Můžu mít nápis na čelním skle?

Od: Datum: 12.08.14 10:02 odpovědí: 10 změna: 13.08.14 12:17

Ahoj, chtěl bych si malinko vyladit káru a zajímá mě, jestli si můžu na čelní sklo na levou stranu nápis.

Nápis by byl přes celou levou stranu a široký asi 5 čísel.

Zájímá mě, jestli bych tím porušil nějaké předpisy. Nebo, jestli bych prošel technickou.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.14 10:24

ustanovení § 34 odst. 3 vyhlášky MDS č. 341/2002 Sb., v posledním znění, "... v zorném poli řidiče nesmí být umístěny žádné předměty, které by omezovaly výhled řidiče všemi směry...

Takže ne! Samolepky jsou rovněž předmět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neuder
Datum: 12.08.14 10:29

Díky. Teď položím úplně stupidní otázku. Dálniční známky mají nějakou výjimku?

Od: moto®
Datum: 12.08.14 10:31
avatar

ano, ale jen platné

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss®
Datum: 12.08.14 10:31

Vskutku stupidní, máte ŘP? Takže máte znát zákon, ten říká kde ji nalepit, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 12:21
avatar

bussi, Vy jste asi vyjímka, co zná všechny předpisy, ale kvůli tomu, že jiný neznají všechno jim nemusíte sdělovat slova jako stupidní..

Nebo Vám to dělá radost, když můžete sdělit stále dokola.."neznáte zákon, tak se to naučte?"

Hezký den..

Ohodnoceno: 5x
 
Od: trtr
Datum: 12.08.14 14:47

Zdravím, pravdou je, že může být mírnější, ale spousta věcí se dá jaksi vytušit už podle toho, co je vidět na silnicích.

Jinak zajímat se o vyhlášky a předpisy je věc krásná (sám mám k tomu blízko), ale tohle už je na homologační předpisy EHK a ES, který každý po ruce nemá, nebo nejsou dostupné a pokud ano, tak většinou v angličtině. Musím teda dát za pravdu panu Cukráři, že každý nemůže vidět vše. Mně třeba není známé dost věcí ze stavební vědy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 14:58

Já to nevidím nijak urážlivě. Slovo stupidní se váže na příspěvek nicku neuder, který toto slovo ve svém příspěvku použil a buss jej chtěl jen ironicky zdůraznit. Rozhodně se toto slovo nevztahuje k osobě tazatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 10:41

Ještě emisní známky mají vyjímku (Zelená S2 nebo žlutá S1, ale už se nepoužívají)

http://oz.kurzy.cz/ustav-siln…ukovych-plynu-s2-pz85456u.htm

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.08.14 13:37
avatar

nesmíte, omezovalo by to váš výhled a tak dále a tak dále. Nebudeme diskutovat jestli ano nebo ne. Prostě nesmíte. Přesněji se s tím nesmíte pohybovat v provozu na pozemních komunikacích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 12:17
avatar

Doporučuji dát na čelo,výhledu bránit nebude a světu můžete sdělit co potřebujete i mimo vůz ;)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.