Polopřevod- EKO likvidace

Od: Datum: 16.08.14 20:08 odpovědí: 13 změna: 29.08.14 15:00

Dobrý den, už jsem sem jednou psal s podobným problémem, jenže situace se změnila a na můj "vrak mám kupce".

Takže, mám auto,(platím pojistku, mám kupní smlouvu, nemám VTP pouze kopii!) je odhlášeno na majitele od kterého jsem to koupil, on to nedohlásil na sebe. Já s tím jezdil chvíli a opravy převyšovaly jeho produktivitu. Auto chci prodat, ale už odhlášené z registu.

Teď k věci, stojí mi na zahradě, platím pojistku, ozval se mi kupec, že ho koupí na díly. Co tedy mám dělat?

Zajít na úřad s plnou mocí od prodávájícího a vystavit si duplikát VTP, dohlásit na sebe a následně vyřadit z registu za účelem třeba kurníku, budky.. nebo tak? Jestli to ještě jde?.. Nebo zajít na ekovrakoviště a tam se dohodnout a zlikvidovat značky a auto si nechat a získat papír o EKO, pak jít na úřad s tím vyřazením? Nevím v jakém pořadí mám postupovat, děkuji moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.14 20:22
avatar

Doposud jste převod neřešil,tak jej neřešte i nyní,sepište KS že prodáváte auto,vypsat závady atd ,po zaplacení předejte kupci s klíči a druhým výtiskem KS kupujícímu a o víc se nestarejte!

doplněno 16.08.14 21:26:

Jak na to - nijak.To jste měl opravdu řešit hned při koupi!

Jinak - prohledejte tento odíl poradny-je tu hejno odpo na Váš problém.

Sepište si plnou moc abyste mohl na sebe dohlásit,udělejte Ev.K, zaplaťte ekopoplatek+800 přihlášení a pak auto prodejte a odhlašte na kamaráda,nebo dovezte na vrakáč a ekozrušte a na základě protokolu dohlašte na sebe a trvale vyřaďte z evidence.Jinak neexistuje. Budto takto nebo prostě na základě KS prodat,zrušit PR a čekat až si CKP na někoho vzpomene a pak doložit neprovozování a až politici schválí o zániku polopřevodů.Ještě je varianta (ovšem nevím zda-li to tak někde udělají!) sehnat protokol o ekolikvidaci (za úplatu!) oproti předání vyřezaných identifikátorů (VIN) a s tím vyřadit trvale z evidence ,donést RZ (SPZ) na úřad,ty nesmí zůstat na likvidovaném voze!

doplněno 17.08.14 13:04:

Žádné VTP pkd tak jen TP! Vy musíte mít plnou moc od poslední osoby zapsané v TP a to od pana A který je jako jediný v TP nebo od pana B kne kterého je auto odhlášeno,ale nedohlášeno.Nic víc,až bude plná moc s určením na převod auta,(nemusí být ověřena!)tak na úřada a v jednom kroku dohlásit na sebe a zažádat o nový TP,(evidenční kontr.+-200,přihl.poplatek 800,-kč+ 0-10 000ekopoplatek a 100kč za vydání duplikátu TP)Nebo ekozrušit a s protokolem o likvidaci (nwn zda-li udělají bez TP!) dohlásit na sebe a ihned trvale vyřadil-800kč přihl.poplatek)

Nebo jak je níže,čekat až nabude platnosti onen zákon o vyřazení polopřevodů a dlouhodobých depozitů!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dominik111*
Datum: 16.08.14 20:37

Já vím takhle bych to udělal kdyby to šlo, ale je to přes kamaráda, takže kamarádovo kamarád a chce to koupit na díly(spíše jen nějaké díly, ne celé auto) již odhlášené aby s tím poté on neměl ještě problémy, jak na to?

