Odcizená motorka - zloděje znám, získání?

Od: Datum: 26.08.14 22:33 odpovědí: 7 změna: 11.09.14 12:15

Několik let jsem skladoval motorku u známého v místnosti, do které měla po jeho smrti přístup rodina. Motorku si odvezla. Po zjištění jsem konkrétní osobu kontaktoval s žádostí o navrácení. Ona se mi naopak vysmála s tím, že motorka je odhlášená, že k ní pravděpodobně nemám papíry a že je k ničemu. Vzápětí se prořekla s tím, že si ji manžel opravil, a nerad by se s ní loučil. Zároveň přiznala, že ví, že jsem vlastníkem.

Byla zakoupena prarodiči v roce 1965, odhlášena po roce 1994 (přesné datum neznám).

Vzhledem k tomu, že TP se během let ztratil, nemám žádný hmotný důkaz vlastnictví.

Proto se ptám: Existuje nějaký způsob, jak potvrdit vlastnictví - např. získat výpis z dopravní databáze, v kterém by byl uveden předchozí majitel/plátce? (SPZ si nepamatuji)

Za případnou odpověď děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: how
Datum: 26.08.14 22:37

V evidenci se to dá jistě dohledat. Ale nevím, jak prokážete, že jste motorka nebyla prodána(darována) zesnulému. Co třeba vydržené motorky? Když nebudou chtít, nedají vám jí a vy máte smůlu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 26.08.14 23:34

Zdravím, tak to pozor, oni také nemohou mít žádný papír o tom, zda byla odkoupena či darována, takže v případě sporu máte docela velkou naději ji získat zpět.

Zašel bych slušně za nimi, že jste byl na inspektorátu, ukážete jim výpis (snad ho poskytnou, měli by) a jen tak bych nadhodil, že co jste zjišťoval na PČR, tak by se jednalo o krádež v hodnotě více něz 5000,-Kč, což už by nebyly rádi. Takže bojovat, jste v právu. Případné škody na moto vyřešíte také, případnou opravu, která nebyla žádána řešit nebudete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sndj
Datum: 26.08.14 23:49

Myslím, že nemáte pravdu. Motorka je v držení dědice a pokud je i součástí dědického řízení není vůbec šance. Bojovat může, ale v právu není. Po 3 letech je věc vydržena. Tedy tazatel řádným vlastníkem motorky již nejspíše není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 27.08.14 11:17

Zdravím, ok, to je možné, ale pokud se jedná o velmi hodnotný stroj, tak pokud rodina nemá žádné doklady o převodu či jiném nabytí mimo "dědictví", nebyla nově zapsána v registru a tak, pak by mohla mít problém s prokázáním vlastnictví. Přece jenom nelze vlastnit něco, od čeho nic nemám.

Jistou chybou bylo, že motorka byla uskladněna bez nějaké smlouvy a podobně. Pokud ovšem existuje člověk, který o celé věci ještě ví a může to dosvědčit, tak by to také pomohlo.

Přece v případě této situace, bych se teda historického veterána nevzdal a otočil bych dům vzhůru nohama a papíry možná našel. Radím bojovat, pohledat doklady a obrátit se o radu na nejbližší advokátní kanceláři či služebně PČR (nezávazně).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 27.08.14 11:27

Obávám se, že po jistých letech (co to je několik let) nemáte šanci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 27.08.14 14:42

Zdravím, vždy lze něco udělat a dokáže-li se, že nemohl zasáhnout dříve, je v právu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cabas*
Datum: 11.09.14 12:15

Chce to - na hrubý pytel-hrubý hochy-a je to, taková je doba.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.