1xAukro, hrubý kupující

Od: Datum: 15.08.14 12:23 odpovědí: 12 změna: 16.08.14 23:12

Dobrý den,

prodával jsem kola na aukru, a aukci vyhrál pán z Moravy. Já jsem pražák a i přesto, že jsem v aukci uvedl pouze osobní převzetí tak na mě pán naléhá ať mu kola pošlu poštou, že on to tak normálně dělá. Předtím než přihodil se mě ptal zda je to možné a já mu odepsal, že asi ne pokud by si pro ně z pošty nepřijeli nebo nějakou dopravní společností. Po skončení aukce proběhla tato debata:

Dobrý den vyhrál jsem baši aukci ,je tedy možné kola poslat poštou?

Dobrý den,

kola není možné poslat poštou.

A je možné kola poslat jinou dopravní společnosti psal jsem vam už před skončení. Aukce

Zkuste napr DHL, PPL, atd. Kola mají přes 100 kg. Dejte vědět jak se věci mají.

Ja? Vy ste prodejce a co je to za blbost 100kg? Normálně posílám kola poštou po dvou tak mi je pošlete poštou

Ano jsem prodejce a zvolil jsem možnost osobní odběr jiný způsob dopravy jsem tam nedal z dobrého důvodu. Buďte laskavě slušný děkuji. Pokud chcete nějaké nadstandardní služby, tak si je musíte zařídit sám. Dobře 100 kg ne ale přes 50 mít budou. Nebudu kutálet kola na poštu přes město tečka

Před prihozem jsem vam psal ani těch padesát kilo nemají prez ppl můžete pokud s nimy mate uzavřenou smlouvu nyní jsem na dovolen na Krétě až přijedou ozvu se vam a pro kola si přijdu. Nakupuji na aukru abych se takovým jako jste vy vyhnul smůla no. Jinak předctete si podmínky aukra. Je mi jasné ze jste chtěl za kola více a teď jste naštvaný

A tečka si piš rodičům a ne mě. To ti vysvětlím až si přijdu pro kola

Slušně Vás žádám abyste byl slušný a netykal mi. Nevím co si mám přečíst v obchodních podmínkách na Aukru nikde tam není, že ze sebe musím nechat dělat vola a otroka. Podmínky aukce byly stanovené předem. Přijeďte si pro ně. Užijte si dovolenou tečka

Viděl jsem fotku toho pána a protože jsem muší váha tak bych byl opravdu nerad aby došlo k nějakému konfliktu. Je mi jasné, že jen machruje. Nerad bych mu ustupoval, protože poslat kola poštou je pro mě docela velký problém. Co byste dělali na mém místě?

Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.14 12:29
avatar

Vůbec bych nediskutoval: Podmínky aukce jsou jasně dané. Pokud si zboží neodeberete do ..., beru to jako porušení podmínek aukce a uděluji patřičný komentář. Tečka.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 15.08.14 12:31
avatar

Omluvil bych se, že ze sklepa kola někdo ukradl a prodal je přes jiný nick znovu. Nicméně 1. chybu jste udělal vy, že jste kategoricky nepopřel zaslání poštou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.14 12:40

To je nesmysl, aukci bych zrušil, požádal o vrácení peněz z aukra za zmařenou aukci a jemu bych dal záporný komentář. Jen osobní převzetí je jen osobní převzetí, nevím, proč by měl popírat poštu, každý, kdo má mozek, tak to pochopí, kdo se chce domluvit tak se zeptá, případně se domluví, domluva nešla, každý kdo má mozek to pochopí a nepřihazuje, pán evidentně mozek nemá tak přihodil a teď se rozčiluje, že mu je prodejce nechce poslat. Nevím, proč by měl mít s PPL nějakou smlouvu kvůli tomu, že je kupující natvrdlej a místo mozku má cukrovou vatu. Takže pokud chce kupující poslat kola PPL, ano, zabalím mu je, ale to aby ke mě přijeli apod. si jako kupujícíc zařiďte Vy, jinak máte smůlu. Jiná domluva evidentně nebyla. Tak nevím, proč by ze sebe měl prodejce dělat tupce a jednat neseriozně typu, kola mi ukradli ale shodou okolností je někdo prodává jinde ... nesmysl, zbytečná práce a ztráta času pro prodejce.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: meart*
Datum: 15.08.14 12:38

