Jak odhlasit auto bez dokladu o likvidaci?

Od: Datum: 05.09.14 19:08 odpovědí: 11 změna: 07.09.14 18:51

Dobry den,
nevim co dělat
Dal jsem známemu sve stare auto felicii s tím,
že ji zkusí dat dohromady a pak projde technickou.
Zhruba po 5 měsících jsem mu řekl že když nejde opravit,
že ji necham odvest na ekologickou likvidaci a odhlasím.
Zavolal mi že ma známeho ktery ji odveze a vyda doklad.
Souhlasil jsem v dobre víře že tím se vše vyřeší a bude klid.
Jenže po 14 dnech jsem mu volal a on že nevi kde je auto.
Zašel jsem na Policii a vypsal úřední záznam o podání vysvětlení.
Kopii mám,ale po měsíci se nic neděje.
Jde mi o to že bez dokladu likvidace nemůžu auto odhlasit z evidence
a tím stale musím platit zak.pojištění.
Můžete mi poradit co mám dělat předem děkuji

za odpověd děkuji
strejdicek@seznam.cz

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.14 19:47

Známý tě napálil. To auto je už nejspíše rozebrané na díly. Jsou dvě možnosti. Vznést dotaz ke známému metodou waterboarding a nebo nahlásit krádež auta.

Ohodnoceno: 2x

Od: strejdicek
Datum: 06.09.14 13:20

Taktež si myslím že je už auto rozebrane a rozprodané. Ale co nadělamnaletěl sem a věřil no. Krádež nahlasit nejde jelikož sem mu dal souhlas at to auto necha odvest k likvidaci :(

Datum: 06.09.14 22:46

Pane na nebesích. A o tom souhlasu musí někdo vědět?

Ohodnoceno: 0x

Od: strygo*
Datum: 05.09.14 20:47

Zkus z tím protkolem zajít na pojištní že ti to ukradli a uvidíš ;)

Datum: 05.09.14 21:18

Jak jste přišem na to že musíte platit PR? Vy přece auto neprovozujete tudíž nemusíte mít uzavřené PR!

Kdo po Vás vyžadoval podání vysvětlení?

Zatím mimo to ,že Vás známý napálil ,o d Vás nevíme! Kde jsou doklady od auta-TP a ORV? Ty jste známému předal také?Na odboru evidence MV buďto nahlásil ztrátu dokladů a současně v jednom kroku provedl odhlášení na onoho známého (pkd je máte tak jen odhlášku!) udělal si kopie TP a známému předal originaál s odhláškou na něj a ORV a ať se stará! A současně bych zrušil PR !

Pkd myslíte podání vysvětlení to že jste podal trestní oznámení na podvod tak s na základu protokolu zrušil PR!

Nebo bych sespal KS na jméno známého ,nechal podepsat nebo podespal sám (taky podvod!) a zase na základě KS zrušil PR!

doplněno 06.09.14 20:07:

Jak jsem ti psal-na úřad,nahlásit ztrátu TP ,předložit ORV který máte, za určitý obnos vydají TP, a ihned provedete odhlášení na známého(KS si sepište také na něj a nějaký podpis?Muří noha!).On s Vámi vyběhl,vyběhněte s ním také. Hotovo.PR odhlašte hned!To jste měl udělat už dříve!Vozidlo NEPROVOZUJETE=NEMUSÍTE plati PR!.

Od: strejdicek
Datum: 06.09.14 13:27

Tak auto je napsane na mě. To že mě napalíl mi je jasné...Z dokladů mám jen malej techničák a emise,nic jineho.

Naevid.vozidel jsem už volal a ptal se,bez dokladu o likvidaci pry to nejde. Vysvěleni jsem nedaval na policii ja ale on. Já dal jen oznámení o tom co se mi stalo. Oni si ho pak zavolali a žádali vysvětlení. on jim řek že to nechal odvest ale už nevi kým prej. a dál už se mi nehlasi nebere telefon atd...

Datum: 05.09.14 21:29

Pokud jste předal všechny doklady i velký TP, tak jste docela naranej a je potřebné podat trestní oznámení. Jináč převe´dte auto na známého, ale k tomu potřebujete předložit kupní smlouvu.

Datum: 06.09.14 20:43
Náš zákoník uznává i prodej na základě ústní dohody bez písemné kupní smlouvy to se tady už několikrát řešilo. V tom problém nebude.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.09.14 13:52

Je to sice pravda. ale zkuste přihlásit auto na jinou osobu na základě ústní dohody. Nikdo vám to neudělá.

doplněno 07.09.14 17:59:

Pokud kupující má zájem věc řešit je jiná situace než popisuje tazatel, kdy kupující nemá zájem o vyřešení celé situace.

Datum: 07.09.14 15:41

Dělám to běžně.

Pro přepis vozidla skutečně není potřeba písemná kupní smlouva.

Datum: 07.09.14 18:51

Jenže v tomto případě není kupující ale podvodník takže trval bych na přepisu i bez písemné KS,dle OZ lze ústně a hotovo,Jinak bych na úřadu hrozil medializací že daní úřednící neznají platnou legislativu a tudíž tam nemají co dělat!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.