Projetí na červenou s kamerovým systémem:

Od: Datum: 29.08.14 01:46 odpovědí: 5 změna: 31.08.14 09:46

Dobrý den... mám dotaz. Za poslední 3 měsíce se mi dvakrát stalo, že jsem projel na červenou... nebyla u toho policejní hlídka, ale na semaforech je kamerový systém. Mám tedy otázku, jestli příjde dopis, tak kdy asi? Poprvé to bylo opravdu chvíli po přebliknutí, těsně po oranžové... podruhé mi na semaforech "chcíplo" auto, já ho poté nastartoval a projel až na červenou, ta tam ale také nebyla dlouho. Je mi jasné, že po druhém provinění toho typu se zabavuje ŘO. Já totiž letím za 1-2 měsíce pryč na rok, možná rok a čtvrt. Samozřejmě to vezmu na sebe, pokutu si zaplatím. Auto vlastní otec, kterému nedávno přišel doporučený dopis, ale na papíru, který nám nechala poš´tačka není odesílatel. Tak mám jen obavy. Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.14 05:13
avatar

Na kamerovém systému nikdo nesleduje, jestli lidi jezdí na hranici oranžová-červená. To by se pollicajti museli za chvíli zbláznit, jestli to u nich ještě jde...Ty tam jsou jen pro to, aby se řešila dopravní situace nebo nehoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.14 07:30

Nemátee zas až tak úplně pravdu. Ne všechny kamery jsou k MP či PČR stažené (v tom pravdu máte), některé ano a řeší se to, např. v Ústí nad Labem (již se mě odtud ptalo několik lidí na radu).

http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1f-5.html

Takže pro tazatele: napište konkrétní křižovatku kde se to stalo. Třeba s ní má někdo zkušenosti a jsou tam opravdu kamery jen na dopravní situaci (i když ty dodnes nevím, kam jsou svedené) a nebo se modlete, aby si Vás tam automat nebo policista či strážník, který event. vyhodnocuje záznam místo automatu nevšiml.

doplněno 29.08.14 07:31:

Jinak samozřejmě ježdění na červenou není dobrý nápad, ale občas se to i nechtíc stane každému řidiči (dřív nebo později).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martink*
Datum: 29.08.14 09:37

Na zelenou šipku do prava to někdy ani nejde jinak. Člověk jede a když je 10 cm od semaforu blik a je tam červená ..

Jinak dělal jsem projekty dopravy a jsou kamety, které čevenou, pásy i mobil pokutují .. doba pokuty záleží na množství přestupků, do 1 roku vás může dohnat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frenkac
Datum: 29.08.14 18:14

Právě, jde o fakt, že jsem se už dotečl o kamerách, které řeší dopravní situaci a i o těch, které jsou na na omezení těchto přestupků. Potom jsem si nějak vyhledával kameru na jízdu na červnou, na obrázku byla taková černá s červeným LED světlem a ta je přímo na křižovatce, kde jsem projel já... ale taky to ona být vůbec nemusí že, kamer je opravdu mnoho. Každopádně se jedná o semafor na našem havířovském rondlu, kde lidé předpisy často proušovali. Je ve směru z Ostravy na Havířov.
Pásy mám vždy, telefonovat za volantem si nedovolím... přestupky mám "pouze" tyto dva a byla to moje chyba, to uznám.

Datum: 31.08.14 09:46
avatar

Píšete, že odjíždíte na více než rok. V tom případě není co řešit. Váš otec řekne, že jste jel vy, vy jste v zahraničí a po roce je promlčeno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.