Ojeté auto za 20000

Od: Datum: 11.09.14 08:58 odpovědí: 24 změna: 01.10.14 13:47

Dá se ještě koupit solidní auto na ježdění do práce, aby vydrželo aspon dva roky do další stk?

Co by jste mi doporučili, jakou značku?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.14 09:30
za dvacku felinu
Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.09.14 15:44

Felda ale nevydrží s plechama!

Od: fik
Datum: 11.09.14 16:35

Tak strašný to zase není Některý auta reznou záludněji,felda sice vypadá strašně s orezlými dveřmi a lemy,ale podvozek je pořád v klidu,některý auta vypadají z venku pořád pěkně ale podvozek je na s**čky

Datum: 11.09.14 09:42

Pokud by se opravdu jednalo o feldu v dobrém stavu (rozuměj neshnilá na kaši) a s motorem 1,3 jedno jestli BMM nebo MPI tak ano, ale ceny slušných a hezkých kousků jsou vysoké. Za tu cenu bych se klidně podíval i po něčem jiném pokud by felda při koupi nesplňovala ty dva limity.

Čemu říkáte solidní? Počítáte i s nějakou investici za ty dva roky? Nebo jen jezdit a po skončení stk vyhodit? Jako říkám dá se. Sám mám už asi 4 auto s cenou do cca 15t. a slouží. Posledního jsem se zbavoval pro už zbytečně velký kufr a žravost motoru. Mimochodem co spotřeba vadí/nevadí? Za slušné peníze se dají sehnat třeba právě auta s velkým motorem, protože jejich provoz je kapku náročnější než fileta s 1,3.

Datum: 11.09.14 15:42

Jaký značky aut to byly do těch 15000? Fiat punto mám už 8 let z bazaru je to už model 2000, tedy punto2, a má pořád spotřebu ve městě 9-10l.

Do 20000 jsem chtěl nějaké auto se kterým se dá jezdit ve městě denně, pro syna který jezdí 4km do práce . Měl peugeot 106 a nissan almera r. V. 1997, ale almera je sežraná rezem a peugeot už také sotva jezdí a končí mu tk.

Od: asd*
Datum: 11.09.14 18:25

Tam musí být něco na motoru - bohatá směs. 1,2 8V žere normálně mimo město 5 - 6 a ve městě 7, max. 8 (to už jsme řešili). Víc jedině hodně krátké jízdy pořád se studeným motorem a ještě poskakovat v kolonách... Většina levných aut bude shnilých nebo s nutností velkého servisu. Punto se dá sehnat i neshnilý (taky je to pozink).

Renault twingo by šlo taky, na 4km do práce je v pohodě.

Hledal bych určitě benzín s malým obsahem, za 20k je mraky aut, ale chce to najít něco co neni šrot...

Datum: 11.09.14 19:29

Taky to může být výfukem? Plechy na mém puntu jsou černý, žadný pozink, koupil jsem před 7 lety za 82000 v bazaru a před rokem dal do plechařiny s lakem-stříbrná metaliza 25000. A to mě tak do dvou let čekají ještě přední blatníky. Fiat prostě není auto na naše silnice a podnebí, jezdím v létě i v zimě, od čeho by potom auto bylo?

Datum: 12.09.14 14:31

Výfukem spíš ne. Lambda, čidlo teploty, termostat, váha vzduchu - to co má vliv na bohatost směsi. Punto 2003 - to moje je pozink. Fakt máte černé? Italové se asi vožrali...

Nacpat 25k do vyvaření byl ekonomicky nesmysl - za 10 prodat + 25 = máte 35k a za to seženete jiné ve slušném stavu, z oblastí kde se nesolí bývají úplně bez koroze (Itálie, Holandsko atd). Škoda že CZ značky + dovoz vyjdou na desítku, ale i tak to za to stojí - ty auta na západ od nás jsou ve výrazně lepším stavu. Ale i tu se dá najít slušný kousek, musí se ale hladat a vytřídit šrot (těch je většina). Určitě přímo od lidí, bazarům bych se vyhnul, jen platíte provizi a bazary leda tak maskujou vady - opraví nejlevnějšíma dílama, naleští, namažou med kolem huby a jak zaplatíte tak je to vaše.

