Kupní smlouva - Podvod

Od: Datum: 25.08.14 12:00 odpovědí: 6 změna: 26.08.14 17:21

Dobrý den,

Prodal jsem auto s tím, že kupující uhradí částku na účet do druhého dne, s tím, že i tohle bylo napsáno ve smlouvě,

Po měsíci se tak nestalo a kupující se vymlouvá..

Po té prodal auto ale napsal kupní smlouvu s novým majitelem a jako prodejce uvedl MNE jako znovu prodejce a on sám mě podepsal na jeho smlouvu, na první smlouvě jsem si ověřil podpis a na té druhé Falešné je viditělné, že není můj,

Nový majitel si auto přihlásil ještě na Plnou moc na které nebyl ani jeden podpis a auto bylo odhlášené stále na mě.( na úřadě mu to bez problému přihlásili bez podpisů)

Bylo podáno trestní oznámení u Pčr Ale co vše hrozí Podvodníkovi a kdo je tedy majitelem auta když je kupní smlouva falešná a ta první co jsem sepsal já s ním není splněna? Mám nárok na auto?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.14 12:31

Tohle už je silnější kalibr. Nepostupoval jste při prodeji sice úplně ideálně, nicméně už se stalo.

Doporučuji spojit se s právníkem a další postup s ním projednat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.08.14 12:39

To musí být hrozná naivita prodat auto s tím, že mi kupující pošle další den peníze na účet. Hezky z ruky do ruky, nebo do banky s potvrzením nebo předat auto až dojdou prachy. Prostě něco. To druhé už je na policajty

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.08.14 15:42

A o co jde vám? Potrastat podvodníka a pak se soudit o auto?

Nebo se spojit s novým kupujícím a dostat z něj peníze?

Jinak k té naivitě, skoro bych použil jiné, mnohem vhodnější a výstižnější slovo.

Datum: 26.08.14 16:54

neuvěřitelné

Od: buss®
Datum: 26.08.14 17:11

Bože člověče, kde máte mozek? V dnešní době ... Nikdo zde neví, jak je smlouva sepsána, s jakými podmínkami, auto jste prodal. Na úřadě předložit plnu moc bez podpisu? Ohledně placení, bude mu dokázán podvod? Tak je zaregistrované auto na kupce, nebo ne?

Datum: 26.08.14 17:21

sehnat všechny písemnosti - důkazy podat trestní oznámení okamžitě dále se spojit s právníkem a doufat že z toho pána něco vytřískáš mám tu známou co takhle prodala nemovitost a dodnes peníze neviděla

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.