prodejte to druhe nejvyssi nabidce a pana bych vyfakoval, uz to jak se chova je v rozporu s podminkami aukra.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jinx®
Datum: 15.08.14 13:44
avatar

Napísal by som.Kola su predané cez Bazoš.Prijemnu dovolenku.

Pre Vás to ale znamená momentalne neinzerovať na aukre tie bicykle.Pokiaľ je možné predať neskôr.Ono aj tak keď ich zoženie tak sa po nejakom čase prestane pozerať po takýchto inzerátoch

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hoffec
Datum: 15.08.14 14:10
Po vete " Ostatne to ti vysvetlim az si pro kola prijedu" bych ho poslal do prd.ele a udelil negativ kde bych toto popsal pro ostatni a napsal bych jeste na technicke oddeleni aukra, ze Vam vyhrozoval tento clovek a kola bych vystavil okamzite znovu. S nim bych uz dal nekomunikoval.
Nebo bych pockal az si pro ne prijede a ukaze to vysvetlovani ale to je jen pro nekoho no.
Cau Martin
Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 15.08.14 14:50
avatar

tak vzhledem k tomu, že vaše poslední odpověď byla přijeďte si pro ně, se mi zdá poněkud trapný to teď rušit (rada oznámit ´prodal jsem to jinde´ znamená jasný porušení pravidel Aukra, samozřejmě i při stížnosti by to asi Aukro moc neřešilo, a nějaký soudní vymáhání náhrady taky nehrozí, ale je to zbytečný a budete vypadat hloupě, maximálně bych mu navrhnul, že pokud teda má s osobním odběrem problémy, je možný obchod zrušit);
samozřejmě pokud se na poslední odpověď dotyčný ještě ozve s podobně hrubou reakcí, tak pak už bych třeba odepsal něco v tom smyslu, že jeho odpovědi se dají hodnotit jako trestnej čin (vyhrožování), a že teda, pokud se slušně neomluví, odstupuju od prodeje, a pokud s tímhle zrušením bude dělat problémy (stížnost Aukru, negativ, vymáhání náhrady apod.), navrhnu jeho zrušení registrace, příp. budu řešit s policíí (on se zřejmě neomluví, a tím to bude vyřízený, ovšem negativ od něj asi schytáte, a celkem nebude mít cenu o tom jednat s Aukrem - jen holt napíšete k negativu vysvětlující komentář a napálíte mu negativ taky; pokud by se uspokojivě omluvil, tak byste mu kola předal);

řešíte problém, jestli se s ním po téhle výměně setkat tváří v tvář, což se vám nechce - víte, jak dotyčnej vypadá a co napsal jako dovětek k jedný odpovědi, to bych zas tak moc neprožíval - žijeme v Česku a počítám, že ani na Moravě to nechodí tak, že lidi, jejichž identita je známá, by chtěli nějakým byť malým fyzickým násilím riskovat opletačky s nějakým podáním trestního oznámení, většina lidí je v podstatě velmi ukázněná a rozumná, takže já bych se toho setkání nebál; taky si uvědomte, jak bude probíhat - už jsem párkrát (jistě víc jak 10x) přes Aukro věci osobně na soukromejch adresách vyzvedával, a sand nikdy jsem se nedostal dál než před barák (možná snad jednou mě někdo do toho bytu pozval) - to samý u vás, chlapík zazvoní a počká, až mu někde na ulici předáte kola - na nějaký machroviny asi nebude mít na veřejnym prostranství chuť; jistě, teoreticky můžou nastat problémy (kdyby si například odečetl z peněz nějaký "bolestný" za to , že musel dorazit osobně, tak by to bylo blbý ho na místě zkusit zadržet do příchodu policie), ale na základě dvou větiček bych problémy nečekal, však on se zatím na tý Krétě a během cesty do Prahy trochu zklidní...

