Renault výměna řemenu

Od: Datum: 02.09.14 19:11 odpovědí: 4 změna: 04.09.14 12:46

Renault kangoo 1,4 osmiventil jak nastavím rozvody po výměně řemenu

děkuji za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.14 19:20
avatar

Nevím zda-li jsem pochopil správně-máte nový řemen a chete nastavit rozvody? to brzy budto je to ... a nastavovat již není co nebo je to OK a o5 není co nastavovat! A pkd se chystate na výměnu a jen jste se hůře vyjádřil,tak předpokládám že motor má nějaká aretační místa tak jej zaaretovat ,sundat starý,nandat nový a je hotovo, nebo jen poznačte ryskou vačku,kliku sundejte starý ( NEHÝBAT ! ! ! ) a nasadte nový!

doplněno 02.09.14 19:47:

To lounáček a jak to mám teda udělat.když na řemenu nemám žádnou značku? Tam je třeba udělat značky či spočítat zuby u motorů 16V mezi vačkami! Je důležité poznačit polohu (pkd není aretace) vačkového a klikového hřídele!

doplněno 04.09.14 20:14:

To Trtr-mám nový řemen Gates,made in UK a žádné značky! jen označení řemenu a výrobce! Nic víc nepotřebuji.Nějaké značky na řemenu jsou mi na nic .Při výměněn potřebuji značky na řemenici kliky a vačky-vaček ale to jste písnul.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lounacek
Datum: 02.09.14 19:22

Ahoj,na novém řemeni musí být značky které se musí krýt se značkami na vačce a klice. Pokud nebyl řemen ruplý označ si polohy starého a dej podle něj nový a pak jen došponovat kladku.Hodně štěstí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.14 09:12

Děkuji za odpověď na novém řemenu žádná značka není a mladý plechovku rozebral a nic si nepoznačil, hledal jsem na bloku motoru označení proti kterému by se provedlo nastavení zatím jsem nic neobjevil

Od: trtr
Datum: 04.09.14 12:46

Zdravím, značky tam být musí, pokud nejsou, tak ten řemen je asi nějaká Čína. Neříkám že to tak být nemůže, ale každý lepší řemen je mívá.

Jinak značky jsou na řemenicích (rysky, tečky) a protikus značek je na plechovém krytu pod kolem či bloku. Zásada nejdůležitější, když nevím jak a co nastavit, tak nikdy řemen nesundávám. Stejně dle popisu bude třeba poznat někoho kdo tomu rozumí, protože určitě máte či rozhasíte časování.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.