1xJak zvednout hydraulickým zvedákem Fabii?

Od: Datum: 31.08.14 17:30 odpovědí: 11 změna: 13.10.15 18:05

Zdravím, mám škodu Fabia (2000) , a potřeboval bych poradit,kam umístit pojízdný hydraulický zvedák ( je to tento typ Ferm FRJ-2000K) ...,předpokládejme že oranžově označená místa jsou tabu... ( Jelikož to je starší auto, tak bych to radši za ta místa nezvedal,...bojím se že by mě zvedák "protrhl" podvozek...

Má idea je ta,že zadní kola bych zvednul za tu část pod tlumičema (červeně označeno..), ale nevím kam to dát pod přední kola... Proto prosím,zda by mi někdo jako blbcoj nakreslelil na vložený obrázek kam to dát...Nerad bych něco podělal..

Mnohokrát děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zztop*
Datum: 31.08.14 17:41

Vidíš kde mají na tom heveru co jsi dal fotku auto zvednuté? Co myslíš můžeš to tam taky chytit tím malým pojízdným? Náročné co? Nebo za rameno, nápravu. Bojím se jen jednoho. Jestli se ptáš na takovouhle pitomost co bude následovat za otázku až to zvedneš? Jak povolit kolo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.14 18:43
avatar

Tak tak,nevymýšlej ptákoviny a prohlídni kde je zvedák na fotce a tam si umísti ten svůj!Pkd si klekneš a podíváš na spodek tak bys měl místa pro zvedání určená poznat!nebo pod pevnou část-nápravnice,atd,tam jak ukazuješ zavedek je blbost zvedat!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.14 20:57

A já to tak nechtěl napsat. *hi**smich**cert* tak alespoň nejsem ten zlej.

Pro tazatele. Přesně jak bylo napsané, pokud se bojíš o ten výlisek na prahu, tak si mezi hever a auto dej kus měkýho dřeva, do kterýho se to zakousne, ale neulomí. Já auto zvedám klasickým heverem co je v povinné výbavě, auto samozřejmě zaklínuju přinejmenším kousky prken nebo cihlama, pod auto frknu kolo nebo dřevěnej špalek či hranol. Jestli jste to nikdy nedělal, nechte si raději poradit a ukázat od někoho zkušenějšího. Již spoustu lidí zemřelo pod špatně zvednutým autem. ;)

doplněno 31.08.14 21:00:

BTW: jen dodám, že mám to samé auto, aby jste neřekli že to dělám na jiném a na tomhle je to jinak. Navíc pro tazatele: podívejte se do příručky k autu, pokud jí nemáte, tak si jí stáhněte z internetu, je tam popsané jak a za co se zvedá auto (můžete se poradit i v servisu). Navíc v příručce je spousta dalších zajímavých věcí k obsluze a údržbě auta ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.14 19:41

předek normalně jak na fotce akorat si mezi davam ještě kousek desky... a zadek bud taktež a nebo to jde zvednout i za tu misku tlumiče ale nevim jestli by to neproletělo tou dírou takže nic moc bezpečné..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.14 19:58
avatar
Jediná správná místa za které lze vůz bezpečně a bez deformace čehokoli zvednout, jsou ta, za které je zvednuto auto na fotce. ŽÁDNÁ JINÁ! V žádném případě za lůžka ramen nebo za misky tlumičů.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.14 20:29

bych tě chtěl vidět jak zvedáš auto, které má zhnilé prahy a podlahu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.14 21:32
avatar

To Honzas-měl jsem stařičkého polského fiata 125p v dosti sežraném stavu ,ale ta část podlahy kde je ta fobie na fotce uložena na zvedáku byl OK!pod prahy se nic nedalo dát,original do trubky pod B sloupkem taky ne jen ta místa a šlo to!starší 105 pod prahy s problémem ale ta místa OK! Takže pokud to nejde tam ,tak auto má být už na šrotišti!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.09.14 01:16
avatar

Jen takovou perličku - ne každé auto, které nelze zvednout za místa, které jsou dnes známé jako zvedací body, musí být zralé do šrotu:-D
Je pravda, že aut s rámem už je dnes hodně málo, ale jsou. A taková auta zvednout jinde než pod rámem (nebo jeho příčkama) je obrovský problém i když byla (jsou nová). Takovým typickým představitelem těchto aut byl Wartburg (nejen 353). Tam se pokusit auto zvednout za cokoli jinýho než za rám - příčníky rámu (případně za závěs) by znamenalo to totáně zdeformovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.14 00:58
avatar
No ano, pokud by už auto nešlo zvednout za tyto zvedací body, nemá na silnici co dělat!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 01.09.14 08:59
avatar

Každé auto zvedám tak, že ten hever co máte dám pod ramena.

Hlavně to nedávejte přesně na ty místa jako na obrázku, protože ramena zvedáku se dávají pod lem. A když totéž uděláte s vaším heverem, tak se lem může zdeformovat. Takže když už, tak vedle lemu a nejlépe ještě (preventivně) podložit desku, protože i když to vypadá pevně, tak to tak být nemusí.

Ale s heverem pod ramenem jsem neměl nikdy problém. Jen se musí dát co nejblíž ke kolu, v opačném případě se roztahuje pružina a kolo se nezvedá. Taky radši nedávat na okraj nebo do otvorů ramene, mohly by se zdeformovat.

A vzadu pod nápravu, též co nejblíž kolu. Trubku nápravy uložit pěkně do drážky misky zvedáku, ať nezkouzne.

Ideální je pod zvedákem rovná plocha, ať si může při zvedání podjet pod auto. Pokud není, tak zvedat velmi opatrně.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xfranta
Datum: 13.10.15 18:05

Vrátil bych se k tomu, že kromě míst určených ke zvedání, to jinam nepatří. Např. já mám novéh Rapida a tam už se to pod rameno nedá dát ani s deskou, protože má velmi podivný profil. Všude pod autem jsou plasty. Chce to prostě tak, jak je na obrázku zvedat přes gumový špalek nebo dřevo jen v místech k tomu určených a může tu říkat kdo chce co chce. Stačí se podívat do pneuservisu, či jiného servisu. Experimentuje tam někdo? Dávají ramena přesně tam jak ukazuje fotografie. Sorry, ale nová auta už bych se vzhledem k úsporám na materiálech bál zvedet za cokoli jiného :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.