Datum: 11.09.14 19:31

Dobře díky za radu, budu hledat na bazosu, v aaa jsou podvodníci!

Datum: 01.10.14 10:44

Měl jste pravdu,měl jsem vadnou lamda sondu.!

Datum: 01.10.14 13:47

Byla to lamba sonda,platil jsem i s diagnostikou 1600Kč, a ještě jsem nechal vyměnit výfuk-zadní díl.

Datum: 11.09.14 10:37

Za tuhle cenu neuděláš špatně s felinou,za 20 koupíš celkem solidní která by mohla přežít i víc STK. Motorizace určitě 1,3 MPi

Od: jochanan
Datum: 11.09.14 10:52

Opel Astra F

Datum: 11.09.14 12:09

Punto motor 1,2 8V, za 20k jich je spousta a je to dobrý auto - plně srovnatelný s Fabkou a prostorově lepší. V ČR nedoceněný a proto tak levný...

Od: tombravo
Datum: 11.09.14 17:25

Právem jsou punta oproti fabkám ve stejném ročníku tak levné - maj korozi prahů/podvozku, ikdyž zvenku vypadaj zachovale, zespodu jsou KO.

Datum: 11.09.14 17:28

Přesně o tom jsem mluvil výše

Datum: 11.09.14 18:26

Souhlasím, mám punto r. V. 1999, model 2000. Užjsem musel nechat vyvařit podlahu vyměnit prahy a zadní blatníky, ta kastle je asi dělaná jen do itálie.

Datum: 11.09.14 18:32

Ono když se člověk podívá na 14 let starý auta, tak je shnilý skoro všechno ;) POkud se o to člověk opravdu nestará tak sůl nadělá svoje. Mmch., mám Punto 2003 zatim naprosto bez koroze. Jinak souhlas - podlaha rezne, přitom je to pozink.. Ale i tak - i v soli 10 let v pohodě a pak to teprve začne.

Datum: 11.09.14 17:09

106 nebo Saxo je to pozink :) Pokud nebudeš muset řešit akutně brzdy nebo zadní nápravu projdeš na TK vždy ( u 106 a 306 se hodně trhají odvzdušňováky na brzdách tak že saxo bude asi to samé ) Ale je to auto za pár korun ;) Felicie rezne a jak se říká rezla už po 5 letech co vyjela z fabriky. Jinak koukej taky na stav auta ono nejde říct uplně přesně že tohle a tohle auto tě přežije i když 1.9TDI 66kw má k tomu blízko ;) Rez je nepřítel vše ostatní se dá opravit *smich*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.09.14 17:37

Podle německého časopisu jsou jedny z nejlepších aut starších 8 let vw , seat, ford fiesta a mazda toyota . Co vy na to?

Datum: 11.09.14 17:39

Tím bych se tolik neřídil,nevím kdy se prokázalo že adac dělal velké podvody.Ne že by německá auta byla špatná,ale že pokaždé vyhrají mě přišlo nějaké divné

Datum: 11.09.14 17:52

Jj .Koho chleba jíš,toho píseň zpívej!

Od: meat®
Datum: 23.09.14 14:02

Renault Megane 1,4 nebo 1,6 benzín, spolehlivé, cena dílů průměrná, kastle pozink takže moc nerezne...

Datum: 23.09.14 16:57

No,polemizuju o tom,protože kastle je třeba pozink,ale všechno ostatní v náhradních dílech je strašně drahý. Tak je to drahé na provozování,protože,vždycky něco odejde,obzvlast u starého auta.

Mám fiat punto a taky mi ho prodávali v bazaru jako pozink karoserii,r.v.1999, a před třemi lety jsem musel dělat výměnu zadních blatníků,prahů avyvyření podlahy,přelakování a bylo 25000v pr...i!

To jsoumoje zkušenosti s karoserii pozink.

Jaké jsou plechy na ROWERU, AUDINĚ ,prý čístý zink,kvalitní,nereznoucí?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.