Ztráta kupní smlouvy - problém

Od: Datum: 19.08.14 11:29 odpovědí: 5 změna: 20.08.14 07:32

Dobrý den, cca před rokem jsem prodal automobil od kterého jsem ztratil kupní smlouvu. Jinými slovy - nemám nic co se toho auta týče. Nyní mi přišel dopis z oddělení přestupkového řízení že se mám dostavit k podání vysvětlení že v nějaké mnou neznámé vesnici jsem nechal cca před měsícem kusy toho automobilu včetně SPZ. Takže se nemám jak prokázat že nejsem vlastníkem toho automobilu. Doplnující info - Auto jsem měl jen cca 2 dny než jsem udělal novou kupní smlouvu s jiným člověkem. A ještě navíc jsem byl druhý člověk co to auto měl a nepřihlásil ho a dle dopisu usuzuji že člověk kterému jsem vozidlo prodal ho nepřihlásil také. Nevíte jak toto řešit? Kontaktovat toho pána skrz kopii kupní smlouvy nemohu protože na něj nemám žádný kontakt.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.14 11:58

Nutno říct, že jste lajdák. Nechápu, proč prodáváte auto bez řádného přepisu.

Nezbývá Vám, než jít na policii a podat tam vysvětlení, třeba Vám uvěří.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 19.08.14 12:17

Jo jo, za ... se platí. Kdybyste postupoval jak se má, nemáte starosti. ... nemohu protože na něj nemám žádný kontakt. A to je KS bez jeho údajů? Co to je za cár (pokud vůůbec byla)? Ztratit doma KS ze složky si neumím představit. Prostě jim tvrďte, že jste auto prodal, vysvětlujte. Nebo trpte. Pojistka je jistě hrazena.

doplněno 19.08.14 12:40:

Povídá se, že neznalost zákona neomlouvá. Kupa lidí třeba neví, že je trestní zákoník, co pak s nimi? Nevím, ptám se, pak konám.

Ohodnoceno: 1x

Od: vebeguy
Datum: 19.08.14 12:26

Pojistka končila cca týden po mém prodeji. Tehdy jsem nevěděl jaké problémy by z toho mohli být protože to bylo moje první auto a první zkušenosti s tímto. Ano byla to hloupost, to už ted také vím.

Datum: 19.08.14 19:38

Jak jednoduché - auto není Vaše,prodal jste ho na základě ÚSTNÍ kupní smlouvy .Podat vysvětlení asi musíte!

doplněno 21.08.14 18:32:

Ne vysvětlení Ústní kupní smlouvy!

Vy se musíte dostavit k "podání vysvětleni přestupku!" Tam podáte vysvětlení- "nejsem majitel-prodal jsem před rokem a půl předmětné vozidlo,KS byla ústní dle platného OZ!"

doplněno 21.08.14 18:39:

Ještě je varianta 2-že naleznete onu KS ...

Ohodnoceno: 2x

Od: vebeguy
Datum: 20.08.14 07:32

Samozřejmě že vysvětlení podám. O vysvětlení Ústní Kupní smlouvy jsem již uvažoval ale nejsem si jist zda-li lze auto prodat na základě ustní kupní smlouvy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.