsat co se stalo a zbytek si pošolíchá PČR.

Datum: 18.11.12 07:46

Rozhodně podejte trestní oznámení a to buď na policii nebo na státním zastupitelství.Ono se policii nechce dělat věc na "trestňák",přestupek je pro ně jednodušší,ale nenechte se odbýt.Další věc je důkazní situace a to zda lze prokázat,že došlo k Vámi popisovanému jednání.Mohlo by se jednat o vydírání,poškozování cizí věci a určitě by se na to dalo navázat ještě něco dalšího.

Ohodnoceno: 0x

Od: nu*
Datum: 18.11.12 10:02

ty budeš nějaký divný taxikář, když si nevíš rady...ti pražstí, to jsou největší borci na světě...

Datum: 18.11.12 10:10

viz aragorn vs taxikář:

*smich*

Od: joker*
Datum: 18.11.12 12:11
Jo,Aragon je dobrej :D
Bohužel nejsem z Prahy,nebo spíš bohudík.Byl sem dnes na obvodním oddělení PČR a bylo mi řečeno,že to vše vyřeší dopravka,a dopravka mi řekla,že to bude řešit pouze jako nehodu...Takže ve výsledku bude teb de.bil vysmátej.Akorád mi řekly,že pojistitel vozidla bude muset kvůli ujetí z místa nehody zaplatit spoluůčast třeba až do výše 50 procent...jo,a dneska mě kontaktoval ten řidič,že by chtěl sepsat doklady pro pojišťovnu
Datum: 18.11.12 12:04

podat trestní oznámení pro ůmyslné poškození cizí věci

doplněno 18.11.12 12:27:

pokud podám trestní oznámení policie ho ze zákona musí přijmout a konat pokud to odmítá je třeba podat na ně stížnost na inspekci

Od: buss
Datum: 18.11.12 12:23

To není nehoda, viz tr. zákoník, úmyslně přece způsobil škodu. Jít na st. zastupitelství, když P nereaguje.

Ohodnoceno: 1x

Od: k2
Datum: 18.11.12 14:22

Nez statni zastupitelstvi, tak bych si zasel popovidat s pojistovnou vinika, urcite by tam tazatelova verze mohla nekoho zajimat...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.