Škoda Favorit - řízení

Od: Datum: 18.08.14 18:56 odpovědí: 4 změna: 19.08.14 11:28
Zdravím, mám Favorita a do každé zatáčky musím více točit volantem. (vím, že nemá posilovač řízení)
Byl jsem s tím v servisu, protože mi to přišlo už docela moc a tam mi řekli, že je to u Favoritů normální díky tomu, že právě nemá posilovač. Chci se zeptat, zda je to pravda nebo jestli není problém někde jinde. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.14 19:06

Problém může být ve špatné geometrii, poškozeném řízení, nebo prostě všechno, co se při otočením volantu pohybuje potřebuje promazat, případně povyměňovat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.08.14 20:17

Do zatáček se zpravidla točí volantem.U starších vozů více u nových méně. Třeba nemáš náplň v převodovce řízení.

Od: jararara
Datum: 19.08.14 02:27
Je to prevodka ne prevodovka a zadna napln tam neni je tam vazelina. Je to hrebenova prevodka. Doporucuji dukladne vsechny pohyblive casti ocistit a promazat. Pred lety jsem se u 105 ky malem strhal... Po promazani rejdu a svislaku jsem tocil "jednim prstem"

Datum: 19.08.14 11:28
Zvednout obě přední kola a vyzkoušet.
Mohou být zatuhlá ložiska tlumičů, kulové čepy, nebo právě převodka řízení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.