Svítí kontrolka brzd

Od: Datum: 14.08.14 20:46 odpovědí: 8 změna: 16.08.14 19:29

U Mazdy 323 r.v. 96 z ničeho nic svítí kontrolka brzd, auto zatím brzdí a nic nepozoruji. Co to může být? Je možné s tím opatrně jezdit, než přijdu na řadu v servisu?

doplněno 14.08.14 21:07:

Brzdová kapalina ještě není pod min, je ještě asi 2 cm nad tím, senzory na destičky to nemá. A to tam mohu dolít jakoukoliv brzdovou kapalinu a nic se nestane?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.14 20:49

Jezděte tak, jako by jste brzdy neměl No a mezi tím zkuste doplnit brzdovou kapalinu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.08.14 20:49

hladina brzdové kapaliny, senzor opotřebení brzdových destiček (jestli má), popř. nějaká závada na brzdové soustavě

doplněno 14.08.14 21:38:

Ta kapalina se po zahřátí rozpíná apod. navíc šlapáním se různě pohybuje po tom brzdovém ústrojí. Nejde kdejakou, musí být taková, která je schválená výrobcem (musí mít určité specifikace), najděte si návod k Vašemu autu, tam by to mělo být napsané, stejně tak i specifikace oleje apod.

doplněno 14.08.14 21:39:

Ještě mne napadá špatný brzdový spínač, nevím jak u mazdy, u škodovek je tuším pod brzdovým pedálem?

Jsemv tomhle laik, berte mne s rezervou, píšu jen to, co jsem se dočel jinde popř. to s čím mám vlastní zkušenosti. ;)

Datum: 14.08.14 20:51

Pokud to má kontrolku brzdového obložení může to být ono tedy sjete destičky. Jde u tohohle auta prošlápnout brzodvý spínač jak u stodvácy? To nevím zkontroloval bych to. Každopádně zkontrolovat hladinu brzdovky není určitě špatný nápad a udělal bych ji jako první je totiž nejjednodušší.

Datum: 14.08.14 22:03

Nevím,píšete že brzdová kapalina je OK,a že nemá signalizaci opotřebení destiček.

Nevím jak Vy,já osobně bych min.sundal kolo a zkoukl jak na tom jsou desky a kotouče!Osobně myslím že toto auto již má signalizaci opotřebení destiček,ale asi jsou utržené-nezapojené či jinak nefunkční kablíky ,které zkratují a háže to závadu!soudím dle svého-nemám zapojenou sign. a občas poři dešti do zaizolování prodřeného místa ,rozsvěcovalo kontrolku!

Každopádně -když nic nenaleznete.raději investovat do servisu než posléze do horších věcí (v případě nehody díky nezabrzdění) i když to je ten nejhorší scénář.Raději mu předejít-pkd to jde!

Datum: 15.08.14 10:21

u některých značek může takto být signalizována i porucha brzdových světel, např. spínač u nožní páky brzdy, spálená žárovka; zkontrolujte, zda svítí brzdová světla při zabrzdění; nevím sice, jak je provedena signalizace u Mazdy, ale ...

Od: asd*
Datum: 15.08.14 10:34

Může to být i snímač zatažení ručky...

Kapalina podle specifikace auta. Něco míchat jde něco ne! Pokud je hladina 2 cm nad minimem tak by to spínat kontrolku nemělo.

Od: repe
Datum: 15.08.14 16:04

Už vyřešeno, dolil jsem ještě 1 cm brzdové kapaliny a kontrolka zhasla, ale ani předtím nebyla pod min.

Datum: 16.08.14 19:29

v tom případě je asi KO čidlo množství!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.