Zruseni pojisteni, stejny majitel novy pojist

Od: Datum: 11.08.14 19:37 odpovědí: 6 změna: 11.08.14 20:57

Dobrý den, opět prosím o radu:

Můj kamarád prodal auto, prodal ho v rodině, tudíž svolil s tím, že jej nebude přepisovat ale nechá ho napsané na sebe, Kvůli eko dani. Jediné co chce, je aby si nový majitel uzavřel nové pojištění na vůz a mu zrušili to staré. Jak to udělat, když oficiálně se majitel nemění.?

Mám návrh, možná špatný. Napíše kupní smlouvu s tím že auto prodal, půjde na pojišťovnu, na základě změny vlastníka mu zruší pojistku.Nový majitel si vůz na základě kupní smlouvy pojistí. Po té sepíše novou smlouvu, a auto nazpět koupí S tím že pojištění už zůstane na ně.

Jestli to jde jednodušeji, nebo to je úplně špatně, mi prosím poraďte.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.14 19:46
bud tak , nebo za par supu dat spz do depozitu, s papirem odhlasit pojistku , udelat new pojistku a pak spz vzit z depozitu a je to
Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.08.14 19:59

ork, vypovědět smlouvu může jen podle zákonného důvodu. To je i prodej vozidla. Vy píšete, že vozidlo prodal, takže je to zákonný důvod pro ukončení pojistného. Pokud pojištovně prokážete, že máte pravdu, musí pojistku ukončit i bez zápisu v techničáku, který nevypovídá nic o vlastnických vztazích.

Pokud budete mít problém a neukecáte pojištovnu, tak na pár hodin značku do depozita..

doplněno 11.08.14 20:38:

Já bych došel na pojištovnu s žádostí o ukončení pojistné smlouvy, přílohu uvedl jako kupní smlouvou. Tím jsem splnil zákonnou podmínku. Co udělá nový vlastník, nebo zdali si pojistí auto jinde je jiná věc.

Je zde nějaký problém?

doplněno 11.08.14 20:56:

ork, já Vás chápu, ale spojujete zbytečně několik věcí...

Proč to neuděláte tak jak popisuji? Co je nejasného?

Od: ork®
Datum: 11.08.14 20:08

Dobrý den, tak když půjde na pojišťovnu s tím, že auto prodal, ukáže kupní smlouvu, tak snad není co dál prokazovat nebo ano?. No a po té ten nový majitel který bude mít tu smlouvu si to přihlásí na sebe. On po té auto znovu koupí a nechá na té jejich pojistce, změnit vlastníka a pojistníka nechá.

Co myslíte?

Od: ork®
Datum: 11.08.14 20:40

Mno jen ten, že on to auto koupí hned na zpět, aby se nemuselo přepisovat kvůli eko dani.:(

Od: buss®
Datum: 11.08.14 20:41

Zámik pojištění odpovědnosti najdete v § 12 zákona,, jistě to máte i v podmínkách doma.

Datum: 11.08.14 20:57

Vynikající rada, zaslouží si bod, ale ne ode mne..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.