Jak zapojit snimac hladiny ostrikovacu?

Od: Datum: 16.08.14 13:40 odpovědí: 5 změna: 16.08.14 18:09
Zdravim, rad vymyslim ruzne vylepseni a drobnosti do me felicie. Napadlo me si zapojit senzor na hladinu vody do ostrikovacu. Zajimalo by me jestli by stacilo toto čidlo: http://www.skoda-dily.cz/nahr…liny-ostrikovacu-eu-4817.html namontovat do nadobky a pak k nemu privezt 12v a zapojit nejakou kontrolku. A v pripade poklesu hladiny pod cidlo se rozsvítí kontrolka a nebo to funguje jeste nejak jinak?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.14 13:42

Ano to by šlo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 16.08.14 13:52
avatar

Ano, jen bych k snímači přivedl nejbližší kostru a spínanou kostru z čidla vedl ke kontrolce. Druhý drát ke kontrolce by bylo +12V třeba ze spínací skříňky nebo z přívodu k nějakému spotřebiči, který je funkční jen při zapnutém zapalování. Ušetříte drátky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 16.08.14 17:07

já bych byl pesimičtější. Určitě to bude vyžadovat nějakou elektroniku. Na 100% to nefunguje jako spánač ss napětí, ale v principu to bude zřejmě kapacitní čidlo.a zapojuje se to do elektroniky přístrojové desky koncernovývh vozů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.08.14 14:56
avatar

Jo, to půjde. Jenom mě osobně zajímá, pokud to pominu čistě jako závavu, praktické využití této vychytávky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.14 18:09

Voda není vodič jako taková. To škoda čidlo jsou jen drátky v konektoru. Je nutné z tranzistorů postavit obvod, který bude spínat ta voda. Teče tam velmi malý proud a voda má velký vnitřní odpor, pokd se do ní nenasypá sůl. Pak by se uvolňoval při průchodu proudu vodík (elektrolýza).

Prostě jako spínač na žárovku to fungovat nebude. Je to vlastně odpor, pokud je to ponořené ve vodě. Teče tam malý proud a tím je potřeba otevírat třeba bázi tranzitorů a ten sepne přes sebe třeba relátko. Pak to půjde.

http://www.iboo.szm.com/hladina.htm

Schéma je jen pro představu. Nádobku si neničte. Pak poteče. Vyrobte si dlouhou trubičku třeba z PVC, jeden konec vpravte doprostřed víčka nádobky (až vás to omrzí, tak víčko se shání lépe než nádobka a je to bez složité montáže a shánění nových gufer pro motorek, aby to nekapalo) a na druhý konec trubičky (tenco bude ponořen) dejte třeba dva šroubky s mosazi a drátky veďte trubičkou od těch šroubků na konci trubičky, celou trubičkou ven skrz víčko. Pak někakm na tento obvod a je to.

U Feldy se dá využít kontrolka airbagu, sytiče,pásů (pásů nejlépe), ale asi nejste elektronik a bude to hrozný bastl, tak si dejte pro mě za mě třeba velkou žárovku před palubní desku.

doplněno 16.08.14 18:28:

Dej si tam plovákový spínač s vodící tyčkou. Magnet bude plovák a uvnitř trubičky bude jazýčkový kontakt. Jak magnet najede poblíž, když klesne hladina abude u dna, tak sepne. Jazýčkový kontak není na velké proudy, takže jen LED diodu a odpor pro LED, aby neshořela při 14V což má auto při chodu motoru.

doplněno 16.08.14 18:32:

http://www.conrad.cz/hladinovy-spinac.k701610

http://www.area717.wz.cz/clanek.php?idc=5

Takže LEDka s odporem, spínač v nádobce a připojit na obvod 15 (dráty, kde je +12V po zapnutí klíčku). Bezpečně si je vemte od rádia. Jsou jištěné pojistkou. Nebo z levého předního světla (většinou se svítí, když se jede a tak v tuhle dobu to udělátko bude fungovat) nebo napojit na spínač zpátečky na převodovce, kde je 12V po zapnutí klíčku a při zpátečce sepne a druhým drátem teče proud do žárovek zpátečky dozadu).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.