Dopravní nehoda

Od: Datum: 02.09.14 13:15 odpovědí: 7 změna: 03.09.14 06:49

Zdravím, loni v červnu jsem byl požádán kamaradem, abych jej odvezl do nedaleké vesnice jeho autem, protože už pil. Stala se nám nehoda, při které byl jeden kamarád lehce zraněn. Já jsem zaplatil pokutu a dále jsem zaplatil škodu kamarádovi na autě. Po roku mi došel od pojištovny, že mám zaplatit 12000 Kč náklady pojištovně, protože majitel auta neměl sjednané pojištění. O tom jsem nevěděl a pokud je mi známo, tak ze zákona je majitel auta povinen mít zaplacenou pojistku (poviné ručení) a pokud ne, tak odpovídá za škody zpúsobené jeho autem a je jedno, kdo to auto řídí. Je pojištovna v právu žádat úhradu po mně a né po majitelovi auta?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.14 14:28
avatar

platná pojistka-tzv.povinné ručení,je základní podmínkou pro provozování auta na komunikacích...správně byste neměl s autem bez platné pojistky vyjet na silnici-tuto skutečnost(pojistku a dobu platnosti)musíte před zahájením jízdy ověřit...Ale je divné,že jste obdržel pokutu,skutečnost zda je platná pojistka(dále pak technická,VIn a další) je prvotní co policie prověřuje-čili tato věc by "vyplula" již mnohem dříve...Takže zjistěte co a jak přesně bylo-mohla být uzavřená pojistka,ale třeba nebylo zaplacené pojistné...a další

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 14:58

Před jízdou je povinností ověřit stav vozidla i dokladů

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.09.14 15:11

bambulo. Můžeš mi vysvětlit, jak se to provádí v praxi? Půjčím si auto, majitel mi předá TP a zelenou kartu, na které vidím, že je platná třeba ještě půl roku. Takže já mám zavolat na pojišťovnu, zda je opravdu platná? *ee* Páč se totiž může stát, že zelená karta sice je v pořádku, ale pojištění spadlo pro neplacení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 15:36

Něco mi na tom nesedí. Když způsobí nehodu nepojištěné auto, plnění jde od ČKP z garančního fondu. Tak jaká pojišťovna něco někomu posílá a proč? Regres má přijít z ČKP.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.09.14 17:24

A copak je v podmínkách pojišťovny, jakou měl smlouu? S autem ale nepojištěným nejel a neboural vlastník, v ten moment jste ho provozoval vy. Požadujte náhradu po něm. . A ten kamoš byl poškozn a žádal něco po pojišťovně? Jednejte s pojišťovnou, vyříkejte si to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: manca0138
Datum: 02.09.14 23:11

Podotýkám že majitel auta chtěl odvezt, tady nejde o pujčení auta ale o službu pro majitela auta ale asi to bude jedno.

doplněno 03.09.14 08:53:

Ano přišlo to od čkp a zahrnuto tam podle nich je náklady na ošetření , bolestné , jeden patník .

Datum: 03.09.14 06:49
avatar

Manca, někde je něco od Vás napsáno nepřesně, pak jsou některé reakce rovněž nepřesné.

1) Od jaké pojištovny přišel dopis? Nebylo to čkp? Za co je těch 12000Kč.

2) Způsobil jste ještě někomu škodu?

3) Je i Vaší vinnou, že jste řídil vozidlo bez pojištění.

4) Zdali je pojišťovna v právu, nelze sdělit bez dalších podorobností.

Reakce na některé odpovědi.

Policie nekontroluje platnost pojištění, jen opíše zelenou kartu do záznamu. Blíže se v dotazu nic nepíše. Můžeme jen spekulovat, jak je platná zelená karta.

Správně píše Bambula, že se musíme přesvědčit, zdali máme vše OK. Takže buď kamarádovi věříme, nebo kontrolujeme. V tomto případě se domnívám, že by měl případnou sankci proplatit vlastník vozidla, když to byl kámoš..

Ověřit platnost karty, není složité, buď věřím, nebo kontrola na internetu, telefonu. Já bych věřil kámošovi a nikam nevolal.

Doplníte info?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.