doplněno 16.08.14 21:51: Děkuji moc za odpověď, to vím dávno že jsem blbec a koupil jsem si hromadu starostí.
Teď z toho vynechme kamaráda a prodej.
Auto mám jak jsem psal výše, je odhlaseno na minulého vlastníka od kterého jsem to kupoval.1 varianta: Tedy potřebuji si vyžádat VTP na plnou moc, poté na úřadě dohlasit na mě za účelem likvidace? A co pak? Jít na vrakoviste dostat nějak papír o likvidaci a znovu na úřad se značkami?2 varianta: Nebo nejdřív sehnat papír od eko likvidace a pak jít na úřad, vyžádat VTP, přihlásit za účelem likvidace? Abych neplatil tu daň.
Protože když asi půjdu s takovým autem na vrakoviste a nebude dohlasene na nekoho tak mě asi od tuď vyhodí ne?
Datum: 16.08.14 22:43
avatar
No myslím že tě na vrakáči vyhodí tak jako tak. Kvůli machinacím s protokoly o likvidaci po nich teď jdou jak slepice po flusu. Všechno kolem likvidace auta se musí fotit, natáčet a archivovat, takže protokol bokem už dneska nedají ani známým a tebe ještě navíc čeká patálie s nezaplacenou ekodaní. Zbývá se jen modlit že projde ten doplněk zákona o kterém se furt mluví - papírová likvidace aut které mají značky v depozitu víc jak rok a jsou v polopřevodu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dominik111*
Datum: 17.08.14 16:47
Děkuji ano takhle jsem to nějak myslel. Šlo by tedy udělat toto?
Zajít na DI s kupní smlouvou a plnou moci, vyžádat TP, jít na ekovrakoviste, získat doklad, zajít na DI, dohlasit 800,- a následně vyřadit bez eko poplatku?
To bych viděl za nejlepší řešení když by to šlo, nebo jak píšete počkat do příštího roku ale je to schváleno? Budu platit pojistku rok a pak zanikne a budou chtít určitě taky doklad o likvidaci to by se pak auta válela v lese vyřazena...
Datum: 17.08.14 17:34
avatar

Na DI nic nevyřešíte,respektive tuto instituci ani nenajdete-už cca14 roků neexistuje! Ale zda-li Vám vydají na základě pné TP nevím,zkusit to můžete,zrovna tak není jisté zda-li Vám bez TP vydají protokol ,je to takový bludný kruh,ale zkuste to,za to nic nedáte.PR Nemusíte platit pokud nebudete provozovat,což nepojízdné auto nelze provozovat a tím spíše nějaký starý vrak do kterého nemá cenu cpát peníze do opravy!PR bych zrušil ihned.

doplněno 17.08.14 21:12:

Stejně nic jiného nezbude než to zkusit,teoreticky by to mělo být bez problémů ale jsou to úředníci (u nás dvě ženy a než přišel jako vedoucí muž a navíc býv.voják,autař tak ani neporadili!) a někdy je téměř nemožné něco z nich dostat!

CKP se nemusíte bát a i když Vás vyštourají,tak zákonné lhůtě doložit neprovozování vozidla + možno svědectví dvou osob + foto daného vraku!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dominik111*
Datum: 17.08.14 19:17
Dobře zkusím se zeptat na úřadě co se s tím dá dělat, rozhodně na ten vrak nemá cenu platit Ekodan a ani do něj nějak investovat. Zase když pojistku nebudu platit tak se mi ozve ČKP za nepojisteni a to pak budou prachy :(
Přece kdybych to auto koupil a chtěl ho provozovat a ztratil bych TP a ten co je v odhlasce by se odstěhoval na severní pól tak musím nějak TP získat ne? Abych to eventuálně mohl na sebe převést.
Datum: 19.08.14 10:08
avatar
Na auto se značkami v depozitu se povinné ručení neplatí. Nebo to snad máte v kopřivách se značkama? Podle mě není problém na straně ČKP se kterou se dá jakž takž jednat ale s ekodaní, kterou vybírá stát a ten se o svůj Jidášský groš obrat nenechá.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dominik111*
Datum: 19.08.14 11:14
Když je auto v převodu na minulého vlastníka tak asi nemůžou být značky v depozitu. O tom jsem ani nic nepsal , ptal jsem se zda se něco s takovým autem vůbec dá dělat když ho chci zlikvidovat ale je v převodu na minulého vlastníka.
Datum: 19.08.14 17:14
avatar

Dominiku,

přečtěte si první odpověď od Diesla a jeho poslechněte.

Jedna věc je prodej vozidla a druhá je evidence vozidla.

