Kde v ČR vyzkoušet maximální rychlost vozu?

Od: Datum: 30.08.14 19:11 odpovědí: 9 změna: 31.08.14 09:55

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nezná nějaké místo v ČR, kde lze zcela LEGÁLNĚ vyzkoušet maximální rychlost vozu, tedy rychlost přes 200 km/hod?

Vím, že existuje v Brně Masarykův okruh pro veřejnost, tam ale maximálku nevyzkouším. Dále vím, že v Německu je na dálnici rychlost neomezená - přesto ale zkoušet tam maximálku mého vozu za plného provozu mi přijde velmi riskantní a hazardující...

Zná a poradí někdo?

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.14 19:18

Zdravím,
již zmíněné Brno, pak Most. A možná ještě nějaká tunning párty (letiště Hradčany?). Ale pokud to tvoje auto nemá dostatečný zrychlení, tak legálně asi nikde kromě té dálnice v Německu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.08.14 19:43
Ono záleží na autě, ve Fabii bych se 200 bál, ve větším lepším autě ne. Sám jsem v Německu chvíli jel 230...obcas provoz poklesne a jde to. Na okruhu jen při dostatečném zrychlení, ty rovinky nejsou zase tak dlouhé... To už nějaké uzavřené letiště bude mít rovinku delší. Koukal bych po této možnosti.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.08.14 20:23

Kup známku na mapě dohledej omezené a neomenzné cesty v DE a zařid si přítomnost kolem 4-6 hodiny ranní, vyzkušet to poté není problém...

Německé dálnice jsou úplně někde jinde...myšlenka na dva rozbité pruhy jak u nás je mimo...

Jakmile máte 4-5 pruhů není problém si jet svou vlastní rychlost...

Má zkušenost ukazuje: levý pruh = cca 200km->160->120-130->100kamiony.

Takže se není třeba, bát...takových lidí je tam víc...

Datum: 30.08.14 20:25

Jak již bylo psáno. Brno a Most. Chtěl bych moc pochválit tazatele, že je zodpovědný a nechce si hrát na machra mezi auty za provozu. Konečně normální a slušný řidič. Co se týče Fabie, tak bych o té rychlosti radši nemluvil, s 1,4 MPI 44kW jsem jel 185km/h (sice z kopečka, ale jel) :) na 190 jsem si netroufnul, ale auto by to dalo. Spotřeba však byla veliká. Dneska jsem už myšlenkově i věkově a rozumově někde jinde, takže jsem z dělání blbin v autě vyrostl, takžé svojí OI už takhle zkoušet nebudu :). Každopádně vyblbnutí někde na okruhu s autem, které je na to stavěné by mohlo být fajn.

doplněno 31.08.14 15:05:

Bylo to po dálnici z dlouhého kopce, taky 4.500 otáček, spotřeba někde kolem 14litrů, tacháč je +/- 5km

Datum: 30.08.14 22:41

185? Já jel s favoritem 170 a to má těžší převodovku. Točilo mi to asi 4500. Takže bych to chtěl vidět jak to vajco jede 185 :D Jako jo, teoreticky by to šlo ale prakticky nevim.. Neproměřuje tacháč? :D Já tam mam občas i 200, 210 nebo kolik to tam je, někde hluboko za koncem tachometru :D Ale reálně jedu "jen" 170 :D Ale to sem pak spíš jak atrakce pro okolí. Nemá cenu to honit, sice to jede za 7L ale je to uskákaný i když tam sou široký nízkoprofilovky

Datum: 30.08.14 20:31

Dálnice D2 Z Brna do Bratislavy. Kolem Pavlovic je lajna jako když střelí, o víkendu skoro prázdná.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.08.14 21:39

250 jsem jel i na státovce. Sobota dopoledne, klid. V německu to bylo horší, v běžném provozu tak do 230, pak tam někdo vletí

Datum: 30.08.14 23:03

Co je to za auto? Není problém třeba na nějakém letišti, pro tyto účely se jich používá hodně. Záleží na zrychlení toho auta aby byla dráha dost dlouhá.

Datum: 31.08.14 09:55
Na letišti v HK se dělají dvakrát do roka tuning párty se závody ve zrychlení. A vím že sí tam i "zážitkové" agentůry pronajímají dráhu pro lidí co se chtějí povozit třeba na ferari. Taková agentura by tě třeba do svého programu vmáčkla, když sí pronajme letiště na půl dne. Záleží kam to máš blíž.. jestli do Hradce nebo do němec.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.