Auto v chorvatsku

Od: Datum: 19.08.14 09:38 odpovědí: 6 změna: 19.08.14 12:37

Dobrý den,potřebuji radu

Jel jsem na dovolenou do Chorvatska a rozbilo se auto a to tak že odešlo vysokotlaké čerpadlo common rail a za opravu chtěli 2000euro,na opravu jsem neměl peníze tak jsem jel domů vlakem a jsem v Čechách a nevím co dál zda ho tam můžu jen tak nechat svému osudu nebo si pro něj dojet podvalem za 20.000kč nebo ho tam prodat na náhradní díly.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.14 09:41

Je to Váš majetek, měl by jste se o něj postarat.

V podstatě si s autem dělejte co chcete, ale měl by jste ho dostat zpátky do ČR. Tak či tak by Vám to jednou zkomplikovalo život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 19.08.14 10:10

A co takhle čapnou prachy, koupit někde třeba na vrakovišti jiné čerpadlo a zajet tam s nějakým zručným kamarádem co rozumí autům a tam to vyměnit na nouzovku a dojet po vlastní ose zpět? Takhle bych to řešil já.

Pokud chcete auto nechat osudu tak jsem z něj měl alespoň sundat RZ když už nic. Pak se tam vrátit a případně nahlásit policii krádež, zničení nebo já nevím co. Oni by se o to pak místní určitě postarali.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.08.14 10:32

Jsem v rozpacích, první odstavec je dobrá rada, první polovina druhého taky. Dal bych Vám bod, ale tou předposlední nesmyslnou větou jste to úplně zabil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 19.08.14 10:19
avatar

Je to otázka kalkulace a těžko můžeme radit, když neznáme stav auta a jeho hodnotu. Prodat na místě je celkem elegantní řešení. Jen je nutné, aby měla kupní smlouva všechny náležitosti, pro spokojenost našeho všetečného úředníka raději s ověřeným podpisem.
Moje obecná zkušenost s Chorvvatskem je, že tam mají cizince za kavky které je třeba oskubávat. Naplatí to ale paušálně, najdou se tam i solidní lidi kteří pomohou. Osobně, pokud by pro mne mělo auto ještě nějakou větší hodnotu, koupil bych čerpadlo na vrakáči a pokusil se sehnat přes domorodce mechanika který by mi je tam namontoval. Značkové servisy na které jste se zřejmě obrátil to řeší jen montáží nového s režii prosklené velké firmy. Sám to dělám takto doma a funguje to všude. Značkovým servisům se zásadně vyhýbám a vždy se mi vyplatilo.

doplněno 19.08.14 11:42:

Za samozřejmost bych bral to, že bych si čerpadlo z vrakáče nechal před cestou ještě odborně zkontrolovat, pochopitelně u ověřeného odborníka, páč jet světa-kraj a namontovat zase nefunkční by byl drahý špás. Takového specialisty sám mám v Březině u Tišnova.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.08.14 10:32
avatar

Přesně tak,já osobně bych si sehnat typ čerpadla z vrakoviště a zajel tam, nechat vyměnit u domorodců a domů.Ale to za předpokladu,že to auto má nějakou cenu. Když jsem vlastnil forda,odešlo mi čerpadlo u nás. ve fordu chtěli hned měnit,ale měl jsem kamaráda co znal pána z Opavy a ten mi to za 2500 kč opravil. nicméně ve fordu si vzali dalších 12000 za práci.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.08.14 12:37
avatar

co se týče dopravy do čech koupíš za 5OO v makru tažnou tyč vemeš sebou schopnýho kamaráda s autem a náhradní baterku a jedeš pro auto na tyči se to dá sám sem jel na tyči skoro 600km a máš to jen za palivo neni to sranda ale dá se to zmáknout

nebo jak píšou ostatní sehnat náhradní díl a mechanika či podval a ten si de někde v půjčovně taky pučit

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.