Přepis z polopřevodu

Od: Datum: 26.08.14 12:33 odpovědí: 7 změna: 27.08.14 21:48

Dobrý den, mám auto které je odhlášené na mě tedy polopřevod, nyní chci auto přepsat na tetu mohu to udělat hned, nebo nařed musím dohlásit auto na sebe, jde o to abych nemusel platit ekologickou daň, teta je ztp

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.14 12:55

Otázka, která se opakuje cca 1x týdně, zkuste zapátrat v historii poraďte třeba #polopřevod

Ohodnoceno: 0x

Od: johan*
Datum: 26.08.14 13:27

Hledám jak můžu ale všude se řeší jestli se na polopřev dá jezdit. já potřebuji vědět, jestli když je auto odhlášené na mě tak jestli ho na sebe může přihlásit někdo jiný nebo ho nejprve musím na něj odhlásit já a zda-li k tomu potřebuji aby auto bylo nejprve dohlášené na mě děkuji za stručnou odpověď

Datum: 26.08.14 13:47

Lze to naprosto bez problému. K přihlášení vyžadují evidenční kontrolu na STK (kontroluje se, jestli vozidlo souhlasí s papíry, tj. VIN, možná nějaké další náležitosti, ale třeba sjetý gumy je naprosto netankujou). Evidenční kontrola musí být na jméno tety (tedy toho, na koho se bude přihlašovat), dál nějaký doklad o nabytí vozidla (kupní smlouva na Vaše jméno, faktura) - tady nevím zda je to nutné, když už je odhláška na Vaše jméno, ale na 100% s sebou. A plná moc od Vás (jakožto posledního majitele dle KS) pro tetu, že souhlasíte, aby auto přihlásila ona osobně na svoji osobu. Myslím si, že jsem na nic nezapomněl.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.08.14 12:29

Děkuji za odpoved, když budu auto přpepisovat na ní já(nechci aby běhala po úřadech) tak mi stačí tedy její plná moc a průkaz ztp pokud se nepletu

Od: buss®
Datum: 26.08.14 14:11

Velmi častá otázka, ano lze to. A stačilo zavolat na vlastní úřad. Možná budou požadovat plnou moc.

Datum: 27.08.14 19:47

Johan, teta udělá evidenčku na svoje jméno, spolu půjdete na evidenci vozidel a tam vše na počkání vyřešíte.

Hodně se píše, že musíte mít plnou moc. Stále netuším co v ní bude uvedeno, že někdo někoho zmocňuje za sebe k provedení nějakého úkonu.

Může někdo stručně napsat, k čemu Johan zmocní tetu?

Pokud tetička s Vámi nepůjde na úřad, tak Vás zmocní k úkonu změny vlastníka na její osobu.

Datum: 27.08.14 21:48

Tak ona ta evidenčka bude přes známého, jelikož jsem auto nastříkal do jiné barvy tak normálně by mi na evidenčce napsali černá barva a v techničáku mám jinou barvu tudíž by mi auto nepřepsali. Myslím , že nebude problém udělat evidenci na tetičku, ikdyž tam vlastně fyzicky nebude a pak snad tedy jen plná moc na to abych jí mohl zastupovat na úřadě

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.