Octavia nenastartuje

Od: Datum: 16.08.14 17:37 odpovědí: 7 změna: 17.08.14 10:39

Ahoj,

potřeboval bych se zeptat, co by mohlo být s mojim autem ( nedávno kupovaná octavia 1.8 turbo 110kw a rok 2002.

Včera večer jsem byl na houbách a vše bylo v pořádku stala se mě taková věc. Stratil jsem klíčky od auta a tak jsem se na to po 2 hodinách vykašlal a došel domů po svých pro náhradní klíče. Jenže když jsem dnes ráno došel s náhradníma klíčema, tak jsem sedl za volant a startoval - jenže to pokaždé jakože chytne ale zase hned zdechne. Přitom baterka je OK a benzín tam je taky. A kamoš mě to odtáhne až zítra večer - co to může být a na kolik mě vyjde oprava ( jsem student a nemám zrovna 5 tisíc na opravu nějaké srandy )

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.14 17:44

blokuje ti to imobilizer.. bud máš vadný čip v klíčku a nebo to není spárované.. ted je otázka jestli jsi dostal k autu ten štítek s kodem.. pokud ho máš tak s tím i teoreticky odjedeš ještě domů

Ohodnoceno: 1x

Od: markadl
Datum: 16.08.14 17:49

aha a proč mě to jako blokuje? Klíč tam pasuje a jde s ním otočit tak nevím. No k autu jsem dostal jeden originalni a jeden nahradní klíč a tot vše. žádný šťítek nebo tak. A pochybuju že by ten mlady kluk co mě to provadal měl taky něco takovéhoto.

Datum: 16.08.14 17:55

vždyt ti to píšu.. nejde o to jestli tam klič jde nebo ne ale že ti imobilizer blokuje jednotku kvuli toho že čip v kličku je v haji a nebo nespárovaný...jo a pokud nemáš ten přívěšek, tak budeš muset sehnat někoho, kdo dokáže vyčíst PIN imobilizeru a nebo jedině do autorizovaneho servisu.. a nejspíš budeš muset koupit nový čip pokud to nepujde spárovat..

doplněno 16.08.14 18:28:

ten čip stojí tak 200 plus servis bych počital tak 500 a výš.. nemusíš do toho autorizaku ale musiš sehnat někoho kdo má na to program, aby vyčetl PIN.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.08.14 18:01

tak to je teda bajo . Autorizovany servis ten nehrozí, na něho fakt nemam penize. A ten PIN nejde nějak resetovat nebo tak nějak? A s tím čipem by to už jelo? Nebo už teď si kamoš veme dvoukilo za odtah.

Datum: 16.08.14 18:18

Zloděj vypichovákama a přípravkama otočí spínačkou a odemkne si volant. Nebo utrhne dráty a spojí je.

Motor půjde startovat a auta bez imobilizéru i odjedou. Už chápeš co to imobilizér je? Kolem spínačky je kroužek s cívkou a v klíčku máš čip (jednoduchý rezonanční obvod naladěný na určitou frekvenci). ECU imma se tuto frekvenci naučí a pozná, zda je vniknutí oprávněné a auto nastartuje. Auto nepozná, kdo, čím a jak (zda klíčem či přípravkem) otáčí spínačkou. Auto pozná jen ten transpondér (čip immo), když je poblíž spínačky a pokud ho má naučený na svém seznamu, tak auto nastartuje (respektive odblokuje).

Klíče se všechny musí naučit na immo. Pokud se to neudělá, tak jsou dobré jen k odemčení volantu, auta a kufru. Ke startování rozhodně nejsou.

Klíče se učí přes diagnostiku a musíš ještě znát pin. Pin je na známkách ke klíčům nebo ho má servis (vygeneruje ho).

Pokud nemáš prachy, tak máš smůlu...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.08.14 18:26

Tak to ani ze srandy neřikejte. Tak jsem hledal a našel jsem obrázky budíků? Nebude to napsane třeba zezadu? a taky http://www.diagnostika.vyrobce.cz/tacho.htm a jak to má vypálené na cd tak jsem pohledal a je to i na ulozto a ten kabel jsem našel za 500 - šlo by to s tím?

Datum: 17.08.14 10:39

skoč si na octávia klub a poptej se zda blízko tvého bydliště není někdo z diagnostikou kdo by ti pomohl

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.