Nebudu Vám popisovat podrobně co napsal již správně diesl, ale nabízím vysvětlení všech možných alternativ po skype: milancukrar, nebo ICQ 55180641, či telefonu 603902651.

Věřte tomu, že až si pokecáme asi tak 15-20 minut, předložíte všechny možné alternativy, možné problémy, já Vám je vyvrátím. Pak se necháte den na srovnání a ověření informací a dojde Vám, že rada od Diesla ode mne je pro Vás nejlepší a nejlevnější.

Takže jste na tahu..

doplněno 20.08.14 07:24:

Domuniku, špatně jste četl odpověď pana kolegy.

To nejdůležitější a nejlepší z jeho rady Vám zkopíruji..

Doposud jste převod neřešil,tak jej neřešte i nyní,sepište KS že prodáváte auto,vypsat závady atd ,po zaplacení předejte kupci s klíči a druhým výtiskem KS kupujícímu a o víc se nestarejte!

A doplním, nebo se starejte, vymýšlejte a plaťte..

doplněno 20.08.14 18:12:

Až se ozvete, vyřešíme to..

Vždyť nejste v techničáku, nikdo po Vás nepůjde..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dominik111*
Datum: 20.08.14 06:01
Dobrý den, děkuji za odpověď. Varianty od diesela jsem si četl a zkusím to podle nich udělat. Jen mi tedy není jasné: když půjdu s plnou moci vyžádat nový technický průkaz budu muset dělat ev. kontrolu jak je zde výše psáno? Pochopil jsem, že nejsnadnejsi řešení by bylo dojet na vrakoviste, eko zlikvidovat a na základě protokolu jít na úřad, dohlasit na sebe a následně vyřadit, ale teď mě zarazila ta ev. kontrola.
Až budu na pc ozval bych se Vám po skype, děkuji za nabídku
doplněno 20.08.14 08:13: To jsem pochopil ale já mám kupce, který chce jen díly nikoliv celé auto. Chce pouze náhradní díly, kdyby chtěl někdo celé tak sepiseme smlouvu a mě to pak nezajímá ale takhle to nejde. Vezmeme tedy v potaz že já chci auto pouze zlikvidovat a nebude si ho někdo kupovat už s tím chci mít klid. Takže by to eventuálně šlo jak jsem psal výše?
Od: darkfreya
Datum: 29.08.14 09:37

Máme podobný problém, na auto máme kupní smlouvu jinak je v polopřevodu na původního majitele (kamaráda)... Našli jsme kupce který si celé auto vezme na náhradní díly, ale jsou to poláci. Vidím to ideálně tak, že se vykašlem na to že vlastníkem jsme my, necháme napsat kupní smlouvu na kamaráda a jeho to auto necháme vyřadit z evidence na úřadu... tedy pokud se s těmi poláky domluvíme :D

Doufám že se nebudou muset řešit žádné vývozní značky a podobné blbosti ale poláci nám dají papír, značky, TP a my pojedem už jen na úřad. Je to moc naivní představa? Stačí ještě dnes čestné prohlášení o vyřazení? Nebo je to na náhradní díly úplně jinak, máme se taky vykašlat na jakékoli řešení a problémy řešit až nastanou (pomocí kupní smlouvy?)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.14 11:52
avatar

Nelze vozidlo vyřadit na čestné prohlášení, je jedno, zdali vozidlo prodáte na díly, jako celek, či na další ježdění.

Na vývoz budete potřebovat vývozní značky.

Normálně prodejte a na úřadě nic neřešte...

doplněno 01.09.14 07:02:

Vozidlo prodejte a nic neřešte...

stačí takto 2x odpovědět?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: darkfreya
Datum: 29.08.14 15:00

A nebudou na úřadě (při požádání o vývozní značky) prskat že chceme převážet (vyvážet) auto které je v polopřevodu na někoho jiného a my jsme si ho od listopadu nedohlásili?

S tou byrokracií (značky, pojištění a tuna dalšího papírování) bude asi možná jednodušší nechat auto zlikvidovat a oželet ty 4000 co bychom za něj dostali v PL... achjo, budu doufat že se možná poláci ozvou a budou vědět jak na to jinak...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.