Poškozený lže o škodě

Od: Datum: 23.08.14 18:41 odpovědí: 10 změna: 24.08.14 20:13

Vážení rádci,

v týdnu jsem při parkování vyjíždění (couvání) chytla vedlejšímu autu trochu blatník. Auto jsem si vyfotila a za stěrač dala vzkaz, že jsem mu lízla přední pravý blatník a ať se mi případně ozve, že to vyřešíme z povinného ručení a dala jsem tam svůj telefon).
Dneska ráno mi volal daný majitel, že jsem mu poškodila nejen blatník, ale že jsem mu poškodila i nárazník a pravé světlo.
Mám sto chutí ho plně ignorovat i v rámci toho blatníku. Může mi něco? Bylo to na sídlišti - žádné kamery.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.14 18:45

Tak sem tu fotku vložte, zda je poškozené i světlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bbb*
Datum: 23.08.14 18:46

já to chápu tak, že paní vyfotila jen to, co poškodila, ne celé auto :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.14 18:47
avatar

Takové bych bil. Zaplatíte akorát za svou poctivost. Máte aspoň tu fotku? Abyste teď neměla na krku ujetí od nehody a ještě z vás na nově neudělali silniční pirátku. Příště tam napsat jen něco ve smyslu "Pardon. Tento papírek píši jen kvůli tomu, aby si svědci mysleli, že tu nechávám kontakt." Jinak pokud na té fotce nic není, tak to bude těžko dokazovat a bohužel zákon je proti vám. Ujela jste od nehody. Podle zákona byste měla zavolat PČR, čekat na ně, pak čekat až identifikují majitele, dostat pokutu...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: illbeback
Datum: 23.08.14 20:35

Tak on možná nelže, že.. Je docela možné, že při kontaktu s blatníkem mohly prasknout úchyty světla, případně i toho nárazníku. Záleží, jak se paní trefila.
Jinak ignorovat ho klidně zkuste, jestli není blbec, tak zavolá policii s tím, že zná viníka- Vás, a ta už Vás pak dořeší solidní pokutou a body za ujetí z místa nehody. V takovémto případě kdy není přítomen majitel poškozeného vozu bylo Vaší povinností zavolat na místo PČR, nikoliv strkat mu nějaké papírky za stěrač.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: papinka
Datum: 24.08.14 14:14

Hezký den,

myslím si, že vzhledem ke svému vzdělání dokážu posoudit, zda je rozbité i světlo nebo nárazník.
vycouvávala jsem jen krokem a na jeho blatníku zůstal jen škrábanec (nebyl ani promáčklý) , ale i tak jsem mu tam zanechala kontakt.
Děkuji za vaše názory, Dnes ráno mi pn zase volal, že škodu, kterou mu dnes servis vyčíslil na cca 26 tisíc mám okamžitě uhradit, jinak mě dá k soudu jsem mu sdělila, ať dá mé telefonní bezejmenné číslo tedy k soudu a obstará si důkazy. Od této chvílice se již zatím neozval.

Od: pov
Datum: 24.08.14 15:38

Máte povinné ručení a z toho se bude hradit vše, co poškozený prokáže. Jeho aroganci a vydírání bude řešit pojišťovna. Jestli dostane litr nebo půl mega na vaše povinné ručení mít vliv nebude - máte jen malus v nějaké výši za způsobení škody (většinou bývá 36 měsíců).

Pokud on trvá na větším poškození - je na něm, aby to prokázal. Vy máte foto, které dáte pojišťovně - on musí komunikovat s pojišťovnou...

Soudy mu v tom nepomůžou...soudit se může s pojišťovnou...

V případě, že se pokusí o vyšší náhradu, než mu náleží, jedná se o pojistný podvod a pojišťovna jej jednak může krátit o plnění, jednak nezaplatit nic a on může jít sedět...

Udělala jste vše správně - nechte řešení na pojišťovně. V případě obtěžování tímto pánem konktaktujte policii a stěžujte si na něj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 18:39
avatar

vy nejste povina mu nic hradit od toho je pojištovna a ta hradí až se prokáže skutečná škoda takže bych to nahlásil pojištovně uved o nehodě co vím popřípadě o tom dodal náké důkazy a víc bych se stim druhým nebavil

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 15:52
avatar

stačí skočit na svou pojištovnu a tam do protokolu uvést že nesouhlasíte ze spůsobenou škodou že vše je jinak no a jestli máte foto tak ho na pojištovně doložte to se bude dotýčný divit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: illbeback
Datum: 24.08.14 17:25

Tak máchat zde tituly a vzděláním opravdu není třeba, z toho si tu na zadek nikdo nesedne.
Vložte nám sem tu fotku, ať se nedohadujeme o hovně.
Nicméně, škodu za Vás Vaše pojišťovna zaplatí normálně z povinného. Vy můžete nesouhlasit s rozsahem, jak je uvedeno. Ale nevykroutíte se z toho- pokud by to fakt zaplatit chtěl (nechme nyní stranou kolik), tak stačí zajít na policii a ti už Vám to spočítají, je to jak jsem již uvedl ujetí od nehody a důkazy asi nebudou problém- Váš papírek, komunikace mezi Vámi... Za to se v Německu chodí i do chládku (i když ne na dlouho) a zde zase, ačkoliv tedy evidentně na obou stranách (on asi chce víc, vy se na něj chcete vykašlat úplně), máme čecháčkovskou vychcanost.

A Vy se tady holedbáte, že i když je to jen škrábanec, že jste zanechala kontakt..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.08.14 20:13
avatar

Shrnu zde řečené a přidám názor a zkušenost!

Vážená pro příště asi nebudete dávat kontakt když vidíte jak se nekteří jedinci chovají!

Max bych se spojils pojištovnou, předal jim foto poškození a dál bych to nechal na nich!Mám s tím osobní zkušenost-tím že jsem splnil povinnost (-dala ,manželka, taky tel,a hlásila na pojištovně!) pro poškozenou jsme s manželkou snah hroší vyvrhelové než vrazi ,že jsme ji bokem nezaplatili 25 000 kč za promáčklinu a dva škrábance u světla na fóbii (jestli najdu foto dám sem!).Nakonec dostal skoro 15000 od pojištovny což ji stejně bylo málo a neustále nás napadala!

Pro příštěpkd nebude vyloženě rozbité světlo,blikač či min.blatník až na kolo tak na to s... něco hlásit Protože za dorotu na žebrotu! A za různé co tu vyhrožují PČR-ta škrábanec vůbec nebude zkoumat a vůbec nebude hodnotit jako ujetí od nehody.pro ni jste neujela ,dal jste kontakt a hotovo.

Ještě požádám dejte sem taky foto jak jste z,mařila ono auto!

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.