mimochodem, tady je adresa na nějakou jinou přepravní firmu, nevím, jestli by na ty kola byla levnější než jiný, ale není tak známá, tak to sem dávám :http://www.toptrans.cz/portal…eny_prepravy/tabulka_sazeb_cr (kdyby se ještě oživila varianta poslání)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.08.14 10:04
avatar

TOPTRANS ti to preveze. Ale kupujicimu napis, ze v pripade zaslani postou si uctujes napriklad 2000kc za prepravu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 16.08.14 14:04
avatar

To je kravina, proč to takto hrotit i přes fakt, že kupující je arogantní hovado. Dobrý obchodník umí obchodovat i s hovadama. Je třeba být na jedné straně slušně asertivní a na druhé straně velmi diplomatický, aby měl hlupák pocit, že on jako-by vítězí.
když jsem si přečetl vzájemnou komunikaci, mám pocit, že i prodávajícímu trochu diplomacie chybělo. Na Aukru obchoduji téměř od jeho počátku a mám cca tisícovku kladných komentářů a zatím žádný negativ a to jsem na hejna slušně řečeno zvláštních kupujících narazil.

Osobně bych tento případ řešil takto: zjistil by u nějakého dopravce podminky pro dopravu na místo kupujícího s odběrem u mne, pochopitelně s cenou a způsobem jak si kupující může objednat. Toto bych polopaticky sepsal kupujícímu a zaslal společně s mým číslem účtu kam by mi předem zaplatil. K ceně zboží bych si připočítal balné, protože kolo by bylo dobré vložit mezi dva silnější kartony a opáskovat lepicí páskou na balíky. Balné bych si řekl dejme tomu stovku, to mi přijde přiměřené. To by byla moje nabídka i moje podmínkak která mi přijde pro kupujícího schůdná pokud mu ji slušně podám. pokud na ni nepřistoupí, dál bych neřešil a požádal bych Aukro o vrácení provize a následně mu udělil negativ s patřičným komentářem, abych před ním varoval ostatní.
Pokud se kupujícímu podaří udělal úspěšně obchod i s hulvátem, získává vnitřního bobříka obchodní obratnosti. Dostat se s blbem do konfliktu je velmi snadné, udolat jej je umění.

doplněno 16.08.14 19:36:

sholvinator: jo, máte recht

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sholvinator
Datum: 16.08.14 17:56

Děkuji Vám vše za reakce. Jen bych chtěl Vám chtěl říct jak budu postupovat, pokud by mel někdo z Vás podobný problém.

Napsal jsem na Aukro podobnou zprávu. Odpověděli mi, že si mám zažádat o vrácení provize a předmět vystavit znovu. S dotyčným přeruším jakoukoliv konverzaci.

Děkuji Vám i za návrhy na možnou přepravu, ale nevyužiju toho ze dvou důvodů. Kol jsem se chtěl zbavit, ale aukci jsem dal schválně od korunky a s osobním převzetím, protože na jejich prodeji mi smrtelně nezáleží. Spíše jsem se jich chtěl zbavit a nepřidělávat si s nimi starosti. S kupujícím bych se na přepravě vpohodě domluvil, kdyby projevil trochu iniciativity a nehodil to jen na mě. A druhý důvod je, že já ho prostě nemůžu nechat vyhrát, jsem asi paličák.

Každopádně děkuji všem za Vaše rady :).

Datum: 16.08.14 22:52
avatar
Repkin@ navrhl jediné správné řešení a dál nemělo smysl to rozebirat.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.08.14 23:12
avatar

A ještě si ho v Nastavení prodeje dej na černou listinu.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.