Jak zapojit LED pásky v autě

Od: odpovědí: 16 změna:

Ahoj, potřebuji pomoct při zapojení respektivě ochranou proti zkratu v zapojení led pásků v autě. Pásky jsou napájené na stropní lampičky jsou udělané 2 obvody (tzn. vše jede přes pojistky na osvětlení vozu) a každý z těch obvodů je ještě rozvětven a roztahán po celém autě pásky jsou dělané některé po 3led některé po cca po 10 a některé i více (Dohromady mi to dělá nějakých 8,5M) TIP pásků je "blue 5M 5050 SMD,300led, 14,4w/m. Napájení bych rád zachoval protože už to mám takhle v autě naistalované a nebylo lehké všude natahat dráty atd. Napojení pásků je přes svorky a je to zacíněné a zaizolované izolační páskou. Poslední dobou když jsem tam přidával ještě nějaké ty pásky tak mi to začalo vyhazovat pojistky. Teď musím to celé rozdělat a zjistit kde to zkratuje. Nevíte někdo jak bych mohl urychlit to na to přijít kde to zkratuje a zároveň poradit něco jako jestli MOHU DÁT POJISTKY na různé větve aby mi to vyhodělo když by se něco stalo jen nějakou čát a já tak mohl zjistit kde hledat. Nevím ani jak silné pojistky a jaké druhy dát před led pásek třeba když ta větev bude obsahovat 25led diod. Děkuji za odpověď a omlouvám se za ameterismus...ale jsem nadšenec :) Auto mám škoda octavia II face 2.tdi CR.


Jak zapojit LED pásky v autě
Jak zapojit LED pásky v autě #2
Jak zapojit LED pásky v autě #3
16 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar jenyk
No "hezkej" vánoční stromeček. Ale když se to někomu líbí, proč ne. Je to jeho věc.
Zkus si schválně spočítat, kolik má ta opičárna příkon. Přičti si k tomu původní osvětlení auta a pak se podívej na pojistku, jestli ta chudinka to je vůbec schopná utáhnout. Já bych si tipnul, že to je normálně přetížený a proto ta pojistka odejde.

ahoj tak už jsi několikátý kdo mi to dnes říká i na škodahome foru se o tom bavím a asi to má hodně co do sebe že už je toho moc na ni. A radí mi abych to předělal a dal to od baterky + adekvátní pojistku a přes relé do stropní lampičky kvůli ovladačům a od toho už to mám natahaný všude takže to předělávat nemusím ...no zítra zkusím sehnat udělat na měření příkonu protože to budu stejně potřebovat. ještě na nějaký okruh se budu snažit napojit snímač hudby ale né na stálo jen tak do nálady občas na zapnutí No Jestli by někdo byl ochotný mi poradit tak bych něco poslal na meila mám něco nakreslené v exelu potřeboval bych to překontrolovat. Nečekám že se všichni urvou kvůli téhle žádosti :-D ale víc hlav více ví a já se rád učím a dělám si věci sám jen na tohlle už začínám být krátky :-/ můj mail stahonlukas@gmail.com Děkuji předem za ochotu

 


Mám to na lampičce tak abych to mohl vypínat a zapínat stropní lampičkou s funkcí na stále svícení nebo na otevřeníé dveří atd...dvě postraní světla ze stropní lampičky jsem vyndal :)

Já myslím, že je stejně náročný jako ty pásky napojit na vypínač lampičky udělat si někde na palubce nebo pod palubkou vypínač vlastní a vést to někam na silnější pojistku.

 


0x
avatar mikihans

Nějak se mi ten příkon nezdá. Podle toho co píšeš, celkem 8,5 metrů, 14,4W na metr, by byl celkový příkon 122W, což je ku*va hodně. Hlavně by takový výkon LED osvítil celou ulici, ale z fotek to vypadá, že tam jakžtakž něco svítí.

120W mají dálková světla obě dohromady, LEDky mají ještě několikanásobně vyšší účinnost, takže mi nějak není jasné, kam se to všechno světlo podělo.

Jinak to dělá proud 10A, nevím kolik máš pojistku na osvětlení interiéru, ale nemyslím si, že ta kabeláž bude na takový proud stavěná.

Určitě bych natáhnul samostatný vodič přes 16A pojistku a samostatný vypínač.


ebay.com/...

ebay.com/...

něco podobného mám v tom autě. Svítí to takhle od začátku a stejně stále. dokud jsem tam měl cca jen 5M tak to bylo v pohodě ale po přidání cca před třemi týdny další pásky tak to začalo bouchat a až teĎ mi dochází že to musí být doufám stoprocentně to přepětí. ono to kolikrát nebouchlo hned...no uvidím zítra to proměřím a rozdělám to celé a sjedu to ještě jednou raději a pak to kdyžtak rovnou překopu jestli tedy mi někdo poradí se zapojením přes relé ještě

zapojení přes relé bych viděl nějak takto.

Předpokládám tedy, že spínače ve dveřích spínají "mínus" (na kostru). Prostě cívku relé připojit paralelně k žárovce osvětlení interiéru.

Dát pozor na správnou polaritu a hlavně použít relé, které snese tak vysoký spínaný proud (minimálně 10A)

Jak zapojit LED pásky v autě #4

 


0x

A co na to chudák 56tka?


Můžete mi vysvětlit něco prosím?

Jak zapojit LED pásky v autě #5
Člověk, který nerozumí elektrice a schématum, by si měl zavolat elektrikáře.
Nebo připravit do auta dva šestikilové sněhové hasičáky.
doplněno 19.09.14 16:10: Naprostý chaos a nesrozumitelné i pro elektrikáře...
Milion led, relé bez určení, obvody bez logiky...
Doporučuji odpojit od napájení, začít studovat základy - napětí, proud, spotřebič, elektrický obvod atd.
Auto déle vydrží. A nebudeš platit pokuty za nepředepsané osvětlení.
doplněno 19.09.14 17:32: Elektřina není hračka.
Odborník ji studuje pár let.
Diletant na to doplatí.
Já končím...

Zdravím, ano souhlasím s Vámi, ale přesto prostě jsem takový kutílek ale tohle už je trošku složitější a k tomuhle oboru jsem akorát čuchnul jen málo ale prostěě si rád hraji a protože nejsem zkušený tak pro se ptám tehlech hodných lidí na rady a tipi Děkuji a hasičáky pořídím ...to je hodně dobrý tip! :)

Jak zapojit LED pásky v autě #6

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]