Doklady - jawa pionýr

Od: Datum: 30.08.14 20:55 odpovědí: 3 změna: 31.08.14 11:56

Dobrý večer, mám doma jawu 20 a chtěl bych si na ni udělat doklady. Rozhodl jsem se, že si ji zrenovuji, protože po předešlém majiteli byla v katastrofálním stavu. Někde na internetu jsem četl, že doklady nepůjdou udělat pokud se neshoduje číslo stroje na štítku s číslem motoru. Hned jsem si to zkontroloval a jako naschvál jsou čísla úplně jiná. Tak se vás chci zeptat, jak postupovat, když si chci udělat doklady. Nechce se mi motorka renovovat jen tak, abych jezdil někde na poli. Přeji všem příjemný večer.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.14 11:43
avatar
Musel bych se ti doma podívat ale myslím že rám má jedno číslo a motor jiné. Podle mě se neshodujou už z výroby. Důležitý je aby byly stejný jako jako jsou uvedený v techničáku. Jestli ho nemáš ale jsi na úřadech vedený jako majitel tak si můžeš zažádat o duplikát. Možná že ti ještě před podáním žádostí úředník bude schopný říct jestli čísla souhlasí když je budeš mít opsaný.
Každopádně si před zahájením jakých koli aktivit řádně zadokumentuj nepojízdný stav a ustájení mimo komunikace protože jak se kolem motorky začne na úřadech něco dít tak ti do tří měsíců příjde pozdrav od ČKP. Jestli nejsou značky v depozitu a neplatí se pravidelně pojištění tak ti přijde výpalné. Horní hranice je myslím 8000.-
Jestli se ti to zdá moc, když pojistka stojí 200 tak se budeš divit. Já dostal na vozík mangl 6900.- a vůbec jim nepřipadalo nemravný žádat takový prachy. Přitom pojistka na káru je přibližně stejná.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.14 11:47
Cislo motoru se uz neeviduje.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.14 11:56

většinou čísla byla stejná, ale postupem času, jak se měnily motory, tak se to nepřepisovalo. dnes číslo motoru za poplatek 100,-- kč z tp vymažou.

horní hranice u příspěvku čkp za nepojištěné vozidlo není 8000,- ! Většinou to posílají za období 3 měsíců a pak pošlou za další období. I když kolegovy to poslali rovnou asi za 2 roky na nějakých 25 tis..O tom jak čkp nepřispívat se tady psalo již mnohokrát. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.