Fridex - ředění již v chladící soustavě

Od: Datum: 03.09.14 16:09 odpovědí: 9 změna: 05.09.14 13:11

Ahoj, máme Fabii 1 a jezdí s ní moje drahá polovička. V průběhu roku několikrát kontrolovala provozní náplně. Do nádržky pro chladící kapalinu dolila obyčejnou vodu tak, aby hladina opět dosahovala na horní rysku. Měl jsem tam naředěn růžový Fridex na cca - 25 až -30 st. Nyní jsem se měřil hustoměrem naředěnost Fridexu a ukázalo mi to nějakých -7 st.

Stačí, když injekční stříkačkou odeberu z nádržky chladící kapaliny část naředěného Fridexu a doleju poté 100% neředěným Fridexem co mám ještě zbytek v kanystru?

Koluje - promíchá se kapalina v chladící soustavě při nastartování auta a při jízdě?

Jednou jsem již takto z nádržky Fridex odsál a nalil čistý Fridex, ale příjde mi, že bod tuhnutí se nezměnil a lézt pod auto se mi 2x moc nechce, protože nemám kde se pod tím válet ( parkuju před panelákem ) a na spodku motoru je plastový kryt na Torxy ...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 03.09.14 16:47

Udělej to jhak píšeš, pak opět změř hustoměrem a případně postup opakuj. Ovšem obyčejná, kohoutková voda nemá v chladící směsi co dělat, když, tak destilovaná. Pro příště bych aktivní manželce opatřil láhev c čistou nemrznoucí směsí, ať dolévá tu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.09.14 20:50
avatar

Proč by neměla? Právě že výrobci doporučují nemrzky ředit ne destilkou,ale jen pitnou vodou!

doplněno 05.09.14 16:42:

Podl tu správný názor,jak dlouho tam kapalinu máte? A hlavně zjistit kde mizí! osobně jsem si před cca 3 roky namíchal pětiletou kapalinu na -25°c a před loňskou zimou je na -25°c. za tu dobu jsem dolil cca 3dl vody ,něco málo se ztratí díky odpařování.Jinak ona jsou sice rysky min a max,ale zlatá střední cesta!Zjistil jsem jak na P405 i nyní na Xantii že když doplním na max tak do pár dnů,dle provozu část "vyprská" a drží to na středu!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.09.14 17:05

čau klidně to odsaj a nalej to po tu rysku tím 100% fridexem v autě se to jizdou zamíchá nejlepší je to mět půl na půl to je tak kolem -30

a ředí se to destilovanou vodou ne vodou z kohoutku :)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: gumid
Datum: 03.09.14 20:28

Pokud do nádobky jdou dvě hadice, tak se i voda v nádobce promíchá. Přesně takto to dělám na felicii před zimou. Při zahřátém motoru u Feldy vydím, jak voda zeshora přitéká a dole se odebírá (jinak by logicky stoupala hladina). Fabia má takovou tu baňku s plastu a tuším, že dvě hadice taky má, takže nalejte jak píšete. Je to nejlepší řešení.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.09.14 23:31

Já bych jí vyměnil komplet a je po starostech, jestli mi zamrzne při -10, nebo -15. Tolik to zase nestojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.14 00:55

Mimo zde zmíněných rad bych ještě doporučil zjistit, proč chladicí kapalina mizí. Za normálních okolností není nikdy potřeba dolévat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.14 06:07

Dvě věci - voda z kohoutku,pokud to není nějaká extremně tvrdá či mineralizovaná voda ze studně, vůbec nevadí,

místo hustoměru používám mrazák.Odeberu trochu z nádržky /třeba tou stříkačkou/ a dám na mrazák .Zmrzne-nezmrzne. Protože nemám mrazák s teploměrem,řídím se počtem hvězdiček na dvířkách - každá číká minus 6 stupňů. Mám 3 a tak když nezmrzne, vydrží kapalina - 18.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.14 08:57
avatar

Jinak nemusite odebirat kapalinu z nadrzky jak pisete. Pod chadicem v pravo dole je ventil, kterym prebytecnou kapalinu vypustite do vhodne nadoby. Dale se da odpojit hadicka na te darzce a voda vytece rychleji. Jestli tam mate ten fridex uz dlouho, neskodilo by soustavu vypustit celou a dat novy.

Kapalina se promicha bez problemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 13:11
avatar

Nedělal bych si s tím těžkou hlavu.Počkal bych s doplněním do zimy,až začnou mrazíky,pak se uvolní místo na koncentrovaný fridex,jímž se chladicí kapalina dolije.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.