Autoškola C

Od: Datum: 02.09.14 18:42 odpovědí: 17 změna: 04.09.14 12:51

Zdar, brzo budu dělat řidičák na náklaďák a docela se bojim tý techniky. Neznáte nějakou stránku, kde to je přehledně k naučení? Dík

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.14 18:46
Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.09.14 19:02

něco z technické je tady:A to se ještě dělá?Když u dnešních aut si sám akorát vyměníš kolo

http://www.schroter.cz/samsou/certifikat.htm

Od: ja*
Datum: 02.09.14 19:07

dobře, dík za rady

Datum: 02.09.14 19:15
No nevim, já bych řek, že už se dneska technika nedělá, ale nejsem si jistej jestli to platí pro všechny skupiny
Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.09.14 19:17

včera jsem dělala zkoušky + testy z autoškoly na B, a tam se technická nedělá. Ale u toho C je to možné :)

Datum: 02.09.14 19:18

Pro osobák se dělá určitě. Na náklaďák podle mě taky

Datum: 02.09.14 19:30

Co takhle zagůglit když nevíte? http://www.ridicak.cz/skupina-c/

Od: trtr
Datum: 02.09.14 19:50

Zdravím, mám pěknou učebnici, která se dnes už neprodává, je jako nová. Kdyby byl zájem, můžeme se domluvit.

Tohle je ona: http://odborna-literatura.hle…ta/images/498/img_498835.jpeg

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.09.14 16:20

určitě tam neni nic co se nenajde na internetu

Datum: 03.09.14 20:22

Jsou tam rozkreslené části brzdové soustavy, spousta další věcí o konkrétních věcech na nákladní auta: pneu a značení, disky, rámy, pérování a atd, jízdní tipy a pár fint pro nepříjemné situace. Na internetu lze najít vše, otázkou je, že pro někoho je učení z PC pěkně nepříjemné.

Od: lmgify
Datum: 03.09.14 16:50

Je dostupna ke stazeni na obvyklych mistech.

Datum: 03.09.14 19:19

Nevěř těm, co tvrdí že v autoškole se už konstrukce nedělá. Dělá se v jednoduché formě jak pro skupinu B, tak v o dost složítější formě pro skupinu C. Budeš se např. muset naučit jednotlivé prvky palivové soustavy, vzduchové soustavy a spoustu dalšího - tady je takový nástřel http://www.ulozto.cz/x1Ugu4W/konstrukce-autoskola-c-pdf

Datum: 03.09.14 20:25

Já se naučil popsat význam a funkci snad každé části moderního náklaďáku a ve výsledku mě komisař naštval, když se zeptal na úplnou základní blbost.

Datum: 04.09.14 04:01

Přeci jsi se neučil detaily náklaďáku kvůli zkušebnímu komisaři? Učil jsi se je proto, aby si s tím náklaďákem bezpečně vyjel a zase se vrátil domů. Na co by ti byl řidičák, když při první jízdě by si jel s nenafoukanýma zásobníka nebo s přehřátýma brzdama z kopce a skončil v lepším případě na ARO nebo v horším na nerezovém pitevním stole?

Datum: 04.09.14 07:13

s "nenafoukaným" autem se ani odjet nedá

Datum: 04.09.14 08:12

To je vlastně pravda. Při nízkém tlaku nebude dostatečná síla na odtlačení přitažených brzdových čelistí.

Já přemýšlel o tom, kdyby mu z nějakého důvodu unikl vzduch za jízdy, ale to je to samé. Zkrátka jsem to nedomyslel.

Datum: 04.09.14 12:51

Psal jsem to spíše ironicky. Nakonec se mě zeptak na takovou blbost, že snad to ani blbější dotaz být nemohl. Rád vím, jak co a jak funguje a rád jsme se naučil i věci navíc. Se nedivte, když se někdo zeptá na věc na kterou se snad ptají u osobáku, tak jsem koukal jak puk. Pokud se dotyčný ptá ptravidelně na takové blbosti, tak bych se vůbec nedivil, kdyby s nákladním autem jel člověk, který ani neví, že to má vzduchové brzdy a podobně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.