Jawa 250 koupě

Od: Datum: 11.08.14 22:54 odpovědí: 10 změna: 12.08.14 15:05

Zdravím, myslíte si že tato motorka je výhodná koupě? Za předpodkladu že by se musel udělat kompletní lak + přední kolo, nění cena moc přemrštěná, popř. vyplatí se počkat si na levnější? http://motorky.bazos.cz/inzer…0/Prodam-jawa-250-panelka.php


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: petr732
Datum: 11.08.14 23:45
Levnější bude o něco horší. Můžete zkusit usmlouvat slevu. V případě koupě předního kola to nebude taková investice jako ten nový lak. Jednou jsem to dělal sám, ale aby to nějak vypadalo, tak je to hrozná práce. Pokud si někoho sjednáte, tak to zase stojí dost peněz. Já osobně bych se jel na tuhle motorku podívat, a vzal bych si sebou míň peněz. Většinou když ukážete peníze, tak prodávající přistoupí na slevu. A za sebe bych do toho šel, pokud je jinak v pořádku.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kono
Datum: 11.08.14 23:54

Je jak moje, ale o prodeji jsem nikdy neuvažoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.08.14 00:03

Podívejte, je to cena nabídky, poptávky, kolik jste ochoten za ni dát, jak po ní toužíte. To musíte vědět VY! Hledejte na intu, ptejte se prodejců, za kolik se jim moto podařilo udat. S časem bude cena spíše vzrůstat. Každý se na to dívá z hlediska své peněženky. Vím o čem mluvím, nabízím Z 25 A - nabídka od 18 000 pod 175 000! ( a co jsem mohl mít za KdF 82, UAZ počkat).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mauser
Datum: 12.08.14 07:12

33tis.je dost. záleží co se ozývá z motoru. Aby nebyly za krátký čas další investice.Poslechnete si jinou a zjistíte že něco není v pořádku. Peníze potom jen lítají. GO motoru a oprava převodovky třeba dalších 10tis. Slabé dobíjení...další problém.Řeší ho Wape ale je to zase 5tis.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mauser
Datum: 12.08.14 07:21

Je to jen 250ka rok výroby mezi62-69. To není bůhvíjak ceněno. Taky je třeba na místě mrknout jestli ten lak půjde poopravit a oživit nebo ne. Podle fotky do ní ale tak 14tis.dal v nových dílech. Tak 5tis. by mohl slevit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mauser
Datum: 12.08.14 07:30

Pozor na zvonivý zvuk motoru a klapání před jeho úplným zastavením po vypnutí.Vůle se dají zkusit i našlapávací pákou.Zrovna tak šustění ložisek motoru.to je na Go.

Chybí kryt řetězu. 1000,- Kč na burze. Jinak nemusíte další stk projít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 07:32

Někdy má u veterána větši hodnotu puvodní udržovany lak

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 09:19
avatar

Renovace dost na "efekt", trochu skládačka. Hledejte motorku s originálním lakem a bez drastických úprav. Uvedení do originálu by tu stálo nějaké peníze. Lak rozhodně nedělat pokud je takto v pořádku (předpokládám, že je původní, chtělo by to vidět), tím se hodnota motorky nezvýší, spíš hodně spadne. Původní lak má vždy mnohem vyšší hodnotu i poškozený než nějaký superlesklý moderní akrylát, to je vždy jako pěst na oko, takové laky se prostě dřív nedělaly. Záleží hodně na stavu motoru. Chyba je leštěné víko, to je zhovadilost která na tento typ nepatří a chybí kryt řetězu, takže je možná v háji řetězovka. Za tu cenu bych to nebral. Jestli chcete znát ceny veteránů a jejich vývoj, doporučuji časopis Tip pro Oldtimer nebo jak se jmenuje a podle toho se zařídit - třeba koupit úplně jinou motorku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.08.14 13:20

Perfekt vysvětleno

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 12.08.14 15:05

Dobrý den, za mně je to ranec. Mám kamaráda co takové stroje kupoval těsně před stavem šrot či jako nepotřebné, když zavazely starším občanům v garáži.

Nákupní cena nikdy nešla nad 10 000,-Kč. Následovala důkladná prohlídka dílů jejich evidence a pak rozebrání a cca roční práce po chvílích. Když moto opět ožilo, mělo po jeho práci hodnotu od 20-40 tisíc i více, záleží na kusu a jeho historické hodnotě. Lak si nechával míchat originál Jawa odstín, co mělo být v chromu to bylo, co v matu to je v matu. Dokonce i linkování blatníků a rekonstruované SPZ na blatník si vyráběl, prostě jak kdyby moto sjela z linky.

Záleří tedy jestli chcete jezdit (na veteránech se moc nejezdí-sváteční záležistost), nebo "uschovat" peníze bez investic (to je třeba najít TOP kus) a nebo domácí (ale odborná) renovace-ne paskvil, to raději nic. Dle toho je třeba hledat příslušnou moto. Za další, nelze čekat, že V8m někdo utrhne později ruce za moto, co má kde kdo, ale třeba vývozní verze, verze na přání v omezeních sériích, či závodní speciál, to je ceněno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.