Chci zpátky auto

Od: Datum: 30.08.14 13:51 odpovědí: 11 změna: 01.09.14 07:56

Potřeboval bych radu... Svou pitomostí jsem si tenhle problémek zavinil, a potřeboval bych někoho, kdo se s něčím podobným setkal, aby mi poradil, jak takovou věc nejlépe řešit.
Známej známýho sháněl auto na stavbu s velkým kufrem, já si zrovna kupoval nové, a tak jsem si řekl, že mu teda svoje starý prodám za 9000Kč. Pán auto potřeboval rychle, tak jsme se dohodli, že mi dá zálohu 4000,- a při další výplatě sepíšeme smlouvu, dá mi zbytek, udělá si pojistku, přepis a bla bla bla.
Samozřejmě frajera už jsem od té doby neviděl, známej se mohl akorát tak stydět a mě zbylo placení pojistky (teď mi přišel dopis na další půlroční splátku, tudíž to bude rok, co se vymlouvá). Párkrát mě zvedl telefon, řekl že je třeba na cestách a že tehdy a tehdy to sepíšem, ani jednou samozřejmě nic.
Auto je pořád na mě, pojistka taky, mám velký TP a potřebuji nutně řešení. Co teď? Pohrozit mu policajtama? Jít na policii a nahlásit to jako krádež? Vím, jsem idiot, neřešil jsem to, protože jsem doufal, že chlap bude férový, mám doma auto a dvě motorky, takže jsem to nějak zazdil, jenže mě pan začíná stát peníze a platím auto, které vlastně ani nemám, nemluvě o tom jak si zahrávám s tím, že ho nechám jezdit na svou pojistku...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dejv95*
Datum: 30.08.14 13:55

Jí bych to auto nahlásil jako krádež a kupujímu, bych dal nejdřív vyrozumnění, mohlo by ho to vyděsit a nemusel by pak dělat potíže. A řekl bych to i v pojišťovně, oni budou vědět, co dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 30.08.14 14:26

Zdravím, tat tak, jen to nahlašte a s pánem se moc nebavte, přeci rok je dlouhá doba. Jinak jste udělal chybu, že jste pojištění platil i přes to že jste nemusel. Stačilo zajít na pojišťovnu a nahlásit situaci a oni by pojištění pozastavili, samozřejmě byste musel i na PČR, aby nebyl malér v případě nehody.

Pro příště, až známý známého a v dnešní době dokonce nejbližší rodina něco bude chtít, okamžitě papír i na blbé půjčení např. vidlí. ;), ;) Je to blbý, ale doba taky.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.09.14 07:40
avatar

To se tedy divím co je to za rady..

vozildo prodám, ale nedostanu část splátky. jak tedy můžu nahlásit krádež? To řeknete policajtům? Ale to se může otočit proti Vám..On to vozidlo neukradl, jen nezaplatil část splátky.

a dojít na pojištovnu, aby pozastavili pojištění. To je snad jen sen, že něco takového můžtete radit. Vždyť to nejde..a nahlásit na policii co, aby nebyl problém v případě nehody..

Je to blbý, ale doba taky. i takové špatné odpovědi se najdou..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 30.08.14 14:25

normálně mu napsat sms že pokud třeba do týdne nevysolí prachy + podepsanou kupní smlouvu, nebo nevrátí auto, nahlásíš to na policajty jako krádež. když to s ním nehne, tak to opravdu nahlaš jako krádež.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.14 14:41
avatar

Ještě lepší než SMS je doporučený dopis do vlastních rukou. Upozornit ho, že se dopustil svým jednáním podvodu a dát mu možnosti k nápravě včetně termínů. Tato situace je dost nebezpečná - může s tím autem provést cokoliv třeba i protiprávního a policie potom bude řešit Vás. Buď sepsat smlouvu, kde bude jasně uvedeno, že auto užívá už od ..., nebo požadovat vrácení auta a o tom opět sepsat podrobný dokument - stav, kolik najel, atd. Povinné ručení samozřejmě musí doplatit. Nebude vůbec reagovat - vzít všechny důkazy, jména svědků a podat na policii trestní oznámení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.14 14:32

s váma vychc..l,co takhle použít malinko násilí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.14 15:09
avatar

Nevím ale policie asi s tím moc řešit nebude-prodal jste a to že jaksi jste nedostal část peněz, max tak jako podvod ale dostane to státní zástupce a ten řekne část jste dostal,není podvod a stejně nic nezmůžete(toto je ososbní zkušenost,a taky obdobná blbost jako Vaše s tím,že nešlo o 5000 ale o 120000 na opravu auta/koupě jiného motoru a jeho výměna/,PČR to automaticky klasifikovala jako podvod ale SZ ne!).

Nakonec i když těch 5000 na ulici asi ležet nenajdete,oželíte je ale IHNED tj hned v Po v úřední hodiny auto odhlašte na onoho vykuka a ihned zrušte PR,tímto mu ještě sponzorujete provoz!TP mu ptom pošlete nebo jej doma založte s tím že je ztracen! (Nebo , pkd víte kde parkuje,tak sundejte RZ a odneste je a dejte do depozitu,je to sice pololegální ale bez RZ nemůže jezdit a Vy můžete ihned zrušit PR bez problémů s CKP nebo poj.!)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: trtr
Datum: 30.08.14 21:34

S těmi SPZ je to dobrý nápad. Auto ještě není zaplacené, takže je pořád majitele, takže si může dělat "co chce".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jyri®
Datum: 31.08.14 22:34

Měl jsem taky takový problém z prodejem motorky bylo to sice jednomu člověku kterého znám ale moc ho nemusím kupní smlouvu jsme sepsali a napsaly ze při převzetí stroje dal 10 000 z 16 000 a že zbytek částky doplatí do určitého data a pokud to nezaplatí tak že bude naskakovat pokuta 100kč denně čekal jsem 2 tejdny po datumu že pokud nezaplatí dlužnou + pokutovou částku že jdu na policajty přišla mi od kupce zpráva že motorku má už on tak at jdu do prde*e že se z nějaké kupní smlouvy a policajtů nepo*ere tak jsem zašel za policajty policista mi řekl že mě budou informovat za 2 tejdny mi volaly at přijdu na stanici a nakonec sem na motorce místo 16 000 vydělal 20 000

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.08.14 23:50

Proč jsou lidi v dnešní době tak naivní, postupují nestardardně? V ruce máte nic písemně, že? Jde o občanskoprávní věc, pokud si myslíte, že jde o podvod, jděte na PČR. Pokud máte jeho data, proveďte odhlášku na něj a zrušit pojistku,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.14 07:56
avatar

Neznám přesně znění smlouvy, mezi Vámi a kupcem. Dohodli jste se, a no nedodřžel část smlouvy.

Vaší větu "tak jsme se dohodli, že mi dá zálohu 4000,- a při další výplatě sepíšeme smlouvu, dá mi zbytek, udělá si pojistku, přepis.." si vykládám takto.

dohodli jsme se na prodeji vozidla, předal mi první splátku, při druhé splátce jen sepíšeme písemnou smlouvu a doplatí zbytek a přepis...

Pochopil jsme správně Vaší větu?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.