Auto z bazaru - postup

Od: Datum: 31.08.14 21:31 odpovědí: 7 změna: 31.08.14 22:22

Měl bych pár otázek ohledně koupě auta z bazaru. Vím, že se zde tyto záležitosti řešily už mnohokrát, ale na určité věci jsem nenašel jasnou odpověď, nebo naopak více protichůdných odpovědí a podobně. Takže stručně a jasně:

Koupím auto, které bylo majetkem bazaru. Podepíšu kupní smlouvu, zaplatím.

1) Jaké doklady mi prodejce dá do ruky a jaké si nechá?

2) Co v případě, že povinné ručení neuzavřu přímo v bazaru? (Dá mi prodejce původní zelenou kartu?)

3) Kdy dostanu zvývající doklady?

4) Bude se postup nějak lišit, pokud auto bude v komisním prodeji?

5) Jak dlouho to všechno může trvat? (včetně uzavření pojistky, evidenční kontroly, odhlášení/přihlášení)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.14 21:38

Bazaru je vhodné se vyhnout obloukem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 31.08.14 21:39

1. Co si s ním dohodnete to budete mít

2. Proč by vám dával původní zelenou kartu?

3. viz odpověď č. 1

4. možná bude jiná doba o dodání techničáku kde budete vy v odhlášce

5. bod číslo 1 + dny než si to zařídíte vy (pojistka, evidenčka, přepis)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakojaaa
Datum: 31.08.14 21:44

ad 2) Abych s autem mohl odjet. Takhle jsem nucený auto nechat kde je, do doby než si uzavřu novou pojistku.

Od: paw®
Datum: 31.08.14 22:22
Ručení uzavřené, ale do měsíce můžete smlouvu vypovědět bez udání důvodům takže bych se toho nebál.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.14 21:40
avatar

Počkej na Diesla :) Zase by mněl potřebu opravovat moje postupy :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.14 21:42
avatar

Teto týden již třetí otázka na toto,to neumíte číst?

Takže.kupující má dostat KS,dělá se že dostane i ORV a zapůjčenou zelenou kartu (ORV a ZK když je zdaleka!) a prodejce hlásí TP jako ztracený! a jako poslední dostane klíče od auta s autem!Bazaristi většinou maji smlouvu s nějakou pojištovno,takže se PR dá uzavřít u nic ale ne vždy bude dobré! Zbývající doklady odesílá prodejce po provedení odhůášky na úřadu-tzn TP s odhláškou na kupce a ORV již se jménem kupce.Většinou (nwn jak bazary) se TP a ORV odesílá obratem pošty jako DD. Já to tak měl -v P na úřad a po odhlášení na poštu a odeslat což může být díky prodlení pošty cca3 dny!

Ideál-oba jsou z jednoho místa,zajedou na STK udělá se evidenční na kupce ,pak na úřad a v jednom kroku prodejce odhlásí a kupující dohlásí a je hotovo.PR neřeším neboť lze kdykoliv do půl hodiny uzavřít po netu i s vytisknutím ZK!

Machr-opravil jsem, protože někteří úřednící věci dělají jinak než je správné-značení do ORv atd,dále mnoho rádců rádo píše že jeli domů na KS , což je také blbost-odekdy patří KS mezi platné doklady pro řízení auta?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.08.14 21:43

1) dá vám veškeré doklady + kupní smlouvu

2) uzavřete si ho předtím podle VIN čísla přes internet nebo po telefonu dá se to po dohodě s Vaším pojišťovákem i přímo z místa přes telefon, původní karty dávají jak kde

3) viz. bod 1)

4) nevím

5) 1/4 - 1/2 dne, pokud máte vybrané auto, přijedete, zaplatíte, do půl hodiny odjíždíte, pak přijedete na STK 300,-Kč evidenční kontrola pak na MGM, tam 800,- správní poplatek, ukážete platnou pojistku, předložíte kupní smlouvu, popř. jim tam dáte už hotovou kopii, dále dáte velký TP a malý oni do velkého zapíšou změnu majitele popř. RZ (z jiného kraje, v tom případě jim je tam dáváte), oni Vám vytisknou nový ORV a jdete domů. Pak buďto jako já jdete na svou pojišťovnu uzavřít pojistku a původní zelené karty vrátíte majiteli a nebo si tu pojistku prostě doděláte, pokud jste si jí třeba narychlo dělal po telefonu jak jsem říkal a rovnou můžete i zaplatit.

doplněno 31.08.14 21:52:

jakojaaa: já vím, že je to asi strašně namáhavé přečíst si, co jsem napsal, už jsem si za život zvykl, že mě nikdo nikdy neposlouchá a pak všichni čumí jak **** z roští, že jsem měl pravdu, ale napíšu to tedy znovu, auto máte pravděpodobně vybrané, takže víte jeho SPZ/RZ a VIN číslo (které si mimo jiné projedete přes internet, popř. CEBII zda není kradené, zatížené leasingem apod.), takže na toto si po telefonu nebo jak psal diesel přes internet sjednáte o den dřív pojistku takže do bazaru jdete už se zelenou kartou v ruce. I kdyby ne, tak pojistku máte sjednanou, maximálně Vás PČR oznámí na úřad, že jedete v autě a nemáte u sebe pojistku, ale to pak prokážete u správního řízení, že jste pojistku měl sjednanou a zaplacenou ;) takže se to odloží.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.