Prodej auta bez převodu

Od: Datum: 27.08.14 18:11 odpovědí: 11 změna: 29.08.14 11:47
avatar

Dobrý den, prodávám auto, do inzerce jsem napsal, že na přepisu netrvám, s kupujícím uzavřu kupní smlouvu a napíšu mu plnou moc k přepisu vozidla. Chci se zeptat, jestli mi něco hrozí, když třeba přestane platit pojistku apod. Za odpovědi předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zztop*
Datum: 27.08.14 18:26

Samozřejmě hrozí to, že bude ČKP nebo cajti prvně prudit tebe a ty jim budeš muset dokazovat, že nejsi majitelem. Dělá se to hodně a u hodně inzerátů to tak je a i já jsem tak prodal auto, ale je to risk.

Osobně bych spíš dnes prodal auto s tím, že ho na kupujícího odhlásím a co udělá kupující to mi je u řiťky a stejně to neovlivním.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: meat®
Datum: 27.08.14 18:40
avatar

což taky bych to na něj nejradši odhlásil, jenže auto je v polopřevodu na měa 5000 je eko, kdyby bylo zaplacený tak auto neprodávam, auto prodávam za 4000,- takže platit na tom eko se fakt nevyplatí... právě proto to prodávam aby nepadla na mě :)

Datum: 27.08.14 18:47
avatar

Docela riskujete že vám ten od koho jste to koupil rozbije ciferník ;) Koupil jste od něj auto a nedohlásil a prodáváte ho dál někomu kdo ho nedohlásí tak že případné problémy jdou na posledního majitele na kterého to bylo dohlášené. Auto můžete nechat ekologicky zlikvidovat a místo ekodaně předložíte doklad o ekodaňi ;) A dokážete že máte alespoň trochu slušného chování (ze zvědavosti o jaké auto se jedná?)

doplněno 27.08.14 18:49:

Navíc kupní smlouva musí být na posledního dohlášeného majitele vy můžete auto jen dohlásit nebo odhlásit nikoliv prodat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.14 18:58
avatar

Ač nerad ale přesto Vám musím sdělit že píšete nesmysly!Kde je nařízeno Vaše poslední tvrzení?

Proč by mu někdo měl za nedohlášené a dále prodané auto rozbít ciferník?

Pkd je auto v tzv polopřevodu,nermálně se může dále prodávat stejně jako třeba housky na krámě a pkd původní majitel odhlásil,tím je splněna i zákonná podmínka nahlášení změny-započatí převodu,přičemž na dokončení není žádná lhůta!

Tady toto je jen díky inteligenci některých lidí,kteří myslí že ekodaní se zbaví údajně neekologických aut což se právě díky polopřevodu děje ale bez dohledu velkého bratra!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.14 19:17

Napsal bych do smlouvy že auto zapujčuji na určitou dobu a provozovatel bude plnit veškeré zákonné povinnosti, po uvedené době jako majitel vozidlo vyřadím z evidence a provozovatel dodá RZ, OTP k vyřazení odhlásím povinné ručení při předání vozidla a provozovatel pravidelně prokáže, že platí povinné ručení v termínech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.14 11:47
avatar

bambulo, nemůžete přenést zákonné podmínky na někoho jiného, žádnou smlouvou to nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.14 18:29

Zdravím. Pokud si kupující nezařídí pojistku, česká kancelář pojistitelů (ČKP) si to zjistí a podle toho, kdo bude aktuálním vlastníkem auta, tak tomu člověku pošle pokutu: za každý den si účtuje u osobního automobilu 50 Kč, v součtu jsou to děsný prachy. Nedávno jsem se s nimi přel o skoro 8000 Kč. Pokud to budou chtít zaplatit od vás, tzn., že kupující si auto nepřihlásil na sebe, tak jim pošlete kupní smlouvu, oni vás pak nechají na pokoji. Nic vám tedy nehrozí, protože kupující ve smlouvě podepsal, že auto na sebe přepíše, toť konečná odpověď.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.08.14 18:39
avatar

Nejjednoduší je zajít do pojišťovny a ukázat jim kupní smlouvu že vozidlo nevlastníte v případě jakého koliv problému máte kupní smlouvu kterou dokazujete že nejste vlastníkem. Brácha dostal od otce auto a prodal ho neřešil vůbec pojistné to doběhlo na jméno mého otce a nikdo dál neplatil tak se kancelář pojistitelů obrátila na otce že neplatí pojistné stačilo dokázat že vozidlo bylo prodané ,kupní smlouvou postačila myslím že dokonce nový majitel měl plnou moc.A ani si vozidlo nepřihlásil chtěl se vyhnout ekodaňi asi jako ve vašem případě. Jen pozor budou vám chodit různé výzvy o parkovaní a překročení rychlosti záleží jak moc budete novému majiteli věřit já bych si to na triko nevzal ale záleží na vás ;) to se toho auta raději zbavte za pár korun než mít akorát práci navíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: meat®
Datum: 27.08.14 18:45
avatar

jednou už jsem takhle auto prodával, už to budou tři roky a zatim nic nepřišlo, vim že to takhle je, ale chtěl jsem si to jenom ověřit.. díky za odpovědi

Datum: 27.08.14 18:59
avatar

prodal sem auto bez přepisu samozřejmě sem měl smlouvu a do ní sem napsal že kupujícího zplnomocnuji k přepisu vozu a víc neřešil po necelém roce se ozvala čkp že chybí zaplatit asi tejden pojištění poslal sem jim přez net ofocenou komplet smlouvu o prodeji a do měsíce případ uzavřeli a začali prudit toho druhýho *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.14 19:25
avatar

uf, to jsou zase odpovědi, že se mi chce tazatele litovat, že musí číst nepravdy.

meat,

právně Vám nic nehrozí. Vozidlo se prodává dle občanského zákoníku, evidence vozidel je podle zákona 56/2000. To že je vozidlo na Vás odhlášeno je přesně podle zákona. Vy nemáte žádnou zákonnou lhůtu na dokončení úkonu, změny majitele.

Nový vlastník si musí nahlásit na úřad změnu vlastníka, jinak porušuje onene zákon a může být trestán. Ale úředníků je málo a mají inou starost. Novelizací zákona bude polopřevod zrušen a kupec nebude moci vozidlo používat, dokud si nenahlásí změnu na úřad.

Vám jen hrozí problém s tím, že jste poslední uvedený v techničáku. Pokud se něco bude dít a úřady budou hledat vlastníka vozidla, dojdou k Vám. Vy jim ukážete kupní smlouvu, že nejste majitelem a tím to skončí..

Když přestane kupec platit pojištění, čkp se ozve, jim jim doložíte, že nejste majitelem a je klídek...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.