Rozbité přední okno na vozidle bez STK

Od: Datum: 11.08.14 13:11 odpovědí: 8 změna: 11.08.14 18:47

Dobrý den, dne 10. 8. 2014 sousedovi od auta odleťěl kamínek a rozbil mi přední okno, sepsali jsme záznam o nehodě a vše nahlásili pojišťovně. Problém je, že mému autu propadla 8. 8. 2014 technická prohlídka. V servisu po mě chtějí velký TP je to proto, aby zjistili zda mělo auto platnou stk? A proplatí mi pojišťovna v takovém případě škodu? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 11.08.14 14:33

Zdravím, jestli se okno rozbilo před propadnutím technické, tak je to ok. Rozhoduje datum na záznamu nehody. Po propadnutí STK nemáte na silnici co dělat. Pozor, auto by mělo být do servisu přistaveno na podvalníku, bez STK nelze legálně ujet ani metr a to ani při cestě na STK.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 11.08.14 17:25

Je třeba nebýt vyvalený, STK je jedno, jak to tam přijede. Kdo neriskuje...

mw :sklo si zaplatíte sám nebo soused. si myslíte, nebo víte?

Datum: 11.08.14 17:12

Ne oni potřebují TP na určení typu skla dle typu auta! určují pkd neznáte dle VIN,po mně i přesto,že jsem přesně určil jak typ skla tak typ auta,chtěli také TP a ne aby koukli zda mám platnou STK a E .To že je propadlá servis vůbec,ale vůbec nemusí a ani nezajímá!A je jim šumák zda-li jezdíte ne technické či nikoliv!Pojištovna proplatí,neproplatila by celou škodu pkd by rozbití okna bylo jen a pouze díky tomu že nebyla technická!

doplněno 11.08.14 17:16:

Ještě jsem zapomněl- servis vždy do protokolu o převzetí zakázky (převzetí vozidla do opravy) zapisují nejen VIN,ale i číslo TP a ORV !

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.08.14 17:16

lisandam,

Nemáte žádný problém. Dodejte servisu techničák, oni potřebují sdělit přesný typ vozidla kvůli objednání (dodání) skla. Vůbec je nezajímá propadlá technická, to zajímá jen polocii, pokud by Vás na silnici kontrolovali..asi tak jako když kontrolují lékarničku..

Pojišťovna se ani nedozví, že máte propadlou technickou. nemůžou krátit pojištění..

doplněno 11.08.14 18:48:

neposílá kopii na pojišťovnu, když to s ní bude řešit za mne

i kdyby zasílal, nemůže to mít vliv na plnění pojistného..

Od: lisandam
Datum: 11.08.14 18:01

Dobrý den, sklo si servis objedná na pátek i bez techničáku, technik si auto prolezl, myslím jestli spíš třeba neposílá kopii na pojišťovnu, když to s ní bude řešit za mne. Auto si ještě ten den odvezu, takže protokol také nevím.

Od: mw
Datum: 11.08.14 17:23

Myslím, že auto nemělo co dělat na silnici - sklo si zaplatíte sám nebo soused.

Datum: 11.08.14 18:41

Myslet znamená h... vědět.Toto se může stát jakkoliv i na stojícím autě se může od projíždějícího sousedova auta odlétnout kamínekj a rozbít sklo! I to,že by jel bez platné,nemá to vliv na plnění protože není příčinná souvislost-rozbité okno od kaminku a chybějicí STK!

Datum: 11.08.14 18:47

mw, mýlíte se.

Vozidlo stojí na parkovišti, před domem, nebo někde jinde..má propadlou TK, proto nejede. Ale přijde soused a sdělí, promiň sousede, zahrabal jsem koly a kamenem jsem ti rozbil okno. Jdeme to sepsat a pojištovna to zaplatí..

Myslíte si, že to není možné? Nebo že to pojištovna nezaplatí?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.