Lze na autě neprodělat?

Od: Datum: 01.09.14 22:50 odpovědí: 5 změna: 02.09.14 17:23

Zaujal mě fenomén peněžního neprodělání při pořízení a následném prodeji auta. Jeden známý takto často střídá auta a prý nikdy neutrpí finanční ztrátu. Samozřejmě, nelze kupovat nová auta z autosalonu, nenechávat si auto příliš dlouho, kupovat jen auta tzv. "držící si cenu" atd. Co si o tom myslíte a jaká další pravidla by měl člověk dodržovat, aby de facto platil jen palivo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.14 22:57
avatar
Koupit levně naservisovane auto a draze později prodat dokonale spotřebované. Pořád to bude stejný model auta a spousta lidí ho koupi v obou stavech, lze ho tedy takto koupit/prodat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: gocars*
Datum: 02.09.14 00:08

Je to složité a bude to platit jen u něco málo aut...a navíc tady hraje roli hromada faktorů...jako například nákupní cena vozu (zda bylo koupeno za hodně dobrou cenu), značka vozu, aktuální stav vozu, záleží jak dlouho je vůz v samotném vlastnictví, určitě také cenová kategorie vozu atd...pak záleží co se na autě dělá, klidně ho někdo může koupit za levno v horším stavu, jezdit s ním rok či dva, trochu ho poservisovat, popravit a pak za stejnou cenu za 2 roky prodat

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.09.14 01:23
avatar

Jde to. Stačí koupit něco dobře vypadajícího, ale technicky totálně mrtvého za cenu tomu odpovídající. A potom najít blbce, který si nechá nakecat, co všechno je tam nové a jak je to supr kára :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zztop*
Datum: 02.09.14 08:38

Samozřejmě, že lze kupovat a prodávat auta a neutrpět finanční ztrátu. Jak asi fungují autobazary? Ztrátové zcela jistě nebudou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: alfons
Datum: 02.09.14 17:23

Jistě, ale autobazary auta neprovozují, pouze překupují. A pak také do bazaru člověk auto dává, aby se zbavil starostí s prodejem, a za to je ochotný slevit z ceny. Je to zkrátka odlišná situace.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.